Zrodzony z fantastyki

 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Jak walczyć z ANTem?

sob kwie 10, 2010 10:28 pm

W sumie nie byłem pewny gdzie umieścić ten temat. Otóż na pewno nie jestem jedynym graczem, który ma z tym problem. ANT- deck niezmiernie wkurzający. Jak z nim walczyć? Czy są jakiekolwiek odpowiedzi na ten archetyp poza dobrze wycelowanym force of willem bądź thoughtseizem (które i tak często nie starczają)? Co mają zrobić decki nie grające na niebieskim i czarnym? Wszystkie moje pomysły były nic nie warte: Mindbreak Trap przegrywał z Duressem a Ethersworn Canonist wchodzi zbyt późno. Inne pomysły były jeszcze gorsze. Co proponujecie?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jak walczyć z ANTem?

sob kwie 10, 2010 10:58 pm

Teoretycznie Silence.
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Jak walczyć z ANTem?

sob kwie 10, 2010 11:10 pm

A po za nim?
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Jak walczyć z ANTem?

sob kwie 10, 2010 11:57 pm

Ech... Zdaje się, że jest tego dość dużo...

Jak mówiłeś, dobrze wycelowana kontra itp., Duress lub Thoughtseize. Do tego dochodzą głównie Chalice of the Void lub Trinisphere, Stifle i tak dalej. Można nawet próbować z Blood Moon efektami...

Ale wszystko zależy od Twojej talii. Zresztą, niektóre mają praktycznie autowtopę z ANTem i nic na to nie poradzisz, tak po prostu jest.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Jak walczyć z ANTem?

ndz kwie 11, 2010 12:28 am

problem z ANT-em jest taki, że jest to Tier1 formatu Legacy i bardzo łatwo jest się skombić na przysłowiową pałę, nawet w pierwszej turze.

Co może powstrzymać ANT-a? Na pewno wszelkie Staxy mają dość wyrównany matchup. Ponadto masz Counter-Topy, ale tu niestety, może być za wolno.

Deck ten ma jedną rzecz która boli: Orim's Chant. Zazwyczaj przeciwnik rzuci go w pierwszej kolejności, aby wymusić rzucenie w odpowiedzi swojego Chanta. Jeśli wpuścisz to lipa.

Ze swojej strony masz opcje na obronę:

1) Orim's Chant, kórego zagrywasz w podpowiedzi na tendrilsa, likwidując storma
2) Stifle wycelowane w Storma
3) Chalice of the Void, które w pierwszej turze ustawione za :0: kupuje ci 2 tury
4) Trinisphere - ale raczej jak grasz jakimś Dragon/Angel Stompy
5) Leyline of the Void, który ograniczy skuteczność Cabal Ritual, przez co przeciwnik będzie musiał czekać do 2-3 tury na stabilne kombo (skombienie się na pałę nie da dużo, gdyż zwyczajnie nie starczy na rzucenie tendrilsów - zazwyczaj brakuje tej jednej czarnej mana)

Ofc. jest jeszcze trochę tego, ale podałem te najrozsądniejsze rozwiązania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość