Zrodzony z fantastyki

 
Vader

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt lip 15, 2003 10:45 pm

Ogólne zasady forum Poltergeist M:tG znajdziecie pod tym adresem.

Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące tego konkretnego działu, czyli forum "Alternatywne Karty".

Forum przeznaczone jest do umieszczania i dyskusji nad wymyślonymi przez użytkowników kartami do Magic: the Gathering.

* Karty nieprzemyślane, nierealne, wtórne, wyraźnie zbyt mocne lub zbyt słabe będą usuwane.
* Na prośbę użytkowników i za ich zgodą wprowadzono limit ilości kart, jakie można wystawić jednego dnia. Wynosi on 1 karta na dzień. Każda kolejna karta będzie usuwana, więc proszę nie przysparzać moderatorom pracy i pamiętać o tym ograniczeniu.
* Wątki przyklejone, to takie, ktore zasługuja na specjalną uwagę. Będą tam karty uznane przez moderatorów za wyróżniające się. Z nich będą wybierane karty do sondy na kartę tygodnia.
* Każda karta musi być zamieszczona w wersji tekstowej, graficzna jest opcjonalna.

Porady:

* Aby uzyskać grafiki symboli mana oraz tapnięcia, należy skorzystać z rozszerzonej listy obrazków podczas pisania posta lub zastosować zamiast nich w tekście następujące kody:

Niebieska mana: :U: lub :u: - Obrazek
Biała mana: :W: lub :w: - Obrazek
Zielona mana: :G: lub :g: - Obrazek
Czerwona mana: :R: lub :R: - Obrazek
Czarna mana: :B: lub :b: - Obrazek
Symbol "tap": :T: , :t: lub :tap: - Obrazek
Bezkolorowa mana: :numer:, np. :1:, :2:, :11: - Obrazek, Obrazek, Obrazek
X mana: :X: lub :x: - Obrazek
Y mana: :Y: lub :y: - Obrazek
Jeśli uważasz, że jakiś użytkownik (moderatorzy i administratorzy to też użytkownicy) postępuje niezgodnie z powyższymi zasadami (np. wobec Ciebie, ale niekoniecznie) lub pragniesz otrzymać uzasadanienie decyzji moderatora/administratora (np. o skasowaniu Twojego posta), prosimy o powiadomienie o tym fakcie moderatora danego działu, administratora lub Vadera (najlepiej w tej kolejności jeśli to możliwe). W tym wypadku prosimy o dokładne opisanie problemu, ew. podanie linku do wątku, treści skasowanego postu itp.

W tym wątku możesz wypowiedzieć się na temat zasad forum, zaproponować nowe zasady lub zmiany w starych.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 2:12 am przez Hezor, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

sob wrz 24, 2005 6:55 pm

OOO widzę że są już podwójne znaczki, ale mam pytanie - dlaczego nie wyglądają tak jak na kartach i jak je napisać?
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

sob wrz 24, 2005 7:18 pm

Niestety, podwójnych znaczków nie ma na naszym forum. Ja używam grafik z MtGSalvation.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob wrz 24, 2005 7:28 pm

Asthner - drobna prosba. jak juz zrobiles to dla siebie, to mozesz wkleic tu linki razem z tagami, zeby trzeba bylo tylko copy-pastowac?

Zeby tagi sie nie uaktywnily wbij im cos w srodek np. [b]bold[/b]
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

sob wrz 24, 2005 7:33 pm

Aż tak trudno je przyuważyć przez cytowanie moich postów? ;P
Ech, dobra- zaraz tu doedytuję.

Pary zaprzyjaźnione:

WU (Obrazek): Obrazek
UB (Obrazek): Obrazek
BR (Obrazek): Obrazek
RG (Obrazek): Obrazek
GW (Obrazek): Obrazek

Pary wrogie:

WR (Obrazek): Obrazek
WB (Obrazek): Obrazek
UR (Obrazek): Obrazek
UG (Obrazek): Obrazek
BG (Obrazek): Obrazek
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz lip 19, 2009 9:09 pm

2.2.11. Zabrania się umieszczania na forum grafik o wielkości łącznej wiekszej niż 20kb. Jeśli grafika lub zbiór grafik zajmują więcej niż 20kB, należy podać do nich link.


Wszystkie aktywne wątki w AK powinny zostać dostosowane do powyższego podpunktu, inaczej zostaną zamknięte.
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

ndz lip 19, 2009 9:32 pm

Skąd wziąłeś ten punkt?
Przecież teraz do wszystkiego trzeba będzie dawać linki, a łatwiej dla użytkowników forum jest po prostu rzucić okiem i od razu odpowiedzieć. No ale jak tam sobie chcesz, w końcu to ty jesteś tutaj modem.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz lip 19, 2009 9:42 pm

Ostatnie tematy z setami są zupełnie nieczytelne. Rozwiązaniem jest również kod

[spoiler][/spoiler]


A jest to punkt regulaminu, który powinieneś przeczytać zanim w ogóle coś napisałeś.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

pn lip 20, 2009 9:38 am

Czy stosując [ spoiler][/spoiler] nadal rozmiar maksymalny to 20kb?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn lip 20, 2009 10:45 am

Nie
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

pn paź 05, 2009 8:54 am

Propozycja zmiany regulaminu - obowiązkowa wersja tekstowa karty.

Ludzie co chwilę dają niedziałające linki do obrazków, karty tylko graficznej nie da się łatwo skomentować fragment po fragmencie, poprawianie wordingów jest koszmarne. Jeżeli cardmaker wymyślił kartę, to w pewnym momencie powstaje wersja spisana, więc czemu poza (czasem) piękną wersją graficzną, nie dać (niekiedy) wspaniale przemyślanej wersji tekstowej?
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 10:07 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

pn paź 05, 2009 1:52 pm

Popieram - o wiele, wiele łatwije jest nie tylko komentować, jak i poprawiać karty
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

pn paź 05, 2009 9:52 pm

A co nam powiedzą sami użytkownicy?
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

pn paź 05, 2009 9:56 pm

I don't give a damn. Teraz zacząłem dawać też tekstowe wersje swoich kart, mam nadzieję, że inni także się wysilą :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt paź 06, 2009 2:52 pm

Jeśli zależy Wam na kolejnych głosach, to i ja się mogę przyłączyć. Niechaj będzie, nie wiem, czy jest do końca potrzebne, ale czasami może się przydać, a wiele pracy w to włożyć nie trzeba ;-)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt paź 06, 2009 2:56 pm

Dzięki. Jeżeli do jutra nie pojawi się żaden sprzeciw, to dopisuję punkt do regulaminu.
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 2:57 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt paź 06, 2009 3:07 pm

A tematy trzeba będzie edytować czy można będzie zostawić?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt paź 06, 2009 3:10 pm

Szczerze mówiąc, nie spodziewam się żeby autorom paru tysięcy wcześniejszych wątków chciało się sprawdzać czy dali wersję tekstową :)
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt paź 06, 2009 3:10 pm

W imię zasady "prawo nie działa wstecz" myślę, że już utworzonych tematów nie trzeba będzie edytować.
 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Re: Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt cze 22, 2010 2:43 pm

Mam pytanie: Bardzo mi się ostatnio nudziło i odwaliłem cały set kart. Mam to w pliku spakowanym i nie wiem, czy w ogóle mogę to tu zamieścić. Podobno można po jednej nowej karcie na dzień. A nawet jeśli, to nie wiem gdzie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

wt cze 22, 2010 4:11 pm

Hmm...
Powiedzmy, że parę zasad jest tutaj troszkę nieaktualnych - obowiązywały one wtedy, gdy nasi użytkownicy dziennie potrafili wrzucić baaaardzo dużo kart.
Popatrz wcześniej - był nawet konkurs na set, więc nie ma problemu - wrzuć go tutaj!

PS. Dzięki za zwrócenie uwagi na pewną nieaktualność tego regulaminu - musimy się tym zająć :)
 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Re: Zasady forum "Alternatywne Karty"

śr cze 23, 2010 8:27 am

Przepraszam, że tak głupio pytam, ale "tutaj" znaczy w dziale zasady, czy zrobić nowy temat, czy w którymś z istniejących? I jeszcze, jeśli mam same grafiki kart, upchnięte w jednym pliku spakowanym, to czy mam dorabiać na forum ich wersje tekstowe, czy sam link wystarczy? Jakby co, to jest tam też plik do Magic Set Editor'a.

Robię edit, żeby postami nie śmiecić.
Ja mam tego 63 karty...
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 10:25 am przez K56, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Zasady forum "Alternatywne Karty"

śr cze 23, 2010 9:55 am

Oczywiście chodziło mi o założenie nowego tematu :)

I żeby było czytelniej i zgodnie z zasadami, muszą być wersje tekstowe kart. Generalnie proponuję zr4obić to tak: [hide]grafika karty, wersja tekstowa,[ /hide] - czytelnie, łatwo się przegląda, łatwo ocenia, zgodnie z zasadami (musi być wersja tekstowa i przy większej ilości kart musi być zastosowany [hide] lub [spoiler]) :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości