Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

czw maja 13, 2010 8:50 pm

Elder Dragon Highlander - jeden z najfajniejszych formatów casualowych. Gracie w niego od czasu do czasu? Może dopiero zamierzacie (tak jak i ja) złożyć sobie deck? Albo nic o EDH nie słyszeliscie (bo jest i taka możliwość)? Jeśli będzie taka potrzeba, wyłuszczę w kolejnych postach zasady EDH, a tymczasem zapraszam do dyskusji :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Elder Dragon Highlander

czw maja 13, 2010 10:47 pm

Absolutnie jestem ZA!

I prawdę powiedziawszy miałem nadzieję, że napiszesz coś więcej... :wink:

W Wawie, format ten zyskuje coraz większą popularność i wydaje mi się że jest formatem najbardziej fair dla graczy casualowych. Owszem jest kilka kart, które po wejściu do gry całkowicie zmieniają jej oblicze (jak wejdzie dzidka, lub Benek to w większości wypadków jest game over), ale zwykle jest to mieszanina przypadku i umiejętności. Nie wspominając o tym, że każda rozgrywka staje się super emocjonującą loterią (co mi teraz podejdzie?), a każdy topdeck witany jest z uśmiechem na twarzy.

Sam planuje złożyć sobie ze dwie talie do EDH i fajnie by było jeszcze bardziej rozbujać ten format. IMO - super zabawa. :spoko:
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

Re: Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 8:27 am

Pierwszy raz słyszę o tym formacie, ale skoro jest Casualowy to z miłą chęcią bym poczytał o nim. Mógłbyś go jakoś przybliżyć?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 9:44 am

Highlander/Helder Dragon Highlander jest to format w którym każda karta z dokładnie 100-kartowego decku może powtarzać się tylko raz. Wyjątkiem są basiclandy. Każdy na starcie ma 40hp

W EDH wybierasz sobie ponadto Generała - kreaturę, która rządzi się własnymi zasadami i przywilejami. Anonsujesz generała. Możesz go zagrać za normalny koszt + kolejne :2: za każdy raz kiedy zostaje przyzwany z command zone (specjalna strefa poza grą, gdzie strafia bezpośrednio z grave, lub gdy zadziałał na niego efekt exile). jeśli zagrywasz go z tej strefy musisz dopłacić :2: za każdy raz kiedy się tam znalazł (coś jak cummulative upkeep) drugi raz dopłacasz :4: trzeci raz :6: itp... Obrażenia Generała działają coś jak Poison counterki. Jeśli generał zada 21 bądź więcej obrażeń (combat damage) graczowi - wygrałeś. Generała ponadto obowiązuje zasada legendy.

PS. status generała jest niezbywalny i niedziedziczony, np. Body Double nie otrzyma statusu Generała, nawet jesli jest kopią kreatury z tym statusem. Nazwa generał jest poprostu dodatkowym efektem na kreaturze, który nie podlega przeniesieniu, skopiowaniu itp.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 9:48 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 10:26 am

Zapomniałeś o najważniejszym - Gracz może uzyskiwać tylko manę kolorów swojego generała.

903.8. If mana would be added to a player’s mana pool of a color that isn’t in the mana cost of his or her deck’s general, that amount of colorless mana is added to that player’s mana pool instead.

Wszystkie zasady są w Magic Comprehensive Rules, pod numerkiem 903. jakby ktoś chciał się więcej dowiedzieć.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 2:51 pm

Jeżeli kogoś interesują podstawowe zasady budowania talii w EDH, to absolutnym musem jest przeczytanie tego poradnika:

http://community.wizards.com/go/thread/ ... ding_Guide

Wprawdzie po angielsku, ale dla graczy mtg nie powinien to być problem! :wink:

P.S. To mój 666 post na forum! Szatańska matematyka!!!

:beer:

:rockpunk:

:popijawa:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 6:33 pm

O ile jestem pozytywnie nastawiony do gry casual, to jednak EDH mnie odrzuca losowością. Stukartowe decki, każda karta pojedyncza to jak dla mnie niefajne.
 
mOo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 12:52 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 7:54 pm

właśnie ta losowość jest w tym najlepsza ;] sam gram balthorem jako generałem deck prawie kompletny 91/100. EDH przypomina mi początki mojej gry w mtga, gdy grało się 1 partie godzinę i dłużej. fajnie jest 5 minut wybierać co wyszukać z demonic tutora, co ci się aktualnie przyda, jest to super format, masz na wszystko odpowiedzi choć ma też wady niektórzy generałowie są naprawdę przegięci i nie podoba mi się wygrana w 5 minut. Tak samo ludzie zamiast być kreatywni spisują rozpiski z neta co jest bez sensu. Wiem ile miałem frajdy robiąc mojego decka i może nie jest extra wymiataczem to go lubie ;] najpierw wychodził jakiś crap który co parę godzin ulegał modyfikacji, teraz jest już w miarę stabilna wersja. Zabawa ta traci jednak sens gdy widzę decka najeżonego starymi dualami i kartami za grubą kasę, moim zdaniem nie o to chodzi bo cóż to za filozofia mieć deck za 5 tysięcy. Choć mam mega uciechę jak ogram taki deck moim balthorem za 3 stówy ;] Polecam format i zachęcam do gry ;]
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 8:39 pm

Wszystko co najważniejsze w tym formacie, w swoim poście zawarł mOo - granie deckami z pojedynczymi kartami ma swoje niewątpliwe zalety. Obecnie dopiero ogrywam swoją talię (ubudżetowioną bardzo, ale chyba nadal grywalną), ale powiem jedno - zabawa jest wyśmienita :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 9:22 pm

p4v pisze:
O ile jestem pozytywnie nastawiony do gry casual, to jednak EDH mnie odrzuca losowością. Stukartowe decki, każda karta pojedyncza to jak dla mnie niefajne.


EDH trąci losowością tylko wtedy kiedy nie masz pomysłu na talię. Upychając w 100 kartowej tlii odpowiednie spelle i kreatury nie ma w nich losowości. Tu po prostu nie ma miejsca na karty nic nierobiące. Dobrze złożony deck do EDH wygrywa ze znakomitą większością talii casualowych i potrafi pograć z niektórymi turniejowymi deckami.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 10:12 pm

Specu pisze:
Dobrze złożony deck do EDH wygrywa ze znakomitą większością talii casualowych i potrafi pograć z niektórymi turniejowymi deckami.


Pod Warunkiem, że zawiera rzeczywiście karty uber-dobre. A podstawa w EDH - to niestety manabase. A więc Fetche i ravnikowe Duale. Do tego dochodzą super drogie karty jak Maze of Ith, czy Tabernacle at Pendrell Vale.

Ale jeżeli ktoś podchodzi do EDH rozsądnie - to zabawa jest sympatyczna dla obydwu stron. Zresztą nie widziałem jeszcze u nikogo kart pokroju P9. Widziałem za to potyczkę, gdzie Skullklamp zrobił grę. :spoko:

Należy pamiętać - co nie zostało w tym temacie jeszcze poruszone. W EDH grają albo combo-decki, albo talie zawierające solidny element kontrolny. Czyste aggro/burn nie ma tutaj racji bytu.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 10:30 pm

No to żeby rozkręcić dyskusję zapodam swoją decklistę. Problem jest taki, że nie znam się na EDH nic a nic i spis robiony był "na oko" - to, co powinno się sprawdzać w takich taliach, czyli trochę tutorowania, trochę kart z cantripem i przede wszystkim różne mechaniki - Asceta + Hierarch, toolbox Ruela, toolbox Mystica, sporo pod ogólny theme (Bestie) i kilka kart "od czapy", jak chociażby Lark czy Worth, bo akurat miałem w klaserze. Na przetestowanie czeka Growth Spasm, Pillage, Pacifism, Hermonic Sliver, Flametongue Kavu (on powinien siadać genialnie), Farhaven Elf.

Obiecany deck:
1 Woolly Thoctar
1 Uril, the Miststalker
1 Birds of Paradise
1 Rampant Growth
1 Qasali Pridemage
1 Idyllic Tutor
1 Wall of Omens
1 Kitchen Finks
1 Elephant Guide
1 Ajani Vengeant
1 Rancor
1 Lightning Bolt
1 Staggershock
1 Bear Umbra
1 Fertile Ground
1 Armadillo Cloak
1 Shield of the Oversoul
1 Sterling Grove
1 Trace of Abundance
1 Blastoderm
1 Behemoth Sledge
1 Cliffrunner Behemoth
1 Ravenous Baloth
1 Chameleon Colossus
1 Rampaging Baloths
1 Oblivion Ring
1 Journey to Nowhere
1 Path to Exile
1 Realm Razer
1 Garruk Wildspeaker
1 Mold Shambler
1 Wall of Blossoms
1 Pulse of the Tangle
1 Condemn
1 Raging Ravine
1 Felidar Sovereign
1 Fire-Lit Thicket
1 Troll Ascetic
1 Jungle Shrine
1 Calciderm
1 Wooded Bastion
1 Karplusan Forest
1 Stirring Wildwood
1 Dragonmaster Outcast
1 Rugged Prairie
1 Battlefield Forge
1 Scute Mob
1 Ranger of Eos
1 Lightning Helix
1 Magma Jet
1 Kird Ape
1 Loam Lion
1 Student of Warfare
1 Tin Street Hooligan
1 Knight of the Reliquary
1 Temporal Isolation
1 Treetop Village
1 Reveillark
1 Stoneforge Mystic
1 Swords to Plowshares
1 Basilisk Collar
7 Mountain
1 Evolving Wilds
8 Plains
1 Boartusk Liege
1 Wilt-Leaf Liege
1 Wort, the Raidmother
10 Forest
1 Sakura-Tribe Elder
1 Enlightened Tutor
1 Harmonize
1 Mycoid Shepherd
1 Silhana Ledgewalker
1 Loxodon Warhammer
1 Spawnwrithe
1 Nantuko Monastery
1 Naya Charm
1 Terramorphic Expanse
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 10:50 pm

E...? Rozumiem, że generałem jest Uril?

Masz zdecydowanie za mało elementów kontrolnych. Czyszczenie stołu i przeszkadzanie przeciwnikowi - to podstawa. A kritki powinny albo robić kilka rzeczy naraz (vide - Harmonic Sliver), albo... Stanowić element przełamujący. Najbardziej sprawdzają się umiejki: - solidne evasion (flying, unblockabe, shadow), lifegain, shroud, firststrike.

I właśnie dlatego Benek robi taką masakrę... :lol:

P.S. Zresztą Slivery w EDH są całkiem grywalne... I mają niezłego generała... :wink:

P.S. 2 Krity takie jak Kird Ape, czy Nacatl, to w EDH zbędne zajmowanie slotów. Scute Mob jest już lepszy - ale też warunkowy. A krity, które muszą spełnić jaki "warunek" - są w Highlanderze nie grywalne.
 
mOo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 12:52 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 11:14 pm

dorzuć sygnety, sol ringa, coś na czyszczenie cmentarza (wiele combo opiera się właśnie na cmentarzu np właśnie strasznie wkurzające kombo z larkiem ^^) wog/doj ratuje skórę gdy ktoś ci wrzuci kabana typy emrakul + kozilek z tootha, drawu troszkę mało ale jakoś nie mogę zaskoczyć co można by wrzucić może Mind's Eye ?


Aha i więcej większych kabanów ;]

Gizmoo ma rację wild nacatl czy inne małe krity bez konkretnych abilit typu shadow są do edh poprostu słabe
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 11:17 pm przez mOo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 11:21 pm

Ape i Nacatl są fajne jako toolbox Ruela, aczkolwiek przeważnie wolałem wyciągnąć w ich miejsce Moba lub tworzącego smoczki Dragonmastera. Zaraz wyrzucę tez kirty dołączone na doczepkę: Larka, Silhane i Wort. Wylecą także: Loam Lion, Kird Ape i Wild Nacatl. Da mi to narazie 6 wolnych miejsc - tam potestuję Incinerate, Farhaven Elf, Growth Spasm, Flametongue Kavu, Pillage i jeszcze coś :)

Nad sygnetami pomyślę, Sol Ring ile może kosztować? Nad WoGiem także pomyślę, bo nieraz może uratować skórę.

Zachęcam do zamieszczania swoich decklist także Was, czemu tylko ja mam być pośmiewiskiem :razz:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Elder Dragon Highlander

pt maja 14, 2010 11:32 pm

Thoctar pisze:
Zachęcam do zamieszczania swoich decklist także Was, czemu tylko ja mam być pośmiewiskiem


Ja na razie wyłącznie kombinuje. Próbuje poskładać dwa decki - pierwszy - bardzo kontrolny mono U - z Venser, Shaper Savantem jako generałem. Drugi WG - z Gaddock Teegiem, jako generalismusem, który wkurza większość graczy EDH, blokując najsilniejsze karty! :spoko:

Łazi mi też po głowie coś w kolorze smoły, no i slivery wyglądają całkiem smakowicie....
 
mOo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 12:52 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 9:58 am

Sol ring stoi po ok 20 zł na allegro 30, Bączek też jest sensowną opcją ;] mass removal bardzo się przydaje sam w czarnym gram na damnacji, oblivion stone, nevinyrral's disk, decree of pain, mutilate.
journeyer's kite coldsteel heart star compass

Swój spis podam wieczorem, teraz mi się nie chcę ;]
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2010 10:02 am przez mOo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 10:04 am

A od Coldsteel Heart nie byłby lepszy Darksteel Ingot? Jedno i drugie użyjemy w trzeciej turze (chociaż to pierwsze razem z resztą many), ale Ingot jest niezniszczalny, a zauważyłem, że artifact destroy lata nisko w EDH :)
 
mOo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 12:52 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 10:10 am

Ha nie pomyślałem o nim ;] z niszczeniem artefaktów naprawdę bywa różnie w moim monob sam mam tylko stona i diska a czasem przydałoby się dużo więcej szczególnie na moje meta: generał reaper king same artefakty w deku ;] albo inny kumpel ma thopter combo hate na artefakty się przydaje grałbym w zielonym na creeping mold :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 10:27 am

U mnie gra znakomity Tin Street Hooligan, równie dobry Qasali Pridemage, Oblivion Ring, Mold Shambler, dodatkowo myślę jeszcze nad Pillage lub Smash to Smitheerens.

Niestety, mój deck ma jedną, bardzo poważną wadę - mana base. Będę chyba musiał zainwestować w Ravnicowe duale, bo wyszukane z jakiegoś fetcha mogłyby dawać potrzebną stabilizację (ostatnio trafił mi się w boosterze Scalding Tarn, z którego mógłbym wyszukać aż dwa dual landy :)

Co sądzicie o kartach w stylu Boros Garrison, Selesnya Sanctuary, Gruul Turf w EDH? Będą się sprawdzały, czy raczej crapowate? Myślałem także nad Sunhome, Fortress of the Legion, bo ma fajną abilitkę, ale trochę psuje mana base.

Teraz poprzeglądałem jeszcze lądy i wyszło mi Rith’s Grove, pewnie będzie się spisywał bardzo dobrze :)
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

Re: Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 11:03 am

Czy da rade grać w tym formacie bez dużych wydatków, bo ta rozpiska to dość droga jest lub w większości niedostępna
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 11:11 am

mOo pisze:
Sol ring stoi po ok 20 zł na allegro 30


Tak, bo ma bana w Legacy.

Kosa92 pisze:
Czy da rade grać w tym formacie bez dużych wydatków, bo ta rozpiska to dość droga jest lub w większości niedostępna


Oczywiście. Pamiętaj tylko że nie masz jasno określonej mechaniki. Musisz mieć zagrożenia i odpowiedzi na zagrożenia. Nie możesz polegać na współdziałaniu kart, więc po prostu każda karta ma być dobra jako samodzielna.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

sob maja 15, 2010 12:22 pm

No to deck po kolejnych zmianach, tym razem opatrzone komentarzem:
Generał - Uril, the Miststalker
Lądy (38):
10x Forest
1x Treetop Village - dobry manland jest po prostu dobrym manlandem
1x Nantuko Monastery - j.w.
8x Plains
8x Mountain
1x Terramorphic Expanse - stabilizuje mana base i odsyca lądy
1x Evolving Wild - j.w.
1x Wooded Bastion
1x Karplusan Forest
1x Stirring Wildwood
1x Rugged Prairie
1x Battlefield Forge
1x Raging Ravine
1x Fire-Lit Thicket
1x Jungle Shrine
Wspomożenie mana base'u (6):
1x Fertile Ground
Trace of Abundance
Rampant Growth
Growth Spasm
Darksteel Ignot
Sakura Tribe-Elder
Draw/Tutoring (4):
Enlightned Tutor
Idyllic Tutor
Wall of Blossoms - ściana + cantrip syci
Wall of Omens - ściana + cantrip syci
Harmonize - on był zawsze dobry
Bestie (12):
Woolly Thoctar - syci, chociaż koszt trudny
Blastoderm - syci
Calciderm - syci
Felidar Sovereign - mini kombo z shephardem i ravenous balothem
Mold Shambler - krita + removal
Cliffrunner Behemoth - syci
Ravenous Baloth - mini kombo z felidarem i bestiami
Mycoid Shepherd - mini combo z Felidarem i innymi dużymi stowrkami
Chameleon Colossus - syci i jest bestią
Realm Razer - mini-combo z balothem
Rampaging Baloths - mini-combo z razerem, sam z siebie syt
Pulse of the Tangle - nie dociągłem jeszcze, ale na papierze good
Dopaki (3):
Wilt-Leaf Liege - sam z siebie niezły, dodatkowo podpakowuje
Boartusk Liege - sam z siebie spoko i dopakowuje
Marshal's Anthem -
Mass Removal (1)
Martial Coup - tokeny!
Point Removal (11):
Oblivion Ring syci na wszystko
Journey to Nowhere syci
Path to Exile syci
Lightning Helix syci
Incinerate wiadomo
Lightning Bolt wiadomo
Staggershock + removal z Reboundem
Naya Charm - removal + reanimacja + tap
Sword to Plowshares - removal
Condemn - removal
Magma Jet - removal + jako takie ustawienie drawu
Ruel Toolbox (3)
1x Ranger of Eos - wyszukuje dwóch panów i sam w sobie jest niezłym ciałkiem
1x Scute Mob - rośnie szybko
1x Dragonmaster Outcast - smoczki z Evasion
Mystic Toolbox (3)
Stoneforge Mystic - wyszukuje
Skullclamp - wiadomo
Behemoth Sledge - syci
Loxodon Warhammer - syci z Ascetą
Basilisk Collar - syci z czymkolwiek większym
Inne dobre krity (6)
Flametongue Kavu - krita + removal
Kitchen Finks - jest dobry po prostu
Troll Ascetic - Asceta + Młotek i wygrywamy
Knight of the Reliquary - jest dobry po prostu
Qasali Pridemage - siła naporowa + niszczenie enchantów i artów
Tin Street Hooligan - removal artefaktów + siła naporowa
Wędrowcy
Garruk - mam w klaserze i jest syty
Ajani Vengeant - jest syty po prostu
Enchanty (6)
Armadilo Cloack - bo Cloack syci
Rancor - bo Rancor sycie
Elephant Guide - bo mam w klaserze
Temporal Isolation - nieblokowalność jest fajna
Shield of the Oversoul - także z Urilem
Bear Umbra - świetne kombo z Urilem
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 8:11 pm

No ja mam trochę inną talię, konstruowaną przy pomocy konstruktywnej krytyki Berłosia :

Generał - Zur the Enchanter

Manabase:
8xSwamp
7xPlains
8xIsland
3xPanoramy (Esper, Grixis oraz Bant)
Azorius Chancery
Tolaria West
Academy Ruins
Seat of the Synod
Vault of Whispers
Barren Moor
Salt Marsh
Coastal Tower
Dreadship Reef
Arcane Sanctum
Shimmering Grotto

Wsparcie manabase:
Orzhov Signet
Azorius Signet
Fellwar Stone

Artefakty:
Oblivion Stone - Mass removal
Relic of Progenitus - na wszelki wypadek + draw
Helm of Obedience - przewija przeciwnika + przejmuje kontrolę nad kreaturą, więc advantage
Courier's Capsule - draw
Orochi Hatchety - w late game win condition
Isochron Scepter - sporo instantów, więc jest co imprintować

Enchantmenty:
Treachery - Przejęcie krity za darmo
Griffin Guide - Pod Zura
Pacifism j.w.
Necropotence j.w.
Ghostly Prison j.w.
Oblivion Ring j.w.
Journey to Nowhere j.w
Seal of Doom j.w.
Phyrexian Arena j.w.

Instanty:
Nameless Inversion
Mortify
Sudden Death
Condescend
Spell Snare
Agony Warp
Dromar's Charm
Interdict
Tained Pact
Mystical Tutor
Dawn Charm
Counterspell
Absorb
Path to Exile
Psionic Blast
Into the Roil
Mana Leak
Remand
Thirst for Knowledge
Condemn
Gifts Ungiven
Repeal
Brainstorm
Fact or Fiction

Sorcery:
Duress
Decree of Justice
Hallowed Burial
Austere Command
Compulsive Research
Winds of Rath
Merchant Scroll
Diabolic Tutor
Pithisis
Cruel Edict

Kreatury:
Platinum Angel
Necrotic Sliver
Sovereigns of Lost Alara
Wydwen, the Biting Gale
Teferi, Mage of Zhalfir
Eternal Dragon
Thieving magpie
Dark Confidant
Windborn Muse
Keiga, the Tide Star
Tidehollow Sculler
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 8:42 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 9:00 pm

Miałem okazję dostac dzisiaj tym deckiem po dupie i odkryłem, że EDH to jednak genialna zabawa.
Właśnie siadam do kombinowania swojego decku. Szukam dobrych Legend na generała xD
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 9:36 pm

Czy mono generałowie są dobrym pomysłem? Ewentualnie dwukolorowi? :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 9:56 pm

W EDH możesz grać wszystkimi kartami w Magicu, więc czemu nie mono - jeśli będzie ci to sprawiało przyjemność to graj mono. A że lubisz fajne laska na kartach, to wypróbuj Jaya Ballard, Task Mage - ostatnio grałem z takim deckiem opartym na niszczeniu lądów i prawdę mówiąc miałem dość spore problemy, bo budżetowy mana base nie jest idealny :)

Ja myślałem osobiście nad elfami opartymi na Rhys the Redeemed, ale nie chciało mi się wklepać w gatherer tych kolorów i przeglądać wszystkich kart :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 10:23 pm

p4v pisze:
Czy mono generałowie są dobrym pomysłem? Ewentualnie dwukolorowi? :)


Tak, można. Kwestia jest taka, że 3-kolorowe decki wymagają jednak fetchy, duali itp. co stanowi problem dla części graczy.

Thoctar pisze:
W EDH możesz grać wszystkimi kartami w Magicu, więc czemu nie mono - jeśli będzie ci to sprawiało przyjemność to graj mono.


Karty zbanowane w EDH:

* Ancestral Recall
* Balance
* Biorhythm
* Black Lotus
* Coalition Victory
* Fastbond
* Gifts Ungiven (ooops, nie zauważyłem że gram na nim :P )
* Grindstone
* Kokusho, the Evening Star
* Karakas
* Library of Alexandria
* Limited Resources
* Lion's Eye Diamond
* Metalworker
* Mox Sapphire, Ruby, Pearl, Emerald and Jet
* Panoptic Mirror
* Protean Hulk
* Recurring Nightmare
* Riftsweeper (Unbanned as of 2009-09-10)
* Sway of the Stars
* Time Vault
* Time Walk
* Tinker
* Upheaval
* Worldgorger Dragon
* Yawgmoth's Bargain

Ogólnie rzecz biorąc EDH jest bardzo nastawiony na Social oraz czystą przyjemność z gry, więc parę tych nabbardziej przegietych kart + karty na ante muszą być zbanowane.
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 10:26 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Elder Dragon Highlander

ndz maja 16, 2010 10:52 pm

Thoctar pisze:
. A że lubisz fajne laska na kartach

Wcale nie! >>

Myślałem nad tym samym elfem co ty albo jeszcze Nath of the Gilt-Leaf.
 
Awatar użytkownika
AngelusDark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 17, 2010 2:23 am

Elder Dragon Highlander

pn maja 17, 2010 2:52 am

W zasadach nie dodaliście jeszcze tego, ze generał powinien być legendary. Zastanawiam się nad złożeniem takiego decku, zachęcony przez Speca. Czy moglibyście polecić jakieś kreatury tego typu mono-kolorowe nadające się do tego formatu. Zastanawiam się też nad oparciem go na Nath of the Gilt-Leaf jak p4v. Ale wolałbym monokolor, chyba, że nie znajdę nic interesującego i w przystępnej cenie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość