Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

M2011

pt cze 04, 2010 9:04 am

Ukazały się kolejne informacje dotyczące kart z dodatku M2011: KLIK!

Co o tym sadzicie?
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 9:35 am przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

M2010

pt cze 04, 2010 9:26 am

Ja sądzę jednak, że chodzi o M2011 ;)

Powtórzę swój tekst spod newsa:
Może Benek spadnie do 70-80 zł, a to już kasa, jaką przełknę za jedną kartę. Cieszę się także z przedruku Duali, kupiłem niedawno komplecik z cichą nadzieją, że wydrukują je ponownie w M11. Podobnie Bolt, lubię tę kartę po prostu.

Nie cieszy za to nie wydrukowanie OtV, to fajna karta i kombogenna (szczególnie jakby wyszedł Scars of Mirrodin). Brak Essence Scattera zwiastuje kolejny functional reprint. Ciekawe kiedy znudzi im się wymyślanie nazw dla kart "counter target creature spell".


I dodatkow sądzę, że nie przedrukują Earthquake'a, bo jest już dużo czerwonego mass removalu z bloku Zendikar. No i jeszcze Captivating Vampire, a to z powodu następującego:
Obrazek
Captivating Vampire 1BB
Creature - Vampire Rare
Other Vampire Creatures you control get +1/+1.
Tap 5 untapped Vampires you control: Gain control of target creature. It becomes a Vampire in addition to its other types. (This effect doesn't end at end of turn)
2/2
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: M2011

pt cze 04, 2010 12:06 pm

Bardzo fajnie, że będą duale i to było raczej pewne. Zastąpiły one painlądy pojawiające się systematycznie w Core Setach, więc nie przedrukowanie nowych duali mógłbym uznać za dziwne.
Natomiast jestem smutny, że nie będzie Divination i Essence Scatter. Obie fajne, a pierwszą darzę ogromną sympatią. Jeśli pojawią się identyczne karty tylko z inną nazwą, to zdenerwuję się bardzo. Sorry, ale to jest zwykłe naciąganie. Grosz do grosza, a będzie kokosza. Co roku kupowanie tych samych kart do paupera T2 i tylko ze zmienioną nazwą byłoby irytujące.
Potem leży kupa crapu w szufladzie i nikt tego nie chce odkupić, bo nie gra w T2 :/
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

M2011

pt cze 04, 2010 12:36 pm

p4v pisze:
Bardzo fajnie, że będą duale i to było raczej pewne. Zastąpiły one painlądy pojawiające się systematycznie w Core Setach, więc nie przedrukowanie nowych duali mógłbym uznać za dziwne.


Wizardom nie zależy na drukowaniu kart, które juz się pojawiły. Nauka jaką przyniósł M10, daje jednoznacznie do zrozumienia, że wypuszczanie nowych kart, a nie reprint starych jest o wiele lepszym biznesem. Dodać mogę jedynie, że M10 był najlepiej sprzedającym się core setem, od 6ed (tylko ze względu na obecność tutorów). Nie zapominaj że chodzi tu tylko o kasę.

p4v pisze:
Co roku kupowanie tych samych kart do paupera T2 i tylko ze zmienioną nazwą byłoby irytujące.
Potem leży kupa crapu w szufladzie i nikt tego nie chce odkupić, bo nie gra w T2 :/


heh... pierwsze co, to pauper nie jest formatem usankcjonowanym przez DCI (istnieje tylko na MODO), więc nikt się tym nie przejmuje. Dwa - jak to z crapem zazwyczaj bywa, nie sprzedasz go (no może 2gr w sprzedaży hurtowej), więc po co go zbierać? na proksy, rozpałkę do kominka itp.
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 12:37 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: M2011

pt cze 04, 2010 1:15 pm

Mnie wkurza co innego... Że znowu czekają mnie wydatki. :x

Zdecydowanie za szybko wychodzą teraz nowe core sety. Jak ktoś kolekcjonuje kartoniki jak mój znajomy (kompletuje całe sety) to po pierwsze: niedługo nie będzie miał gdzie mieszkać - już klasery wypełniają większość pomieszczeń. A po drugie - kasa w to wpakowana starczyłaby na kilka aut średniej klasy.

Specu pisze:
to pauper nie jest formatem usankcjonowanym przez DCI (istnieje tylko na MODO), więc nikt się tym nie przejmuje.


Pauper - bardzo fajny casualowy formacik. Ale pauper T2 to już przegięcie. Skoro to casual i gra się comonikami to po co ograniczać się do T2 i... Jeszcze z tego powodu narzekać? A poza tym commony w T2 to zwykle groszowe sprawy. :D

Specu pisze:
Dwa - jak to z crapem zazwyczaj bywa, nie sprzedasz go (no może 2gr w sprzedaży hurtowej), więc po co go zbierać? na proksy, rozpałkę do kominka itp.


Y... Dla obrazków? Bo kiedyś może się przydać? Bo kiedyś może będzie droższy? LB kupowałem po dwa złote. Teraz chodzi po 8. A nie wspominam już o przypadku Dark Depths (wiem to nie common, ale daje jako przykład). Możne było go kupić w koszach z crapem za 2-3zł. Zaglądam dzisiaj ile kosztuje sztuka i... 35 DOLARÓW!!!

Ja tam lubię zbierać kartoniki. Mam znajomego, który zbiera unikatowe, japońskie winyle. Niedawno kupił japoński singiel McCartney'a za 800 Euro. To jest dopiero DROGIE hobby! (też kocham Beatles'ów, ale nie do tego stopnia).

I na koniec rada - nie trzymajcie kart w piwnicy/garażu. Po wczorajszej ulewie w Wawie, w garażu domu moich znajomych, było pół metra wody. Najgorsze, że trzymali tam książki i stare zdjęcia. Gdyby mi zamokła talia lub kolekcja kart - chyba bym kogoś zaciukał! :cry:

A wracając do nowego coresetu - mimo wszystko nie mogę się doczekać... Spoilera. Może dam radę usprawnić kilka talii, które kurzą się w szafie. No i mam cichą nadzieję, że jednak (pomimo tego kartonika powyżej) wampiry wreszcie przestaną grać, bo staje się to naprawdę nudne. Ja rozumem boom na Twilight, że wampiry są EMO COOL, ale rzygać mi się chce od nich bardziej niż od różowych jednorożców...
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

M2011

pt cze 04, 2010 1:34 pm

Gizmoo pisze:
Pauper - bardzo fajny casualowy formacik. Ale pauper T2 to już przegięcie. Skoro to casual i gra się comonikami to po co ograniczać się do T2

Chętnie nie ograniczałbym się serio, ale moja próba przekonania do Paupera Ext została krótko ucięta ripostą: "Pauper Ext zabija ideę tanich pauperów".
Prawda jest taka, że decki do tego funowego formatu wcale nie są drogie, tylko ciut więcej warte od odpowiedników w T2...

Gizmoo pisze:
Jeszcze z tego powodu narzekać?

Grosz do grosza! Ale nie będę już przejmował się tym, bo powoli odchodzę zupełnie z T2.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

M2011

pt cze 04, 2010 5:00 pm

Gizmoo pisze:
A nie wspominam już o przypadku Dark Depths (wiem to nie common, ale daje jako przykład). Możne było go kupić w koszach z crapem za 2-3zł. Zaglądam dzisiaj ile kosztuje sztuka i... 35 DOLARÓW!!!


No nie wiem gdzie te kosze widziałeś, bo gdzieś 2 lata temu próbowałem kupić i niżej niż 15zł nie dało się. Jak by nie było jedyny legendarny snow land w MTG, a kupić się go da na luzie za 20-25 dolarów sztuka (60-75zł)

Gizmoo pisze:
To jest dopiero DROGIE hobby!


Zacznij zbierać całe playsety (w tym stare, pierwsze bloki i edycje), to wyjdzie ci, że za playset np. Legends trzeba dać te 3500$
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: M2011

śr cze 16, 2010 3:22 pm

Przeczytałem aktualny spoiler M11 i kwiczę. Z radości i z bólu. Z radości - bo jest kilka świetnych (i combogennych :wink: ) kart. Z bólu - bo martwię się o swoją kieszeń. Ale wracając do tematu.

Bardzo cieszę się z powrotu jednej z fajniejszych mechanik w całym mtg - SCRY! Tak, Scry wraca! Bardzo podoba mi się Augury Owl (Scry 3!) Cieszy powrót Foresee. Szkoda, że na razie karty ze scry w M11, można policzyć na palcach jednej ręki. I, że nie ma żadnego spalania (może będzie przedruk Magma Jet?)

Druga sprawa - niesamowity wprost SUN TITAN. Karta przepotężna, przegięta. Jestem pewny, że powstanie na niej jakieś dzikie combo, a w EDH - koleś będzie ustawiał gry! Obawiam się jedynie ceny (Mythic Rare).

Trzecia rzecz - fajne przedruki: Ruel, Fling (jak się cieszę, że mam komplecik), Fog, Benek, LBolt.

Trochę żal, że brak jest nowych, naprawdę odkrywczych kart. I tą biedę widać szczególnie w niebieskim. Marzą mi się tak pomysłowe karcioszki jak były w bloku Masek. Z ciekawymi mechanikami, umożliwiającymi niestandardowe zagrania i wydłużające rozgrywkę (Charisma, Cowardice. Embargo, etc.) Enchantmenty, które leżąc na stole zmieniają całą rozgrywkę. Mało kto pamięta takie cudo jak OVERBURDEN, które kiedyś spowalniało aggro, a dziś działało by fajnie z landfallem.

Tymczasem mam wrażenie, że powoli ekipie z Wybrzeża kończą się pomysły i jedyne do czego obecnie dążą to obniżanie CMC - na przykład Liliana's Caress (CMC=2) zastąpi Megrim (CMC=3). Jest nawet lepsza, bo powoduję utratę życia, a nie damage. Jednym słowem - mocniejsza karta za mniejszy koszt. I ta tendencja utrzymuje się od dłuższego czasu. Trochę szkoda, bo ja mimo wszystko chętnie wracam do czasów, gdzie walczyło się punkt życia za punkt życia. Widać dzisiaj nikt nie ma czasu i gry muszą być... szybkie. :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości