Zrodzony z fantastyki

 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Awesome Deck

śr cze 23, 2010 9:10 pm

Naszła mnie chęć, żeby zrobić swój, nie ukrywam, polewowy set. Kart mi wyszło dużo, bo i miałem pomysły skąd brać i angielski dość znam. A żeby się set nie zmarnował, bo na razie nie miałem gdzie go se druknąć, zamieszczam go tutaj. I tu parę uwag:
Po pierwsze: Nie pisać mi, że obrazki są nie klimatyczne, bo nie są i nie miały być. Normalnie obrazki do kart są malowane, a tu mamy zrzuty 3D...
Po drugie: Na dole kart jest napisane made by K56 - widziałem, jak ludzie rozumieli to jako podszywanie się pod autora grafik, więc mówię tutaj, że nie zrobiłem grafik, tylko opisy kart.

No, to tyle marudzenia, uwaga, idą karty.
Tutaj jest link do paczki. Jest w niej też plik MSE, czyli Magic Set Editora - programu, w którym karty te robiłem.
http://www.gmclan.org/uploader/1047/karty.zip
I powiem, że najlepiej to przeglądać poprzez ściągnięcie, wypakowanie do folderu i w okienku po kolei oglądać te jpegi. Nie dam grafik tutaj, bo nie da się ich wepchnąć prosto ze swojego kompa, tylko trza najpierw na stronę. A mi się zwyczajnie nie chce 63 kart po kolei na stronę dawać.

A tutaj mata wersje tekstowe, żywcem z Magic Set Editor:













Ale od razu mówię, że wersje tekstowe daję tylko dlatego, że tak każe regulamin. Ludzie, kto to będzie czytał?? O wiele lepiej jest se to ściągnąć i obejrzeć w formie graficznej, gdzie są obrazki... Przynajmniej ja tak sądze.
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 10:11 pm przez K56, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

Re: Awesome Deck

śr cze 23, 2010 9:27 pm

Powiem wprost ten set mnie rozwalił, tak śmiesznych kart dawno nie widziałem. a i kilka obrazków też fajnych.
Tylko mała dygresja Magic używa własnego Angielskiego tak jak "target" nie "Select" no ale to tylko moje małe czepialstwo.
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 10:12 pm przez Kosa92, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Awesome Deck

śr cze 23, 2010 9:30 pm

K56 pisze:
A mi się zwyczajnie nie chce 63 kart po kolei na stronę dawać.

Imageshack Uploader :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Awesome Deck

śr cze 23, 2010 9:52 pm

Przepis o dodawaniu wersji tekstowych jest głównie z powodu czasami niedziałających linków i przede wszystkim - łatwiejszego poprawiania błędów w wordingu. Popracuję w wolnej chwilii nad updejtem regulaminut, aby uniknąć wszelkich nieporozumień :)
 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Re: Awesome Deck

śr cze 23, 2010 10:05 pm

Brawo ja... Ledwo ten set wstawiłem, już widzę kilka błędów. Super Sonic - zamiast fade miał być shroud :/
Poprawię, jak znajdziecie więcej, żeby hurtem było.
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 12:38 pm

To są karty do Magica?? Jestem zdania, że jeżeli nie umie się czegoś robić, to lepiej się za to w ogóle nie zabierać...
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 1:00 pm

Wording straszliwie kuleje, miałem wrażenie, że zrobiłeś karty do zupełnie innej gry. Ogólnie nie rozumiem flavoru setu złożonego z postaci gier, zwierząt i mang. Kompletna katastrofa. Orzynajmniej parę kart było śmiesznych, a reszta chciała być, ale im nie wyszło.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 1:01 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 2:42 pm

Silvah, mówiłem, że karty nie są klimatyczne, bo nie miały być.
p4v, pokaż palcem, w którym miejscu wording kuleje, bo nie wiem. Rozumiem, że powinienem się trzymać ciasnych i sztywnych standardów wyznaczanych przez oficjalne karty, natomiast opis podawany nie łopatologicznie, tylko po ludzku jest nie do przyjęcia. Jeśli tak, to co powiesz o innych kartach domowej roboty?
Co do śmieszności, tylko kilka kart miało takich być. Reszta miała po prostu pełnić swoją rolę w secie. Bo nie wiem, gdzie Ty się doszukujesz śmieszności w takiej karcie Dark Sonic...
miałem wrażenie, że zrobiłeś karty do zupełnie innej gry

Były robione pod Magic'a i nie wiem, co jest nie tak. Normalnie latają se tam smoki i Bóg wie, co jeszcze, to czemu ma nie być tam Sonic'a?
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 4:01 pm

Jeżeli zrobiłeś ten set od tak sobie i nie chcesz żadnych uwag dotyczących kart, to może od razu poprosimy redakcję żeby zamknęła ten temat, bo po co ludzie mają pisać na temat tych kart, skoro mieszczą się one tylko w twoich standardach i nie ma jak ich ocenić, wg mnie to nie jest miejsce dla setu takiego jak ten, mógłbyś równie dobrze zamieścić to na forum duel masters, wowtcg czy innej karcianki, a nie tutaj.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 4:06 pm

K56 pisze:
p4v, pokaż palcem, w którym miejscu wording kuleje, bo nie wiem.

Wszystkie twoje wordingi kuleją, nie muszę pokazywać palcem. Wystarczy spojrzeć na karty z Magica i na twoje, żeby widzieć różnicę. Po to stworzone są zasady w wordingach, żeby nie robić niepotrzebnego zamieszania.

Najłatwiejszy przykład: Chaos Control = Cancel.
Counters the selected spell jest nie po medżikowemu.
Bywają też błędy językowe jak - "delete dark sonic from play"
K56 pisze:
Co do śmieszności, tylko kilka kart miało takich być.

Są na tyle przekombinowane i słabe, że aż śmieszne.

K56 pisze:
Były robione pod Magic'a i nie wiem, co jest nie tak.

Jeśli one były robione pod Magica, to dałbym ci 1 w skali 10. Ogólnie stworzyłeś nową karciankę imitującą Magica :razz:

K56 pisze:
Normalnie latają se tam smoki i Bóg wie, co jeszcze, to czemu ma nie być tam Sonic'a?

Bo smoki są postaciam uniwersalnymi, a Sonic to konkretny bohater z innego uniwersum i z innych klimatów.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 4:07 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
K56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 14, 2010 9:47 am

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 6:12 pm

Nie chodziło mi, że nie chcę krytyki, ale Twoje uwagi wyglądały jak te w stylu "nie, bo nie". Już wolę, jak pisze p4v, bo mówi, dlaczego tak a nie inaczej sądzi.

A czym się różni delete od remove? Jak dla mnie to synonimy.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 6:21 pm

Nie w świecie Magica. U nas masz "exile" (przenieść do strefy kart "exiled", usuniętych "poza grę") oraz "destroy", czyli "zniszcz", przenieś na graveyard.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Awesome Deck

czw cze 24, 2010 6:38 pm

K56 pisze:
A czym się różni delete od remove? Jak dla mnie to synonimy.

Thoctar pisze:
Nie w świecie Magica.

Już nawet o Magica nie chodzi. Nie jest to poprawne zdanie po angielsku i tyle.
Play w sensie obszaru gry też nie jest właściwym określeniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości