Zrodzony z fantastyki

 
FatMan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 21, 2007 8:18 am

Czcionki w D&D

czw cze 21, 2007 8:42 am

W podręcznikach do D&D używa się wielu fajnych czcionek. Ja odkryłem parę z nich i teraz dzielę się moimi informacjami. Posiadam więcej informacji o czcionkach, jednak dzielę się TYLKO tymi, które można ściągnąć za darmo! Jeśli mimo wszystko chcesz wiedzieć o jakiejś czcionce to mów (a raczej pisz). Wszystkie przykłady pochodzą z podręczników do D&D

Ostatni update: 21.06.07, 09:17

1. Forgotten Realms logo: czcionka nazywa się Splendors, można ją ściągnąć ze strony Mad Irishmana. Przykład fontu:
Obrazek

2. Pomniejsze tytuły w podręczniku FR: czcionka nazywa się Bebris i można ją ściągnąć klikając tutaj. Przykład fontu:
Obrazek

3. Esprurar 3ed: jak łatwo się domyślić font nazywa się Esprurar. 3ed Espruar do ściągnięcia tutaj. Przykład:
Obrazek

4. Dethek: czcionka Dethek ;p Można ją sobie załatwić Tu. Przykład:
Obrazek

5. Thorass: Thorass 2ed. Ściągnij tutaj. Przykład:
Obrazek

6. Główny tekst w podręcznikach: Caslton 540 (strasznie trudno dostępna, bo normalnie płatna, ale znalazłem wam :) Klik!)
Przykład:
Obrazek

7. Nagłówki w podstawowych podręcznikach do D&D: Pterra albo Pterra-dactyl. Macie tutaj: klik!. Niestety bez polskich znaków, ale cóż, jedyna darmowa jaką udało mi się znaleźć. Przykład:
Obrazek

8. Piktogramy: Adventure. Specjalne znaczki, które oznaczają pułapkę, potwora, enpeca czy coś takiego. Ściągnij. Przykład:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

czw cze 21, 2007 1:05 pm

Dwie ostatnie nie chcą mi się załadować. Wie ktoś może dlaczego?
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

czw cze 21, 2007 3:21 pm

Jako, że jestem komputerowym beztalenciem, może mi ktoś podpowie w jaki sposób wprowadzić te czcionki do Worda? Ściągnąłem, wypakowałem i utknąłem w martwym punkcie :(.

Edit:
Dziękuję za pomoc :).
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 5:51 pm przez Raven (TS), łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Grobsol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 18, 2006 12:00 pm

czw cze 21, 2007 3:31 pm

Raven (TS) pisze:
Jako, że jestem komputerowym beztalenciem, może mi ktoś podpowie w jaki sposób wprowadzić te czcionki do Worda? Ściągnąłem, wypakowałem i utknąłem w martwym punkcie :(.


Wchodzisz do folderu C:\WINDOWS\Fonts, następnie wybierasz Plik>Zainstaluj nową czcionkę..., szukasz miejsca, w którym ją wypakowałeś, wybierasz z listy czcionek tą, którą chcesz zainstalować i klikasz ok.
Oczywiście zakładając, że używasz ikspeka :D.
 
Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 232
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:32 pm

czw cze 21, 2007 4:29 pm

Możesz też czcionki od razu skopiować do tegoż folderu.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

czw cze 21, 2007 7:41 pm

Nie działają mi dwa ostatnie linki. Może ktoś zarzucić jakimiś alternatywnymi czy coś? :help:

EDIT: Dobra, już sobie poradziłem :wink:
JAkby ktoś miał też z tym problem to kliknąć na linku prawym i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako..."

Dzięki za czcionki FatMan :D
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob lip 21, 2007 2:58 pm

Archiwa z dwiema ostatnimi czcionkami nie chcą się rozpakować ;/

Edit:
Dobrze by było gdyby jakiś szczęśliwy posiadacz tych wszystkich czcionek spakował je do jednego pliku i wrzucił na jakiś upload :spoko:
 
Awatar użytkownika
Keliah
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 339
Rejestracja: pn lip 19, 2004 11:24 pm

pt sie 17, 2007 1:01 am

Najs. Jednak znalazł się jakiś dobry człowiek, który odszukał te czcionki. Od jakiegoś czasu na nie polowałem, i teraz mogę w końcu zakończyć łowy... Tak czy inaczej - dzięki FatMan, za odwalenie tej roboty za nas =p
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt sie 17, 2007 7:24 am

A tu są opisane te wszystkie czcionki, stosowane zarówno w podręcznikach WOTC jak i TSR: http://www.geocities.com/rgfdfaq/tsrfonts.html
 
Wales
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 6:24 pm

czw wrz 13, 2007 6:42 pm

Ta pierwsza czcionka jest bardzo fajna :spoko:
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt wrz 21, 2007 9:55 pm

UWAGA! UWAGA!

Poszukuję osób, które:
a) Potrafią przerobić podane w tym temacie czcionki tak, aby zawierały polskie znaki (oczywiście, oprócz elfich, krasnoludzkich itp. ;-)) (to się chyba polfonty nazywa). Znaki te są bardzo potrzebne, a w obecnych ich nie ma.
lub
b) Znają czcionki niekoniecznie oryginalne, ale bardzo podobne do tych oryginalnych (choćby znalazły takie w Wordzie) z polskimi znakami. Dotyczy przede wszystkim czcionek tekstu głównego.
lub
c) Znają program do modyfikowania czcionek i są tak uprzejme aby mi podrzucić jego nazwę ;-)

Z czego najwyższy priorytet ma a, potem b i na samym końcu c.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

sob wrz 22, 2007 6:04 am

iron_master pisze:
Poszukuję osób, które:
a) Potrafią przerobić podane w tym temacie czcionki tak, aby zawierały polskie znaki

Ja potrafię sprostać temu zadaniu. W sumie to już to nawet zrobiłem... :razz: Po przerobione czcionki możesz zgłosić się do mnie na GG (3711866). Trochę nad tym siedziałem, ale przerobiłem wszystkie czcionki, o których piszesz.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz paź 14, 2007 2:49 pm

UWAGA! UWAGA!

Po raz kolejny raz poszukuję osób, które o czcionkach blade pojęcie mają.
Konkrety: dzięki Dravinowi, któremu serdecznie dziękuję po raz kolejny, posiadam spolszczone wersje czcionek, zaprezentowanych w tym temacie (przy okazji, czy tylko mi linki już nie działają?). Jednakże to składu PDFa używam programu Scribus, który w przeciwieństwie do np. Worda nie posiada opcji pochylania/pogrubiania tekstu. Dlatego poszukuję kogoś, kto potrafiłby przerobić czcionkę na wersję Italic, Bold i BoldItalic (posiadam tylko Regular:-/), aby tekst można było pochylić/pogrubić (ze szczególnym uwzględnieniem pochylić).

Ludzi chcących i potrafiących pomóc, proszę o kontakt na GG (3516198)/PW.

Pozdrawiam.

EDIT:
NIEAKTUALNE
 
Awatar użytkownika
Feanir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw cze 01, 2006 6:18 pm

pn paź 22, 2007 10:42 pm

Dravin, czy mogę prosić Cię o wysłanie mi spolszczonych czcionek na maila ([email protected]), jeśli je posiadasz? Byłbym dozgonnie wdzięczny.

(nie chciałem pisać na gg, gdyż sprawa nie jest aż tak niecierpiąca zwłoki)

edit: Czinki otrzymałem, dzięki.
 
Marandil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 27, 2006 2:55 pm

pt lis 02, 2007 10:49 am

Darvin, może po prostu wrzucisz te spolszczone czcionki na jakiegoś uploada i dasz do nich tu linka?
Co do programu - chociażby FontForge (OpenSource) http://fontforge.sourceforge.net . Nie chciało mi się szukać nic więcej, ale google prawdę ci powie...
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Czcionki w D&D

pn lut 08, 2010 11:36 pm

Przekopałem internet, ale nie znalazłem. Link do Espruaru nie działa. Może mi ktoś podesłać (mail z profilu), albo zamieścić w internecie i podlinkować?

Poza tym - oczywiście, byłbym niezmiernie wdzięczny za wersje czcionek z polskimi znakami.
 
Louis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 11:33 am

Re: Czcionki w D&D

sob maja 29, 2010 11:38 am

DnD Polish Font Pack by Elthian, lub nazywajcie jak chcecie, ale dodałem do tych czcionek znaki z ogonkami i kreseczkami. Bierzcie i radujcie się.

Obrazek

http://www.4shared.com/file/9774XLoy/DnD_PolishFonts_by_Elthian.html
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 11:45 am przez Louis, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości