Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Jak dużo czytasz?

 
Liczba głosów: 0
 
aleks652
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt lut 26, 2010 11:54 am

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

czw kwie 01, 2010 12:19 pm

Michał szustak pisze:
3) Diuna - Herbert



Właśnie czytam kolejny raz, a zdarza mi się to rzadko. Diuna to klasyka sama w sobie.
Chociaż normalnie preferuje fantasy
 
Kamtre1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 16, 2009 2:27 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

śr kwie 07, 2010 9:16 pm

1. Cała Legenda o Drizztzcie do'Urdenie R.A. Salvatore'a. Uwielbiam te książki jest to jedne z najlepszych fantasy jakie kiedykolwiek czytałem.
2. No nie może zabraknąć tutaj oczywiście praktycznie całej twórczości fantasy Andre Norton od niej zaczynałem swoja przygodę z fantasy i do dzisiaj jej książki bardzo mnie wciągają.
3. Saga o Krisposie Harrego Turtledowe'a - naprawdę super ksiażki polecam.
4. Strażnicy płomienia Rosenberg'a Joel'a - wszystkie 5 części. Aczkolwiek klimat psuje trochę ten rozwój technologiczny świata wprowadzany przez głównych bohaterów, ale ogólnie jest to świetna lektura.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 3:07 pm przez Kamtre1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Michał szustak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 23, 2010 12:33 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

pt kwie 09, 2010 5:39 pm

aleks652 pisze:
Właśnie czytam kolejny raz, a zdarza mi się to rzadko. Diuna to klasyka sama w sobie.
Chociaż normalnie preferuje fantasy


Zazdroszczę troszkę tym co kupują to całkiem nowe wydanie Diuny. Sam posiadam tylko to starsze. Nowe prezentuje sie wprost wspaniale.
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

śr kwie 14, 2010 4:22 am

Numeru uno to dla mnie cykl Honor Harrington Webera.
Dalej cokolwiek napisał mistrz Zajdel, niektóre książki Lema (przede wszystkim "Eden" - wg mnie najlepszy opis kontaktu z obcymi), "Wydziedziczeni" Le Guin, "Najazd z przeszłosci" Hogana, cykl "Temeraire" Novik, "Delirium w Tharsys" Żwikiewicza. A z rzeczy niefantastycznych cykl marynistyczny O'Briana i "Kacper Ryx" Wollnego.
 
Awatar użytkownika
Maestro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 23, 2004 9:40 am

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

śr kwie 21, 2010 1:56 pm

W październiku Solaris ma zacząć wydawać wielkie tomiszcza zawierajace opowiadania i powieście zwiazane z "Umierajacą ziemią" J. Vance'a (także innych autorów). Jeśli słyszeliście o tym cyklu - nie przegapcie, jeśli nie macie pojęcia co to jest "The Dying Earth"... to się zorientujcie ;-)) Warto!
 
Jegred
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 3:33 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

śr kwie 21, 2010 11:42 pm

Jako że ciężko wymienić mi numero uno, podam ich kilka ;]
1. Trylogia Vespera ( "Nocarz", "Renegat", "Nikt") Magdaleny Kozak ponieważ ma wszystko co mnie kreci: wampiry, oddziały specjalne i giwery xD.
2. Saga o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary. Za to że już nie jednokrotnie zastanawiałem się co by było gdyby Jezus nie dał się ukrzyżować tylko zstąpił z krzyża. Co prawda troszkę schematyczny cykl aczkolwiek genialny.
3. Wiedzmińska Saga Andrzeja Sapkowskiego za całokształt
Basta to mógł bym tak wymieniać pół nocy.
 
Awatar użytkownika
Crzszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 10:01 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

sob maja 01, 2010 10:34 pm

1. Kosiarz- T.Pratchett
2. Niewidoczni Akademicy- T.Pratchett
3. Hobbit- J.R.R Tolkien
4. Muzyka Duszy- T.Pratchett
5. Nowy Dom- R.A. Slavatore

Jak widać ja idę w kierunku Pratchetta. Ale co ja zrobię? On po prostu jest świetny :D
 
piterrrek_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 09, 2009 3:06 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

czw maja 06, 2010 3:02 pm

Wymienię kilka nie podając kolejności...

"Diuna", F. Herbert, książka, która sprawiła mi najwięcej satysfakcji podczas pierwszego czytania, a czytałem ją mając 12 lat, potem kilka razy do niej wracałem i moja fascynacja światem tylko się zwiększała.
"Mówca Umarłych", Orson Scott Card, wyzwoliła ogrom emocji, wzruszająca.
"Ravenheart", D. Gemmell, moja pierwsza książka przeczytana po angielsku, świetna od początku do końca.
"Carpe Jugulum", T. Pratchett, ubawiłem się do łez, cykl o czarownicach jest chyba moim ulubionym z tych ze świata dysku.
"Nigdziebądź", N. Gaiman, również duża dawka humoru i to tego zabarwionego na czarno.
"Cień w ukryciu", G. Cook, niesamowicie mroczny klimat.
"Gra o tron", G.R.R. Martin, bo pierwsza z cyklu, ciekawe kiedy doczekamy się tomu nr 5 :/
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

ndz maja 16, 2010 7:34 pm

Swoją drogą, czy ktoś zastanawiał się kiedyś nad obecnością w temacie tej nieszczęsnej ankiety z tylko jedną (nieznaną) możliwą odpowiedzią? Może by to naprawić albo wywalić, bo tak jakoś sterczy i straszy...

A w temacie to w poprzednim poście naturalnie zapomniałem o "Paragrafie 22" Hellera - absurdalne, inteligentne, skłania do refleksji... A w szkole kazali czytać "Ludzi bezdomnych" - i jak tu się dziwić, ze młodzież odchodzi od literatury?
 
Awatar użytkownika
Crzszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 10:01 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

pn maja 17, 2010 5:13 pm

Jean de Lille, heh, też się zastanawiam, co to tu robi :D .
 
Vessa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 2:56 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

pn maja 17, 2010 10:56 pm

Było w moim dotychczasowym życiu kilka książek które zrobiły na mnie wrażenie, a oto one (jako, że zaczytywałam się literaturą fantastyczną już od najmłodszych lat więc być może kilka pozycji przeczytanych teraz już by nie zrobiło na mnie takiego wrażenia ale mimo to podaję:)):

1. Pan X - Peter Straub
2. Inny Świat - tetralogia Tada Williamsa
3. Siewca Wojny - Brandon Sanderson
4. Siewca wiatru, Zbieracz Burz - Maja Lidia Kossakowska
5. Wojna kwiatów - Tad Williams
6. Pamięć, Smutek i Cierń - trylogia Tada Willliamsa
7. Elantris - Brandon Sanderson
8. Zjawa - Graham Masterton
9. Powrót z gwiazd - Stanisław Lem
10. Gęstwina Dusz - Christopher Rice (to akurat nie fantastyka:))

Z książek mojego dzieciństwa z pewnością Opowieści z Narnii, Bracia Lwie Serce oraz, a może przede wszystkim Królowa Niewidzialnych Jeźdzców Marty Tomaszewskiej.
 
Awatar użytkownika
Pancake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 7:46 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

wt maja 18, 2010 12:21 am

Vessa pisze:
Bracia Lwie Serce

<3 to było dobro...
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

czw maja 20, 2010 11:44 am

piterrrek_p pisze:
"Diuna", F. Herbert, książka, która sprawiła mi najwięcej satysfakcji podczas pierwszego czytania, a czytałem ją mając 12 lat, potem kilka razy do niej wracałem i moja fascynacja światem tylko się zwiększała.

Również czytałam Diunę mniej więcej w tym wieku - dwa czy trzy razy - i książka zrobiła na mnie wtedy ogromne wrażenie. Do tego stopnia, że teraz trochę boję się po nią ponownie sięgnąć z obawy, że się na niej zawiodę. :P
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

czw maja 20, 2010 12:15 pm

Najlepsze z najlepszych. Jeżeli chodzi o moje preferencje, to moim zdaniem najlepsze książki to:
1. Cykl przygód Gotreka & Felixa pióra Williama Kinga,
2. "Oko Jelenia" Pilipiuka (wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga!!!!),
3. "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza,
4. "Ostatni Brzeg" Nevila Shuteya,
5. "Malowany człowiek" Petera Bretta,
6. "Wojna pajęczej królowej",

Z czasem sobie pewnie jeszcze niejeden tytuł przypomnę, to i wpiszę tutaj :)
 
Awatar użytkownika
wisimito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:24 am

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

pt maja 21, 2010 7:29 pm

Dla mnie najlepszą książką jest, w chwili obecnej, "Kroniki Amberu" Zelaznego. Czytałem kiedyś, ale tylko dwie pierwsze części cyklu, w jednym tomie. Niedawno przeczytałem 1 tom, ostatnio wydanych kronik. Niektóre szczegóły pamiętałem dość dobrze, mimo iż od pierwszej lektury minął szmat czasu.
Inną powieścią, która zapadła mi w pamięci to "Guy Mannering czyli astrolog" Waltera Scotta.
Kolejną pozycję, którą polecam to trylogia Arkadiego Fidlera o żyjącym wśród indian Janie Boberze zwanym Białym Jaguarem. Składa się z: "Wyspa Robinsona", "Orinoko" oraz "Biały Jaguar".
Równie wciągająca jest powieść biograficzna o Fridtjofie Nansenie "Fridtjof, co z ciebie wyrośnie?", autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów.
Mogę jeszcze wymienić:
"Lalka" Bolesława Prusa, moim zdaniem najlepsza lektura szkolna.
"Złoty Potok" i "Fort nad Athabaską" Yackta-Oya, najlepsze opowieści z Dzikiego Zachodu, jakie czytałem.
Z powieści marynistycznych lubię szczególnie powieść "Pilot" Jamesa F. Coopera.
"Mgławica Andromedy" Jefremowa Iwana to pierwsza, współczesna fantastyka naukowa, którą przeczytałem. Sprawiła, że zakochałem się w tym gatunku literackim.
"Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R.Tolkiena była moim pierwszym kontaktem z fantasy.
"Śmierć Magów z Yara" Eugeniusza Dębskiego pierwszą fantasy polskiego autora.
Swego czasu wszystkie wymienione tytuły (i kilka innych), były dla mnie najlepszą lekturą. Polecam.
 
Awatar użytkownika
Liteere
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 21, 2008 4:30 pm

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

pt maja 21, 2010 9:40 pm

Ojj... Sporo się już w życiu przetrawiło książek... I jako że nie mogłem się zdecydować na wyselekcjonowanie najlepszych tytułów, postanowiłem wybrać autorów, których książki najbardziej przypadły mi do gustu :razz:

1. J.R.R. Tolkien (tej pozycji chyba nie trzeba tłumaczyć... :wink: )
2. Jacek Piekara (cykl o inkwizytorze Mordimerze wymiata)
3. R.A. Salvatore (saga Drizzta i patronat nad Wojną Pajęczej Królowej)
4. Andrzej Sapkowski (Wiedźmin i Trylogia Husycka. Doskonałe i wiarygodne dialogi, a nie jakieś takie grzeczne aż do bólu)
5. Andrzej Pilipiuk ( Wędrowycz moim ulubionym egrozcystą :) )
6. Andrzej Ziemiański (trzeci Andrzej z kolei... Cykl o Achaii i Toy Wars)
7. Henryk Sienkiewicz (Trylogia i Krzyżacy)
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

sob maja 22, 2010 8:42 pm

Najpierw ubóstwiałem Sagę o Wiedźminie, za dialogi, wesołą drużynę, klimat, a zwłaszcza za regisa.
Na drugie miejsce zrzucił go Hyperion, z powodu porażającego klimatu, konstrukcji fabuły, zwrotów akcji, i wszechobecnej tajemnicy.
A teraz, zaszczytne pierwsze miejsce piastuje Malazańska Księga Poległych - za ogrom postaci, ogrom wątków, tłumy bohaterów, których da się polubić, wzruszające fragmenty, i unoszącą się nad kartami powieści epickość.
 
deprst
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 24, 2024 9:17 am

Re: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki

śr mar 20, 2024 11:16 am

Mnie bardzo wciąga ,,Chyłka" Remigiusza Mroza jest kilka części ale mnie każda jednakowo wciąga. Ostatnio bardzo wciągnęła mnie książka ,,Nieboszczyk wędrowny" Małgorzaty Kursy oraz ,,Ostatnia więźniarka Auschwitz" Niny Majewskiej-Brown.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości