Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ściągawka z Silverymoon

pn mar 29, 2010 12:17 pm

Znalazłem napisaną parę lat temu ściągawkę podsumowującą najważniejsze fakty o Silverymoon. Nawet nie pamiętam, czy kiedykolwiek z niej skorzystałem, ale mam nadzieję, że innym się przyda :) Prawie wszystkie informacje pochodzą ze Srebrnych Marchii, choć przy BNach dodałem coś od siebie, by mieć jak ich odgrywać - stąd ich opisy wyglądające na listy słów-kluczy,

Silverymoon

Ogólna atmosfera i wystrój
Silverymoon jest zbudowane tak, by architektura dobrze komponowała się z wszechobecną roślinnością. Na ulicach czuć wręcz cudowny charakter tego miasta – kreatywność mieszkańców, ogólna radość, szanowanie piękna... Widać, że nazwa “Klejnot Północy” nie jest przesadzona. Przechadzając się po ulicach można dostrzec subtelne elfie budowle – zarówno na ziemi, jak i na drzewach, przytulne sklepiki, tętniące życiem gospody i starsze, zabytkowe budowle – zwłaszcza w północnej części miasta.

Miejsca, które warto zwiedzić
Tawerny i gospody
Młot i Hełm: Miejsce krasnoludzkich pijatyk, położone na Ulicy Wysokiego Topora na północnym brzegu. Słynie z“twardobrodego” jabłecznika.
Mur Helmera: Dawna wartownia, zbudowana z masywnych belek i nierównych kamieni, zwykle pełna studentów. Położona na północnym brzegu.
Obnażone ostrze jasności: Piwiarnia położona na północnym brzegu, dwa piętra z zasłanianymi kotarą boksami dla lubiących samotność.
Rykowisko: Restauracja z salą do tańca położona na północnym brzegu. Ozdobione porożami i barwnymi sztandarami.
Tańczący kozioł: Położone na północnym brzegu miejsce hulanek i flirtów, posiadające przyciągającą złodziei piwniczkę z wieloma winami. Właścicielem jest Dorr Daklin, spokojny i uczciwy półelfi zaklinacz.
U uśmiechniętego satyra Sorlana: Dziwny budynek, wypełniony schodami, witrażami i zasłonami. Położony na Południowym brzegu.
Kapryśny dom: Zadbana budowla, gdzie często zatrzymują się ludzie ceniący prywatność. Położona na północnym brzegu. Właściciele to Havroo Merendli i Jhalessa Koronostrzygła.
Złoty dąb: Gospoda z dębem rosnącym w środkowym atrium i wypełniona ziołami i roślinami – ulubione miejsce druidów i tropicieli.

Sklepy
Błyszczący zwój: Sklep z magicznymi przedmiotami prowadzony przez Xarę Tantlor, panią archeolog o bardzo elastycznym kręgosłupie moralnym.
Garść gwiazd: Sklep wyznawców Selune, zapełniony przedmiotami przydatnymi w podróżny i nawigacji. Na jego środku lśni magiczna mapa nieba.
Klinga Optyma: Sklep na Północnym Brzegu, prowadzony przez spokojnego i opanowanego człowieka będącego mistrzem w wytwarzaniu broni i rzucaniu nimi.

Świątynie

Jutrznia Rhyestera: Świątynia Lathandera, której przywodca ma zostac wyloniony przez złożenie na ołtarzu “Prawdziwego znaku Lathandera”.
Niezwyciężony Dom: Przybytek założony ku chwale Helma w prostej, kamiennej wieży. Jej przywódca – Baerim Coraddor – nosi na czole znak Helma nadany przez samego boga.
Polana Mielikki: Otwarta polana na Południowym Brzegu, w której obrzędy sprawuje stara Tathshandra Tyrar. Duchowieństwo mieszka na Północnym Brzegu, w domu połączonym portalem z polaną.
Sale natchnienia: Przybytek Oghmy i Milila, zbudowany na planie prostokąta z czterema wspaniałymi wieżami. Pełen jest bibliotek, gabinetów i salek modlitewnych,
Świątynia srebrnych gwiazd: przybytek Selune w kształcie tiary z wysoką iglicą i wieloma oknami w kształcie gwiazd. Geniusz architektoniczny tej budowli polega na tym, że z bliska wydaje się, że ma ona kształt półksiężyca – “tiara” widoczna od północy to tak naprawdę tylko jego “pełna” część.

Osobistości

Taern Ostroróg (PD człowiek mężczyna Wyw 18): naczelny mag miasta to stary, siwobrody Harfiarz ubrany zwykle w niebieskie szaty i czarny płaszcz. Poważny, zamyślony i uprzejmy.
Methrammar Aerasume (PD półelf mężczyzna Wjk 7/Cza 9): marszałek Srebrzystego Legionu i syn Alustriel. Wysoki, czarnowłosy, zielonooki i o zamyślonym obliczu. Bardzo zależy mu na bezpieczeństwie Srebrnych Marchii i ich mieszkańców, więc zawsze jest miły, pomocny i cierpliwy dla swych podwładnych.
Mazillor Łamidrzewiec (PD człowiek mężczyzna Wjk 7/Błędny rycerz z Silverymoon 5): Ten człowiek w średnim wieku o krótkich blond włosach i pokiereszowanej bliznami twarzy widział już niejedną bitwę i miał nawet okazję brać udział w zabijaniu smoka. Teraz nie wytrzymuje już tak łatwo napięcia bitwy i woli wykorzystywać swoje talenty organizacyjne by Rycerze w Srebrze byli zawsze zasilani potokiem młodych, zdolnych i silnych ludzi. W kontaktach z innymi odznacza się wielką uprzejmością, kulturą i – nie ma co ukrywać – klasą, która w gniewie przekształca się w ciętą ironię.
Jorus Błękitnoszary (PD półelf mężczyzna Cza 12): Dowódca Strażników czarów, któremu zależy przede wszystkim na nieskalanej opinii organizacji. Ten rudy, ciemny na twarzy dryblas (mierzy 1,97 m) to bez wątpienia jeden z najwierniejszych sług Alustriel – i jej syn.

Organizacje

Strażnicy czarów: Oddział elitarnych czarodziei wyszkolonych w magii bojowej, chroniący Silverymoon.
Rycerze w Srebrze: Elitarna jednostka wojskowa chroniąca Silverymoon.
Srebrzysty legion: Armia Srebrnych Marchii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości