Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

World War Z rekrutacja [Warszawa]

śr lut 17, 2010 1:56 pm

World War Z rekrutacja
W działach: RPG

Obrazek
Złapałem ostatnio "fazę" na klimaty "zombie apocalypse".
Po przeczytaniu (i przesłuchaniu) World War Z i Zombie Survival Guide postanowiłem poprowadzić próbną minikampanię w setingu opartym na tych właśnie książkach (z mniejszymi lub większymi zmianami). Jeśli kampania wyjdzie fajnie, może pomyślę o spisaniu mojego minisettingu w formie bardziej zorganizowanej.

Dla tych, którzy nie czytali WWZ (co radzę nadrobić, imho naprawdę świetna książka, a audiobook jeszcze lepszy) w skrócie w 2009 świat stanął w obliczu nowego rodzaju pandemii - pladze zombie.

Oczywiście ignorowano pogłoski o martwych wracających do życia, dzięki czemu i tak niewielki szanse na szybkie zapobieżenie sytuacji zmalały do zera. Infekcja rozprzestrzeniała się tak szybko, że już kilka lat później na kazde 4 osoby 3 były chodzącymi zwłokami.

Postacie graczy przetrwały początki plagi dzięki znajomościom, szcześciu, czy też niesłychanym zdolnościom przetrwania. Teraz muszą odnaleźć się w zmienionym przez martwiaki świecie.

Gra nastawiona będzie na survival (czasem z domieszką horroru).

Żywność, leki, paliwo czy amunicja kończą się bardzo szybko, a uzupełnieni zapasów zwykle nie jest łatwe.

Pewien nacisk położony będzie na mikromenagement ekwipunku, od czego coraz więcej RPG'ów odchodzi, a co sam bardzo lubię (ilość bukłaków z wodą, sztuk amunicji, czy nawet hmm ołówków będzie miała znaczenie, ponieważ pieniądze praktycznie nie posiadają już siły nabywczej)

Nieufność innych niezarażonych ludzi i miliony zombie wcale nie ułatwiają przeżycia.

Obrazek

Mechanika będzie autorska (chociaż to za dużo powiedziane, zapożyczam poprostu z innych systemów to co według mnie pasuje do konwencji w jakiej chcę prowadzić i sprawdza się po testach) z podobnym do falloutowego systemem perków.

Będzie trochę rekwizytów i sporo bardzo szczegółowych opisów (np. od tego jak BG przygotują się do snu może zależeć czy dożyją do rana;) )


W tej akurat minikampanię gracze wcielą się w oddział zaopatrzeniowców, któremu jeden z lotów zaopatrzeniowych nie poszedł tak jak powinien.


Do gry potrzebował będę jakichś 3-4 graczy\ek

W razie pytań lub chęci do gry prosze o zgłaszanie się w komentach, na priv, lub na gg.

A tutaj mała filmowa zachęta ;)

http://www.youtube.com/watch?v=o9yVqVAo-n4
 
Awatar użytkownika
ivilboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 24, 2007 10:07 am

World War Z rekrutacja [Warszawa]

wt lut 23, 2010 9:31 pm

Witam
Chętnie pocisnę RPGasa w takim klimacie, jeśli oczywiście oferta jest wciąż aktualna. I WWZ i ZSG przeczytałem, więc klimat czaję. Polecam też serię komiksową The Walking Dead :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości