Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Steampunkowy horror, wiktoriańska groza

ndz lis 15, 2009 11:45 pm

Właśnie wróciłem z prelekcji Lucka o grozie i horrorze w systemach steampunkowych, która bardzo mi się podobała, choć była dość ograniczona w warstwie czysto RPGowej. :wink: Poza dobrymi dziełami i inspiracjami dotyczącymi tego zagadnienia, może podzielicie się swoimi przemyśleniami.

Z tego co pamiętam, Lucek wymienił elementów steampunkowego horror:

1. Gaslight - Światło gazowych latarni jako naturalne środowisko grozy ( ograniczona widoczność ) jak i metafora dualizmu światła i ciemności ( blask jest blady i zwiewny, ciemność wszechobecna ).

2. Wyrd-tech - chodzi o wynalazki parowe które są w jakiś sposób złowrogie i niebezpieczne ( idealny przykład to zamek ze Steamboy

3. Psychika - szaleńcy, maniacy, mroczne żądzę postaci.

Lista była dłuższa, ale reszty nie mogę sobie przypomnieć, może autor jak się objawi sobie przypomni.
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 1:46 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

Steampunkowy horror, wiktoriańska groza

pn lis 16, 2009 1:48 am

Autor się objawił. Przypomni, jak odeśpi (dotarłem do domu o 1;00...) - wówczas przeleję treści w artykulik i podlinkuję tutaj :-)


l.
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

Re: Steampunkowy horror, wiktoriańska groza

pn gru 21, 2009 2:25 pm

lucek pisze:
Autor się objawił. Przypomni, jak odeśpi (dotarłem do domu o 1;00...) - wówczas przeleję treści w artykulik i podlinkuję tutaj :-)


l.


Hmmm.... będzie jakiś artykulik dostępny w necie? Czy może autor przekaże swą wiedzę w którymś z nadchodzących dodatków?:)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Steampunkowy horror, wiktoriańska groza

sob kwie 10, 2010 4:25 am

Bump! Więc co autor może napisać na temat wątku? :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości