Zrodzony z fantastyki

 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 8:41 am

Wydaje mi się, że takie miejsca jak nie wystawisz w swoim krzyżu są traktowane jak Ziemia Niczyja, nawet nie dają Tobie ani osobie której wystawisz, kolorów z tego miejsca. (i nie ma tu znaczenia przynależność)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 10:22 am

Le_Marquis pisze:
Prawie wszystkie WA posiadaja regiony ktore moga wystawic na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza.Czy jesli Gamaliel wystawi Ktonor np na stacji Binah to Ktonor spada odrazu z gry?Zostaje w grze ?CZy jak?Chodzi mi o to ze Archonci nie moga uzywac kart niebieskich w swoich krzyzach i vice versa.


Nie możesz czerwonej karty wystawić w niebieskim krzyżu i vice versa. Nie dochodzi więc nawet do momentu odrzucenia karty.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 11:03 am

Dzieki.
Pozdrawiam.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 11:04 am

A co z opisem na karcie? "...może umieścić tę kartę na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyża" Ja uważam, że można wykładać we wszystkich mistycznych krzyżach.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 1:34 pm

Jedyne co znalazlem na ten temat to :
COMPARE THE AFFILIATION of the Proclaimed card with the Affiliation of your Major Arcanum card. If they have the same color, you may proclaim the card. A WHITE Affiliation is neutral. A card without a liquid stain indicating the card's Affiliation is also considered neutral. Neutral cards can be played by all Major Arcana.

Wynika z tego ze to ja czyli Gamaliel porownuje przynaleznosc Ktonoru.CZyli na tym etapie wystawiania wszystko jest OK.
Wydaje mi sie ze karta jest zagrywana na stacje mistycznego krzyza jakiegos Archonta ale po tym spada do discardu.Pozatym tekst na karcie mowi ze moze wystawic ja na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza.
Wedlog mnie wystawienie karty nie jest rownoznaczne z pozostawieniem jej w grze .
CZyli podsumowujac wyglada to wedlog mnie tak .
1 Porownuje przynaleznosc karty(jest OK)
2 Wystawiam ja na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza(tekst na karci mi na to pozwala ,teksat na karcie traktuje jako uszczegolowienie instrukcji)
3 Karta spada do discardu (niebieskie karty nie moga przebywac w czerwonych MK i odwrotnie).
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 13, 2010 11:08 pm

woytek pisze:
A co z opisem na karcie? "...może umieścić tę kartę na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyża" Ja uważam, że można wykładać we wszystkich mistycznych krzyżach.


Opis karty należy wiązać z podstawowymi zasadami. Możesz umieścić kartę w dowolnym mistycznym krzyżu ale pod warunkiem, iż jest on tego samego koloru co karta ( bądź jest kartą neutralną ). Proste, logiczne i bardzo estetyczne z punktu widzenia zasad. Nie bez powodu najbardziej upierdliwe karty nie mają przynależności koloru.


Le_Marquis pisze:
Jedyne co znalazlem na ten temat to :
COMPARE THE AFFILIATION of the Proclaimed card with the Affiliation of your Major Arcanum card. If they have the same color, you may proclaim the card. A WHITE Affiliation is neutral. A card without a liquid stain indicating the card's Affiliation is also considered neutral. Neutral cards can be played by all Major Arcana.

Wynika z tego ze to ja czyli Gamaliel porownuje przynaleznosc Ktonoru.CZyli na tym etapie wystawiania wszystko jest OK.
Wydaje mi sie ze karta jest zagrywana na stacje mistycznego krzyza jakiegos Archonta ale po tym spada do discardu.Pozatym tekst na karcie mowi ze moze wystawic ja na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza.
Wedlog mnie wystawienie karty nie jest rownoznaczne z pozostawieniem jej w grze .
CZyli podsumowujac wyglada to wedlog mnie tak .
1 Porownuje przynaleznosc karty(jest OK)
2 Wystawiam ja na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza(tekst na karci mi na to pozwala ,teksat na karcie traktuje jako uszczegolowienie instrukcji)
3 Karta spada do discardu (niebieskie karty nie moga przebywac w czerwonych MK i odwrotnie).
Pozdrawiam.


Kluczem jest słowo COMPARE czyli porównaj. Porównujesz kolory i jeśli się zgadzają wykładasz, jeśli się różnią nie dochodzi do fazy wykładania i co ważne do discardu.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 9:55 am

Z tym Compare to calkiem mozliwe ze masz racje ale jest to tylko jeden wyraz z calego zdania ktore mowi ze porownujesz przynaleznosc ze swoja karta WA nie z przeciwnika.Chociaz mozna to interpretowac w dwojaki sposob skoro karta idzie do innego krzyza.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 11:13 am

Każdy gra jak uważa, Kult jest martwy jako produkt i nie posiada żadnego wsparcia i żadne tłumaczenie nie można traktować jako ostateczne.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 1:00 pm

Jakieś pomysły na ożywienie Kulta?

Może jakiś turniej? Jak już wspomniałem wcześniej, mogę zwerbować 3 Kulciarzy :)
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 3:15 pm

U mnie KULTU nie trzeba ozywiac .Napisz z jakiej czesci Polski jestes.Ja reprezentuje wschod:)

Pozdrawiam.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 3:29 pm

Wielkopolska
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

czw sty 14, 2010 3:59 pm

To ponad 300 kilo odemnie :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

ndz lut 21, 2010 12:50 pm

woytek pisze:
Jakieś pomysły na ożywienie Kulta?


Zreanimować Target Games albo cofnąć się do 1995 roku ;)

Poważniej, można iść wzorem Doom Trooper'a i tworzyć nieoficjalne karty / dodatki do gry, podziemna manufaktura.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Kult - FAQ

ndz lut 21, 2010 5:14 pm

Dokladnie.
Z tego co wiem Brian Winter sprzedal prawa do KULTU jakiejs firmie a sam planuje wydawac gry pod mechanike KULTU.
A co do reanimacji "andergrandowej" to skonczylo sie na tym ze zrobilem pare mrocznych grafik w photoshopie i tak leza zapisane na dysku.Gram teraz w inne karcianki bo znajomi nie graja w KULT(czasami tylko z dziewczyna).
Ale zawsze mozna polaczyc sily i cos zrobic tym bardziej ze szykuje mi sie fuszka w studio reklamowym i dostep do taniego druku.Problem jest tylko jeden trzeba drukowac duzo :) bo dla jednego szablonu to nawet niebeda odpalac maszyny:).

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

wt lut 23, 2010 9:45 pm

Ciekawe jest to info dotyczące Brayan'a bardzo by mnie ucieszyło gdyby wrócił do tworzenia gier. Też miałem przygotowanych kilka podziemnych kart ale po włamaniu do mieszkania straciłem min kompa i projekty szlag trafił. Tym niemniej wszystko jest do odzyskania. Na początek przydałyby się czyste szablony kart do wypełniania dysponuje może ktoś takowymi w wysokiej rozdzielczości ( do druku )? Le_Marquis grzej maszynę miejmy nadzieję że z czasem się przyda :).
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Kult - FAQ

śr lut 24, 2010 8:48 am

Karty swoją drogą ale trzeba nimi grać a nie tylko je oglądać :) chociaż niektóre pod względem graficznym są super :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

śr lut 24, 2010 10:16 am

Cóż, ja grywam rzadko ale kiedy już nadąża się ku temu okazja to nadal czerpie z gry wiele radości.
 
Awatar użytkownika
Nehan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 8:51 pm

Re: Kult - FAQ

pt kwie 23, 2010 1:13 am

mam wielką prośbę.

jakby ktoś posiadał kartę GUNNAR i był tak miły i zeskanował ją, albo jeśli ktoś ma jpga z tą kartą i podesłał mi linka, byłoby supcio.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

pn maja 17, 2010 9:33 am

Witam.
W związku z tym że w lipcu zapowiada się wspaniała imprezka zwana Awangardą mam pytanie.
Czy jest ktoś zorientowany czy na ww imprezie będzie turniej karcianki KULT? Ewentualnie czy są osoby z Wawy które chciałyby wziac udział w takim turnieju ?Wystarczy 5-6 osób i można by pogiercowac.Ja zaklepałem się już na Call of Cthulhu ale na pewno znajde czas na Kult.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Kult - FAQ

pn maja 17, 2010 3:39 pm

Do W-wy troche km mam, ale może do Lipca uda się zwerbować znajomych i pojechać.
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

Kult - FAQ

ndz lip 18, 2010 3:15 pm

Zapraszam do działu Kupię/Sprzedam/Zamienię - pełny set podstawki i inferno dla zainteresowanych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości