Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Avarall
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 12:00 am

Co da się z tego złożyć?

sob lut 27, 2010 10:35 am

Witam.
Posiadam sporo kart w różnych kolorach, jednakże mam problem ze zbudowaniem talii, zatem piszę tu. Gram towarzysko i chciałbym po prostu mieć jakiś w miarę deck, bo ostatnio przegrywam cały czas z kolegą grającym wampirami. Wszelkie rady mile widziane. Sądzę, że da się z tego złożyć nie tylko jedną talię.








 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

sob lut 27, 2010 12:22 pm

Zalezy co chciałbyś mieć.

Osobiście najbardziej widzę tu R/B Aggro. Masz parę dobrych kart w tych kolorach. Masz trochę removallu, więc powinno być dobrze.

Powiedz mi jeszcze ile masz kasy na ewentualny upgrade.
 
Awatar użytkownika
Avarall
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 12:00 am

Re: Co da się z tego złożyć?

sob lut 27, 2010 12:54 pm

Upgrade... no właśnie. Zależy mi na stworzenie talii po jak najmniejszych kosztach. Im mniej, tym lepiej. Nie wiem, jak długo będę grał tą talią. Jedyne, na czym mi zależy to to, by była w miarę grywalna.
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 12:55 pm przez Avarall, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

sob lut 27, 2010 1:07 pm

Jesli mało kasy to tribal deck, więc wybierasz jakiś typ kreatury i robisz na nim talię. Jesli włączysz w to karty z dodatku Lorwyn-Morningtide, to masz zapewnione, że będą te karty ze sobą działać (Treefolki, Gobliny, Elfy, Merfolki, Faerie, Rouge, Gianty, Warrior, Shamani, Wizardzi itp.). Możesz się także wspierać Shapeshifterami, czyli kreaturami zmiennokształtnymi, będącymi zawsze każdą rasą kreatury.

PS. Zawsze możesz się wymieniać, więc mozliwości rosną.
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 1:08 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 12:04 am

Masz naprawdę sporo grywalnych kart, jednak brak Ci kompletów (czyli czterech sztuk tej samej karty), tak jak spec mówi tribal deck będzie najlepszy i najtańszy. Jak zacznie ci siadać ability, to z tego wszystkiego wyjdzie Ci coś na kształt obecnych Ally.

Powiedz jeszcze czy to ma być T2 czy extended? a może hardcorowo i jakieś Legacy czy Vintage ?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 11:34 am

WilliamWolfes pisze:
Powiedz jeszcze czy to ma być T2 czy extended? a może hardcorowo i jakieś Legacy czy Vintage ?
Avarall pisze:
Gram towarzysko i chciałbym po prostu mieć jakiś w miarę deck
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 12:06 pm

Hezor ja też długo grałem towarzysko w extended ;]. Więc "towarzysko" nie określa czy chce grać w jakimś formacie jakim grają znajomi.
 
Awatar użytkownika
Avarall
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 12:00 am

Re: Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 3:52 pm

Nie gramy w określonym formacie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 5:40 pm

No to tribal. Tańsze do złozenia są Gobliny, Rouge, Treefolki oraz Elfy. Tym taliom mało potrzeba do szczęścia, więc mozna podziałać.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 5:55 pm

Grałem rogalami i treefolami. I rogale lepsze i fajniejsze. Ale tribale mają to do siebie że są nieelastyczne i hermetyczne. W przyszłości wiele z taką talią nie zrobisz nowego. Nie mniej polecam rogale:) Bez Bitterblossom też da się grać i to dobrze. A sam mam teraz kithkiny:)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 7:08 pm

Tribale są bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie ma tam zazwyczaj wyszukanych kart. Mechanika jest taka, że niemal zawsze dziala i mimo że nie jest zachwycająca to gra się przyjemnie.

W tribalach pamiętać nalezy o paru rodzajach kart: Harbingerzy (Treefolk Harbinger itp.) - pozawalający na tutor tego samego typu kreatury/karty, Obniżarki (Frogtosser Banneret itp.) oraz kreatury z umiejętnością Kinship (Leaf-Crowned Elder itp) które usprawniają mechanikę tribalowych decków. Ponadto masz karty Tribalowe (Nameless Inversion, Noggin Whack itp), które mogą zostać wyszukane przez harbingerów, a ich koszt może zostać obniżony przez obniżarki.

Ponieważ większość tychże kart była w bloku Lorwyn-Morningtide, który wyrotował z T2 karty te są bardzo tanie w złotówkach, ponieważ nie grają nigdzie indziej jak wlasnie w casualowych tribal-deckach) Tribale mają rownież zaletę, że są zazwyczaj monokolorowe. Z dwukolorowych możesz mieć tylko Gobliny, Merfolki, Faerie oraz Rouge, aczkolwiek można śmiało budować również monokolory. Tylko Elemetale są pięciokolorowe, ale i tak najlepiej jest je robić :r: ze splashem dla :g:

Jak chcesz to mogę ci podać parę tribalowych rozpisek z cenami orientacyjnymi za poszczególne karty, więc daj poprostu znać.
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 7:13 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 7:33 pm

Specu to zapodaj jakieś decki lub podaj linki bo ja też jestem zainteresowany Kithkinami, Rougami, Goblinami itd... IMO te decki to świetna zabawa.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

ndz lut 28, 2010 10:11 pm

Na razie tylko gobliny:

Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 10:18 pm przez Specu, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 10:46 am

Dołożyć tam Eldrazi Monument i jakiś enchant/artefact removal i mamy porządny deck na turnieje :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 3:21 pm

Nie. Talia ta zabija w 4-5 turze. Masz Animozję więc siła naporu gwarantowana. Kumpel ma ten deck złozony i działa wyśmienicie.

Jedynie SB trzeba robić, bo 3-turowy Fallout/Pyroclasm boli niesamowicie, więc trzeba więcej kart dających goblińskie plusy.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 3:23 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 6:17 pm

Wiec co proponujesz na SB? IMO Eldrazi pasowal by tu, tymbardziej, ze sa tokenki.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 8:27 pm

No napewno Goblin Matron żeby mieć szanse na odbudowanie się po czyszczeniu stołu. Jeśli kasy trochę więcej to Goblin Ringleader oraz Goblin chieftain
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 8:28 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 8:45 pm

Xolotl pisze:
Grałem rogalami i treefolami. I rogale lepsze i fajniejsze.


Te zdanie wyprowadziło mnie niestety z równowagi... :x Bo mam Treefolki od niepamiętnych czasów i jest to mój najmocniejszy tribal-deck (nie licząc combo-elfów), z którym większość archrtypów tribalowych ma pod górkę. Dobrze złożone Treefole naprawdę miażdżą i potrafią być naprawdę szybkie. A niezniszczalny, nietargetowalny Dourbark 11/11 na każdym robi wrażenie. :razz:

A poza tym SĄ fajniejsze od rogali (które też notabene posiadam) Treefolki RZĄDZĄ!

Sorka za oftopicowy flejm.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 9:24 pm

Ja lubię treefolki. Ale jakoś mono G mnie mierzi:( Masz pudziana, łup, wygrałeś. Nuda;/ I rogale są szybsze! I mają czary ktore denerwują oppa. Sama przyjemność:)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 10:14 pm

Dyskusja: Który Tribal - zapraszam do dyskusji innej niż w kontekście tej konkretnej puli kart.
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Co da się z tego złożyć?

pn mar 01, 2010 10:17 pm

Może RB ponza? Ma tutaj kilka kart pasujących do ponzy a ona sama nie jest również jakimś wybitnie drogim deckiem więc ewentualne dopłaty nie byłyby aż tak bolesną kwestią.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości