Zrodzony z fantastyki

 
Tomkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 03, 2007 9:19 pm

Drow-odgrywanie

pn sty 28, 2008 11:10 am

Witam
Otóż zmaierzam grac PZ drowem magiem(mistrzem przemian). Ogólnie wiem jak powinnien się zachowywać taki drow(zły, podły, samolubny), ale przydało by mi się kilka drowich słow bo w sumie znam 2:
rivvi-człowiek
vendu-witaj
Czy zna ktoś więcej takich drowich słow np.-wojownik, mag,giń itp. itd.
Mam podręcznik "podmrok" lecz tam nie ma zawiele na temat ich języka:/
ps- jeśli ktos ma jakieś porady dotyczące odgrywania takiej postaci chętnie je przeczytam lecz chodzi mi głownie o te drowie zwroty, słowa :P
 
Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 232
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:32 pm

pn sty 28, 2008 11:42 am

 
Tomkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 03, 2007 9:19 pm

pn sty 28, 2008 1:31 pm

Wielkie dzięki za pomoc ten słownik na pewno mi się przyda :)
No to topic można już zamknąć :P Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś inne porady :P
 
Nicker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 7:55 pm

pn sty 28, 2008 1:43 pm

Nie odgrywać na zasadzie wszyscy muszą zginąć :razz:
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

pn sty 28, 2008 2:18 pm

http://www.grey-company.org/Maerdyn/ Też fajne, ale musisz znać angielski. :)
Tomeg - Twój linka coś nie za bardzo działa. :?
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

pn sty 28, 2008 5:12 pm

Kiedyś znalazłem cos takiego, może cie zainteresuje:
www.nelderim.org/pliki/docs/Drowie_Zwro ... lderim.pdf

Troszeczkę o zwyczajach, języku i parę przydatnych słów i zwrotów w drowim (Choć niezbyt duzo :P).
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:01 pm

To ja mam pytanie. kapłanka lolth, a przywoływanei. jakie potworki by prxzywolywała? nieumarli? to domena kiaransalee. demony? jesli tak to jakie, pająki?
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:07 pm

Tak pierwsze z brzegu to myrlochary - pająki dusz, yochlole i bebilithy - pajęczo-podobne demony z Otchłani.

Potwory Faerunu i Księga Potworów bodajże.
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 3:08 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Re: Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:15 pm

A nieumarli? odpadają calkowicie?
No i kwestia drowów od shar. Znacie jakies kanoniczne postacie? gdzie je można spotkac? jest jakeiś drowie miasto gdzie sie ją wyznaje?
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:25 pm

Qualnvyll pisze:
A nieumarli? odpadają całkowicie?
Nie widzę powodu do takich ograniczeń, jeśli żadne religijne tabu nie zostało w tej kwestii sformułowane - a ja o takim nie słyszałem. Podałem po prostu swego rodzaju "wizytówki" kapłanek Lolth - ale należy pamiętać, że nie są to potwory, które może sobie przyzwać byle nowicjuszka.

A poza tym na pewno pająki wszelkich gatunków.
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 3:28 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:31 pm

Swego czasu na Candlekeep przy okazji jednej z nieoficjalnych klas prestiżowych pojawiła się lista "pająkowatych" stworów pasującąch do drowów. Nie dotyczyła ona co prawda przyzywania, ale do tego celu też można ją wykorzystać, przynajmniej jako wskazówkę. Wygląda tak:
Tom Costa pisze:
The term spiderkind includes all the creatures listed below. Other appropriate creatures, for which the following list may serve as a guide, may appear in other sources. Monster Manual—aranea, bebilith (demon), drider, ettercap, monstrous spider, phase spider, retriever (demon), spider swarm; City of the Spider Queen—arachnoid creature (updated in Underdark), drider vampire, jade spider, spiderstone golem, wraith spider; City of Splendors—watchspider; Drow of the Underdark—adamantine spider, chwidencha, husk spider, husk widowmaker, shunned, spitting spider, tangled terror, widowmaker; Epic Level Handbook—devastation spider; Faiths and Pantheons—hairy spider; Fiend Folio—chwidencha (updated in Drow of the Underdark), dark weaver; Fiendish Codex I—yochlol; Frostburn—snow spider; Lords of Madness—cildabrin; Lost Empires of Faerűn—giant sun spider, giant whip spider; Monster Manual II—neogi, shadow spider, spellgaunt; Monster Manual III—chelicera, dread harpoon spider, harpoon spider, lhosk, web golem; Monster Manual IV—blackspawn stalker, bloodsilk spider, inferno spider, tomb spider, tomb spider broodswarm, web mummy; Monsters of Faerűn—chitine, choldrith, hairy spider, myrlochar, sword spider, yochlol (updated in Fiendish Codex I); Secrets of Xen’drik—tentacle spider; Stormwrack—monstrous diving spider; Underdark—arachnoid creature, chitine. (Note: this list updates the lists in City of the Spider Queen and Drow of the Underdark, by adding the watchspider, cildabrin, and blackspawn stalker. In addition, because the original lists included constructs and undead, which shared similar attacks with their living counterparts, the adamantine spider, husk spider, husk widowmaker, jade spider, spiderstone golem, web golem, web mummy, and wraith spider have also been added.)


Jeśli chodzi o te drowy od Shar to osobiście nie pamiętam żadnego miasta oddanego tylko tej bogini, ale muszę jeszcze sprawdzić w swoich źródłach.
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 3:44 pm

A Ched nasad? chyba tam był aktywny kult shar(jest?)nie mówie ze całe miasto takie jest, ale chyba mają dośc dużą pozycje w czasie chaosu po upadku miasta. coś wiadomo o nich? No i taka viconia devir. z tego co kojarze w grze bg wyznaje shar. czy to postać kanoniczna?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 4:27 pm

Qualnvyll pisze:
A Ched nasad? chyba tam był aktywny kult shar(jest?)nie mówie ze całe miasto takie jest, ale chyba mają dośc dużą pozycje w czasie chaosu po upadku miasta. coś wiadomo o nich? No i taka viconia devir. z tego co kojarze w grze bg wyznaje shar. czy to postać kanoniczna?


W Ched Nasad jest aktywny kult Shar pod przewodnictwem Zesstry Aleanrahel. Nazywa się (chyba) Siostry Mrocznej Osnowy.
Szczegóły w Podmroku i w DDGtU.

Viconia (niestety) nie jest postacią kanoniczną. Na Candlekeep niedawno była na ten temat niezła dyskusja...

Co do miasta czczącego Shar to jest LoobliShar w Podmroku, zamieszkane przez kuo-toan. Nie pamiętam, jak u nich było z wpuszczaniem innych ras. Jeszcze się ludziom kojarzy z uwagi na końcówkę nazwy miasto V'veldrinnshar...

Do listy stworzeń jakie może przyzwać kapłanka Lloth należałoby dodać wszelkiej miary tanar'ri (niektóre czary przyzwania potwora, a także planarne wiązanie). Ale to też nie dla pierwszej lepszej nowicjuszki.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 5:45 pm

Siostry Mrocznej Osnowy.

Córki Cienistego Splotu.
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 11:00 pm

A te Córki.. to wiodąca siła w mieście? czy marginalizacja? DDGtU? Co to za skrót? Jak odgrywać taką drowkę od Shar? Jest to drow, więc może jakoś specyficzniej?
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 11:02 pm przez Qualnvyll, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Drow-odgrywanie

pt maja 28, 2010 11:59 pm

A te Córki.. to wiodąca siła w mieście

Trudno powiedzieć. Miasto leży w gruzach a ci którzy przeżyli przypominają padlinożerców na truchle.
DDGtU? Co to za skrót?

Jeśli dobrze kojarze to
Drizzt Do'Urden Guide to Underdark

Jak odgrywać taką drowkę od Shar? Jest to drow, więc może jakoś specyficzniej?

Jak każde innego drowa, który jest zły i ma gdzieś pająki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości