Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Regulamin sesji otwartych

czw mar 18, 2010 2:51 pm

Regulamin


  1. Biorąc udział w sesji, użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania jej regulaminu, regulaminu sesji otwartych i ogólnego.
  2. Użytkownik, który stworzy sesję otwartą na forum ma prawo i obowiązek do utworzenia do niej regulaminu.
  3. Jeżeli go nie stworzy albo nie wskaże regulaminu zamieszczonego w innej sesji, można założyć, że go nie ma i wszystkie „chwyty” są dozwolone.
  4. Regulamin danej sesji oraz działania użytkowników nie mogą być sprzeczne z niniejszymi zasadami.
  5. Na specjalną prośbę, punkt 3 niniejszego regulaminu może być zawieszony dla konkretnej sesji.
  6. W dziale sesji forumowych jest miejsce na wszystkie formy aktywności zbliżone do sesji forumowych, które nie mieszczą się w dziale zwykłych sesji lub za bardzo odbiegają od zwyczajowo przyjętych tam konwencji.
  7. W przypadku wystąpienia konfliktów między użytkownikami, moderacja nie będzie interweniować dopóki nie dojdzie do naruszenia REGULAMINU ogólnego
  8. Uprasza się o niepodejmowanie złośliwych działań, oraz o dopytywanie się o szczegóły zasad przed podjęciem ryzykownego działania.
  9. Ostatnia i najważniejsza zasada sesji otwartych: zakładający temat musi sprecyzować, kto prowadzi narracje i w razie potrzebny, kto może go zastąpić w jego roli.

Poradnik

Zakładający sesję może chcieć sprecyzować następujące elementy:
Postacie – gracze mają własne, czy na przykład wszyscy tworzą historię wspólnie bez podziału na postacie. Czy można używać cudzych postaci?
Historia – gracze mają własne, czy każdy tworzy swoją, ale wszystkie są ze sobą powiązane? Czy można wnikać w czyjąś historię?
NPC – jak wcześniej – kto co o kim może pisać? Czy NPC danego gracza to świętość, czy też część NPC jest świętych a reszta należy do wspólnej puli?

Oczywiście funkcjonują tu również zasady zwykłych sesji forumowych – nie będą one poruszane w poradniku. Jeśli zajdzie taka okoliczność, poradnik zostanie wzbogacony o kilka nowych rad (Rady możesz zaproponować właśnie Ty!).
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 5:56 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość