Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: wt sty 09, 2007 12:27 pm

Douglas Adams

czw lut 15, 2007 6:33 pm

UWAGA SPOILERY



Co sądzicie o cyklu "Autostopem przez Galaktykę" ? Zdecydowanie polecam, czwarty tom wprawdzie nieco goni w piętkę ale finał zabójczy, nie znam autora który skończyłby cykl czymś bardziej radykalnym niż zagłada wszystkich Wszechświatów :wink: I jak w końcu brzmi Ostateczne Pytanie?
ps. Marvin, herbata, krykiet i geneza ludzkości :mrgreen:

1. Spoiler oznaczamy.
2. NIE WOLNO kasowac dopisku moderatora
Chavez
Ostatnio zmieniony pt lut 16, 2007 2:32 pm przez Aet a Chiarr, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw lut 15, 2007 11:43 pm

:( Powinienem Cię zelżyć obelżywemi słowy... Czemuś spoilera nie oznaczył? Pomocy! Moderator!

Do tej pory znalazłem tylko "Autostopem..." a innych szukam. Wielkie dzięki za zdradzenie zakończenia. Niech Ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi :P
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt lut 16, 2007 12:03 am

Świetna seria, 4 tom może trochę przekombinowany, ale 5 z powrotem boski.
Ogólnie jedna z moich ulubionych serii, na dodatek czerpiąc z niej inspirację wygrałem konkursik, więc gdyby jeszcze autor żył byłbym mu bardzo wdzięczny ;)
 
Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: wt sty 09, 2007 12:27 pm

pt lut 16, 2007 2:40 pm

Czemuś spoilera nie oznaczył?

Już się poprawiam, wybaczcie wybaczającym wybaczeniem (NoOne3, jesteś lingwistycznym wzorem do naśladowania) ale coś mi dziwnie sieć w momencie wysyłania zahulała i zaskoczyło mnie że wogóle doszło... Pojęcia nawet nie mam jak się spojlery robi:shock:
Wielkie dzięki za zdradzenie zakończenia. Niech Ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi Razz

Marzę o własnej piłkarskiej jedenastce :razz: Jak się życzenie sprawdzi będą grali w koszulkach Poltera :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
rara_avis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 23, 2006 6:43 pm

sob lut 17, 2007 8:00 pm

dziękuję przeczytałem dwa tomy :P restauracja była słabsza od autostopu, wiec dobrze ze tendencja spadkowa sie odwróci. Jedyne co było naprawde wspaniale to coraz glębszy rys psychologiczny Marvina. Niesamowita postać :)
 
Awatar użytkownika
Tixon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 26, 2009 9:32 pm

Douglas Adams

śr cze 23, 2010 12:04 pm

Za mną trzy tomy ze wznowienia. I jestem zadowolony ;)
Humor rewelacyjny (Marvin rządzi), chociaż miejscami jest to kosztem fabuły; Douglas prowadzi ją do punktu kulminacyjnego, napięcie osiąga zenitu i puff, ulatuje pozostawiając rozczarowanie.
Swoją drogą, Zaphoda też jest niezły :
Dość długo trwało, nim Trillian rozgryzła Zaphoda. Jedną z największych trudności było nauczenie się odróżniać, kiedy udaje głupiego, by ośmielić swych rozmówców, kiedy udaje głupiego, bo nie chce mu się myśleć i woli pozostawić to komuś innemu, kiedy bezczelnie udaje głupiego, by ukryć, że tak naprawdę nie wie o co akurat chodzi, a kiedy rzeczywiście jest głupi.

Całościowo - 8/10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości