Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Dziki Eclipse Phase

wt kwie 06, 2010 9:15 am

Wiem że na razie jest to system niszowy, ale mam nadzieję że po recenzji Gerarda zainteresowanie wzrośnie nim ogromnie. O ile sam setting jest według mnie najlepiej zrobiony S-F od wielu lat, o tyle zasady cierpią na syndrom czegoś co nazywam "skazą cyberpunka" - mnóstwo statyk których i tak się nie używa na sesjach, proces tworzenie postaci zajmujący GODZINY a potem zakup sprzętu dorzucający drugie tyle czasu. Jak na system w którym można ciała zmieniać jak samochody trwa to STRASZNIE długo. Dlatego w mym umyśle pojawił się pomysł zrobienia konwersji na lekka mechanikę Savage Worlds by rozpropagować tak Eclipse Phase'a jak i sam Savage w Polsce. A ponieważ EP jest na Creative Commons nie ma z tym żadnych problemów prawnych. :wink:

"Zawsze w trakcie pracy" dokument znajduje się tutaj ( jeżeli ktoś jest zainteresowany większa pomocą niż kilka komentarzy, mogę dać dostęp do edycji GoogleDoc'a :wink: ). Zamierzam też wykorzystać sporo z zasada Triple Aces dla Cyberpunka, bo są proste, fajne i przyjemne. Mam nadzieję że nie jest to straszne nadużycie?

Jak na razie, zrobiłem pierwszy rzut Morphów postaci. Zasada jest prosta - dwa bonusy dla postaci - albo dwa normalne ( +2 dla tych co mają Fantasy Companion ) albo jeden normalny bonus i jeden mniejszy ( +2 i +1 ) i do tego albo jedna Poważna Zawada ( lub dwie Pomniejsze ) albo jedna Pomniejsza Zawada ( to zależy jak dany rodzaj Morpha jest ogólnie "przepakowany, ale ogólnie chciałem zachować w miarę równowagę ). Postać dostaje bonusy z Morpha, ale także, na czas korzystania z niego, wymienione Zawady, jako DODATKOWE do tych normalnie przez siebie posiadanych. Kiedy zmienię ciało, zmienią się Zawady. Miałem też pomysł by pozostawić element problemów psychicznych postaci, przy zamianie ciała wykonywało się test – jakby się go oblało, Zawada ze starego ciała zostaje na stałe w Ego postaci, i staje się jej trwałą Zawadą. Co o tym sądzicie?

Druga sprawa nad która poważnie myślę jest problem jak zrobić zasady Nowej Ekonomi i Reputacji ( ludzie robią za was bo jesteście „fajni” :wink: ) czy bardziej abstrakcyjny system Bogactwa postaci by nie musieć robić zakupów sprzętu na zasadzie „ to mi zostało 200 kredytów to przejrzę siebie 32 strony ekwipunku”. Ma być Szybko, Fajnie i Wściekle przecież. :wink: Może powinien użyć tych zasad Wealtha?
 
Ramel

Dziki Eclipse Phase

wt kwie 06, 2010 10:06 am

Ja to mialem puscic jutro, w zapowiedziach, ale dam tez tu: http://www.rpgnow.com/product_info.php? ... s_id=80226 - to beta wersja Interface Zero, cyberpunkowego settingu.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Dziki Eclipse Phase

wt kwie 06, 2010 11:56 am

Ramel pisze:
to beta wersja Interface Zero, cyberpunkowego settingu.


Tego od Triple Ace, tak? Jeśli jest free, to ścignę, może dorzucili jakieś fajne regułki do wyłuskania. :wink:

EDIT: Przejrzałem na szybko i okazało si że o ile w kliku miejscach Interface Zero komplikuje parę spraw bardziej niż w Cyberpunk rules, to ma kilka rozwiązań których potrzebowałem - na przykład, system punktów reputacji. Przyjrze się w wolnej chwili mu bliżej i się wypowiem. :wink: Nadal jednka brakuje tam uproszczonego Wealtha. :?

EDIT2: Przejrzałem zasady Rep z IZ i wyglądaja interesująco. Problemem jednak jest to że w EP jest 7 rodzajów Reputacji, każdy dołączony do innej grupy. Trzeba by wybrać więc jakie idą gdzie. Ja proponuje by postacie w SEP ( Savage Eclipse Phase ) zaczynały jako Doświadczone ( Seasoned ) z jednym Repem wymaksowanym dla nich ( 10 w jakiejś liście ) i z 3 na mocno zawanosowanymi ( po 5 punktów ). Listy traktuje się jako niezależne, o ile nie dochodzi do "konfilktu interesów". Co wy na to?
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 12:32 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Dziki Eclipse Phase

wt kwie 20, 2010 8:27 pm

Ja mam jedną uwagę: morphy w EP mają być potężniejsze od zwykłych ludzi (flats), przecież to jedna z idei transhuman. A im droższy morph, tym potencjalnie lepszy (lub przynajmniej bardziej wyspecjalizowany lub oferujący dodatkowe bajery).

Dlatego też nie podoba mi się pomysł wrzucania morphom Zawad.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość