Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

[SW d20]Dual Lightsaber

czw cze 24, 2010 9:33 pm

Mam pytanie odnośnie optymalizacji ludzia Force Adepta/Jedi Guardiana. Force Adeptem będzie tylko przy 1 lvlu, bo to rebellion era a w tej erze nie mogę zaczynać gry jako Jedi. Postać to człowiek, statsy:
Sił 12
Zr 16
Bd 14
Int 13
Rzt 10
Cha 8
I chociaż w tym systemie się za bardzo przepaka nie zrobi, to chciałbym skutecznie używać dwóch lightsaberów :wink: Stwierdziłem że skoro statsów brakło do siły to cleave i power attack można raczej odpuścić(postacie i tak są tu względnie miękkie) i lepiej skupić się na extra atakach z dual wielda i bonusie do obrażeń z lightsabera. Problem w tym że lightsaber ma rozmiar średni a nie widzę feata który pozwala olać to że offhand jest równego rozmiaru co postać. Na samej oburęczności + two weapon fighting można już wycisnąć -2/-2 jeśli broń jest rozmiar mniejsza.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: [SW d20]Dual Lightsaber

czw cze 24, 2010 11:21 pm

widze 2 rozwiązania:
1) wcisnąc do gry short lightsaber rodem z KotOR-ów (cRPG), nie pamiętam, czy jest w SW d20 ale chyba nie - wtedy będziesz miał w drugiej ręce broń lekką
2) wcisnąć do SW d20 atut z Complete Adventurer - Oversized TWF, który pozwala nam walczyć średnią bronią jakby była lekka na potrzeby TWF - czy coś podobnego.

Wszystko zależy od MG, można też zawsze wziąć podwójny lighsaber, chyba tylko wtedy nie trzeba kombinować i chyba nawet nie potrzeba żadnych znajomości broni egzotycznej?
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

[SW d20]Dual Lightsaber

czw cze 24, 2010 11:34 pm

Trochę to żenujące, tyle się widziało już Jedi machających dualkami bez problemów i nie pomyśleli o tym :razz:
Do podwójnego potrzeba osobnej broni egzotycznej i o ile mi wiadomo jest traktowany jako dwie bronie więc jest chyba jeszcze gorzej :evil:

EDIT. Aaa, jest - traktowany jako light weapon dla drugiej ręki :) Tylko że obok oburęczności, walki dwiema broniami trzeba jeszcze wykupić broń specjalną. Chyba że można zamienić, ale wątpię.

EDIT2. W core nie jest nic napisane o wymaganym extra feacie, czyli jak dualki tylko że staff :wink:
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 11:40 pm przez Zychu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości