Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Projekt: Terra

śr cze 02, 2010 10:34 am

Cześć. :hello:

W końcu podjąłem się tego wyzwania i zarejestrowałem się tu, aby pokazać Wam swój pomysł na autorskiego RPG.
Troche mnie zaskoczyła ogromna ilość takich "orginalnych" pomysłów jak mój i jednocześnie przeraził mnie panujący tutaj nastrój dekandencji. Słowem, jest dużo pomysłów ale i tak nie ma z czego wybierać...

Tak czy inaczej, zaprezentuje _mój_ pomysł:
Pracuję nad P:T już prawie dwa lata (z przerwami) z pomocą lub bez. Obecnie objętość napisanego tekstu zajmuje od 90 do 110 stron (w zależności czy patrzeć na wyliczenia google doc's czy Word'a). W chwili obecnej mam opisaną mechanikę, świat, przykłady, flavour-teksty, przykładowe "goods&services", pojazdy i zalążek mapy znanego wszechświata. Ilustracje w toku, w klimacie H.R. Gigera choć z mocnym wpływem high-tech (strona grafika: http://www.bradleysharp.co.uk/) ale na to trzeba będzie sporo poczekać. Narazie mam logo :)
Obrazek

Projekt: Terra, to jak już w tytule zaznaczyłem, RPG w klimacie science fiction, space opera. I mimo że startowałem z zamysłem trzymania się realizmu, niestety moje zamiłowanie do epickich bitew i heroicznych wyczynów wzięło górę i postanowiłem trzymać się tylko zasad "zdrowego rozsądku" i logiki.
P:T oparte jest o autorską mechanikę z wykorzystaniem kostek dwunastościennych. Mechanika wprowadza pojęcie prezycji i dwuwarstowy poziom trudności. W skrócie - rzucając określoną liczbką k12-tek chcemy turlnąć tak, aby wyniki na wszystkich były jak najbardziej zbliżone do siebie.
To tyle od strony mechanicznej (znaczy tyle, co tu napiszę - jest więcej).

Pole rozgrywki rozciąga się na liczne układy planetarne w naszej galaktyce i poza nią. Podróże międzygwiezdne realizowane są przy uzyciu napędów Lorentza (mk1 i mk2), QCD i oczywiście Wormholi (kolejność nieprzypadkowa - ustawione wzgledem czasu potrzebnego na pokonanie kosmicznych odległości - od najdłuższego do najkrótszego).
Narazie opisałem 3 grywalne rasy - Ludzi, Terran, I Katończyków (ciekawostka - wymyśliłem tę rasę jakieś 1,5 roku temu a tu niedawno w kinach pokazuje sie Avatar, który niemalże w 100% przedstawia wizualizację owej rasy - Na'vi. Ah ten Cameron kradnie fabułe z Pocahontas a koncept rasy ode mnie :wink: ).

Fabuła - tutaj nie ma rewelacji, bo po co zmieniać coś co się sprawdza: Wszechświat jest pogrążony w wojnie z Agresywnymi Da'gra (niegrywalna rasa tych 'złych'), który pobijają, niszczą lub zniewalają całe planety w poszukiwaniu surowców. Tak przynajmniej przedstawiają ich Ludzie. Prawda jest zgoła mniej czarno-biała ale nie będe tu spojlerował.
Kalendarium strszczające wydażenia z przeszłości świata Projekt: Terra mozna znaleźć na stronce (link na dole).

Zachęcam do zadawania pytań i odwiedzenia strony (na razie na google sites. Jak skończe prace na P:T zajmę się stronką)
http://sites.google.com/site/welcometopt/
Konstruktywna krytyka mile widziana, chciaż standardowe nażekanie też wytrzymam.

Tak przy okazji, szukam graczy do testowania tego, co już jest. Z okolic Warszawy (miejscówka to najcześciej Pruszków lub Brwinów). Mam stałych dwóch graczy, kilka sesji próbnych już się odbyło z pozytywnym efektem.
Jak coś, to mail do mnie podany na stronie lub PM przez forum.
Ostatnio zmieniony śr cze 02, 2010 11:04 am przez Barto, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Re: Projekt: Terra

śr cze 23, 2010 6:11 pm

hmm czy to forum jeszcze zyje? czy moze moj pomysl jest az tak kiepski :?
 
Awatar użytkownika
Shevu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 06, 2010 11:14 am

Projekt: Terra

czw cze 24, 2010 12:35 am

A macie to skondensowane w jakimś pliku i możecie wysłać do przeczytania?

Możemy zrobić podmianę:
Ja wyślę Ci mój projekt
Ty wyślesz mi swój

Poczytamy się i nawzajem wystawimy sobie opinię. Co Ty na to?
 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Re: Projekt: Terra

czw cze 24, 2010 12:31 pm

skondensowanym bym tego nie nazwal. mam wersje w PDF, 100+ stron. Podaj mi maila na PM to wysle :)
EDIT:
w zasadzie to ktokolwiek bylby zainteresowany recenzją tego co mam do tej pory - prosze zostawic namar, to chętnie prześlę PDF'a :)
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 12:55 pm przez Barto, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shevu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 06, 2010 11:14 am

Projekt: Terra

czw cze 24, 2010 2:11 pm

[email protected]

W zwrotnym odeślę swoje dziełko.
 
Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:47 pm

Re: Projekt: Terra

czw cze 24, 2010 8:33 pm

Barto - ja mogę puścić małą recenzję jak dostanę to dzieło. Oczywiście nie jestem jakimś tam guru w sprawie RPG ale mogę ocenić świat i mechanikę (jeżeli jakaś jest). Mój mail - [email protected]

EDIT: Przewertowałem stronę i puki nie obejrzę całego podręcznika mam parę tylko uwag.
1. Mechanika jest nawet dość pomysłowa ale nie wiem jak się to ma do prędkości rozgrywki. Poza tym ile K12 ma zwykły gracz w swojej kostnicy? :P
2. Nie opisuj dokładnie historii oraz techniki. Historia wypunktowana na stronce zdecydowanie wystarczy a fizyczno-techniczne dywagacje najlepiej robić w jakichś dodatkowych ramkach. Ktoś może się pogubić w tych wszystkich nazwach.
3. Kosmos powinien być zamieszkany przez miriady ras. Na razie doszukałem się 5. (Mam nadzieję że podręcznik mnie mile zaskoczy :) ). Pamiętaj że masz do dyspozycji od chlorodysznych gigantycznych ptaków, przez istoty zbudowane z krzemu żyjące w temperaturze bliskiej zeru absolutnemu aż do jakichś niestworzonych mutantów. Popuść wodze wyobraźni. Ja na przykład nie lubię kiedy mogę wybierać tylko między człowiekiem, sprytną odmianą człowieka, inteligentną odmianą człowieka i silną odmianą człowieka.

To na razie na tyle. Nadal czekam na podręcznik ;]
Ostatnio zmieniony pt cze 25, 2010 4:58 pm przez Achernar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Re: Projekt: Terra

pn cze 28, 2010 11:29 am

Wysylam Ci pdf'a...
A co do Twoich spostrzezen:
1. My mamy duzo k12 :) pozatym k12 maja bardzo fajny rozrzut prawdopodobienstw - wiekszy niz k10 ale nie az tak duzy jak k20...
...koniec koncow rzuca sie 3-4 kostkami.
2.Shevu juz mnie za to skrytykowal. Co prawda jeszcze nie mialem czasu redukowac tego technicznego mubo-jumbo, ale zrobie to.
3. Zgadzam sie. Ale przyjalem tez kilka zalozen - to, co odkryla ludzkosc to niewielki skrawek wszechswiata (nawet Droga mleczna nie jest calkowicie odkryta). W interakcje beda wchodzic raczej rasy, ktore maja cos wspolnego, jak chociazby to czym oddychaja i co jedza. Wymysilem kilka ras, odmiennych od ludzi ale narazie sa umieszczone w sferze NPC-only.
Piszac i wymyslajac wszystko samemu czasem trudno znalezc odpowiednie natchnienie.

I kilka uwag z mojej strony - wiekszosc rozdzialow jest jeszcze w fazie mocno rozwojowej. Co oznacza, ze sa tam zamieszczone pomysly (jak np. opisy znanych swiatow czy korporacji) a brakuje pieknych poetyckich opisow.
Aha i wiem ze tabelki na koncu sie rozjechaly, nie mialem czasu tego poprawic - z gory przepraszam.
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 12:34 pm przez Barto, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Projekt: Terra

śr kwie 27, 2011 1:56 pm

odświeżam temat. Zrobiłem spory postęp (to taka moja subiektywna ocena :) ) i zaktualizowalem podrecznik, dostepny teraz do pobrania na stronce.
http://sites.google.com/site/welcometopt
8)
bede wdzieczny jezeli ktos zechce sie zapoznac i wypowiedziec

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości