Zrodzony z fantastyki

Assast
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

D&D online

ndz lis 08, 2009 11:40 pm

Witam

Przedstawiam swój problem:
Kilka miesięcy(z pól roku) prowadzimy ze znajomymi sesję D&D. Jednak ostatnio czas i odległość nie pozwala na to żeby grać na żywo dlatego opracowaliśmy własny system gry przez sieć. MG dzwoni do drużyny przez skype i prowadzimy normalną grę. Gdy ktoś słyszy coś czego nie powinien słyszeć nikt inny, dostaje wiadomość na priv, a rzuty wykonujemy za pomocą dodatku "dice roller". No a jeśli któryś gracz śpi a inny czuwa, MG odłącza śpiących itp. Wszystko sprawdza się wyśmienicie jednak jest jeden mały problem - walki. Na początku MG wysyłał jpg. z siatką i narysowanymi murami/przeszkodami/krzakami/drzewami a my podawaliśmy swoje położenie i ruchy w stylu "ruszam z B4 na C6" ale to nie zdało egzaminu, bo po kilku rundach każdy miał inne informacje na swojej mapie(szczególnie gdy przeciwników było więcej). Teraz gramy bez mapy i MG tylko opowiada kto gdzie się znajduje ale czasami też to nie zdaje egzaminu(na ostatniej sesji "przypadkiem" dostałem deszczem kolorów po oczach i przespałem całą walkę.)

I tutaj pojawia się pytanie- czy ktoś zna jakiś program który pozwala na jednoczesne rysowanie na jednym obrazku przez kilka osób przez sieć? W stylu- podkładam siatkę jako tło i każdy gracz rysuje swoją postać(np. kółko z ogonkiem w danym kolorze) a jako ruch rysuje się w nowym miejscu a starą postać zmazuje itd. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc myślę że nie tylko my będziemy wdzięczni, ale również wszyscy którzy skorzystają z tego sposobu(bo jak do tej pory nie słyszałem żeby ktoś tak grał)^^

I na marginesie- gdyby też ktoś znał jakiś przyjemny generator postaci(graficzny). W stylu że wybiera się jak ma wyglądać postać i na końcu wychodzi obrazek. (Pytanie na prośbę Aidyna)

Na razie to tyle z mojej strony, i z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Assast De' Verlloni / Alerad Dandys

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: D&D online

pn lis 09, 2009 8:37 am

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

D&D online

pn lis 16, 2009 7:09 pm

http://rptools.net/

Polecam program MapTool. Rozegrałem w tym programie już kilka sesji online. Na forum znajdziesz specjalne frameworki przystosowane do różnych systemów, dzięki czemu program zajmie się całą mechaniką za Ciebie i graczy.

Awatar użytkownika
tezaurus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

D&D online

sob lis 21, 2009 7:00 pm

Napiszesz więcej jak się przez to gra? To jest tylko do grania przez forum, czy normalne sesje też można?

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

D&D online

ndz lis 22, 2009 7:52 pm

MG tworzy mapkę w programie (lub wgrywa mapkę z pliku). Teraz są dwie opcje. Albo używa gotowego campaign file, w którym są "zaimplementowane" zasady 4E albo gra bez tego. Pierwsza opcja umożliwia wprowadzenie mocy, liczenie hp i innych statystyk (łącznie z użyciem mocy) itp. Druga oszczędzi Ci sporo czasu, bo przygotowanie żetonów graczy i wrogów trochę czasu zajmuje.

MG stawia serwer. Podaje reszcie graczy nazwę oraz hasło. Gracze się łączą (mapka zostanie pobrana od MG na ich dyski) i można grać. W środku jest czat, można rzucać kostkami za pomocą prostych komend itp.

Przejrzyj linka, którego Ci podesłałem.

Awatar użytkownika
tezaurus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

D&D online

pn lis 23, 2009 6:42 pm

Ja pytam jak się przez to gra, nie jak włączyć sesję.

To jest program zrobiony pod granie przez czat w takim razie? Da się obejść pisanie komend? O co chodzi z liczeniem żetonów? Zasady zaimplementowali tylko do 4e?

Awatar użytkownika
kamyker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: D&D online

ndz mar 14, 2010 1:43 pm

tezaurus pisze:
Ja pytam jak się przez to gra, nie jak włączyć sesję.
To jest program zrobiony pod granie przez czat w takim razie? Da się obejść pisanie komend?

Tutorial: http://lmwcs.com/rptools/wiki/Main_Page
Program wygląda no dosyć dobry. Czat jest wykorzystywana np do rzucania kośćmi (np. /roll d20 +3 >> 14 +3 >> 17)
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 9:28 pm przez kamyker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: