Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 20, 2010 9:49 am

"Maski czasu" Silverberga.

Spodziewałem się czegoś w stylu "Prądów czasu" tego autora, a dostałem coś bardziej przypominającego "Zamknięty świat" albo "Dying inside".
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 20, 2010 7:24 pm

Powtarzam sobie Wiktora Suworowa z 'Lodołamaczem'. A właściwie tom piąty 'Klęska', jeszcze nie czytałem.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 20, 2010 8:26 pm

Dotarłem do załączników w City of saints and madmen (jak dotąd 5+/6), z tej okazji postanowiłem przeskoczyć do Absolution Gap Alastaira Reynoldsa. Akcja się rozwija... pomału.

Z drobniejszych - wczoraj przeczytałem drugi tom Apocalypse Meow. Słabszy, niż poprzednik, ale mimo wszystko 4+/6.
 
Awatar użytkownika
daft_count
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: sob gru 19, 2009 7:43 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 23, 2010 10:36 am

Udało mi się przebrnąć przez pierwszą w życiu (i ostatnią?) Kossakowską, "Siewca wiatru", straciłem też trochę czasu na "Toy Wars" Ziemiańskiego, ale teraz przede mną dwa tomy "Wylęgarni" Żambocha, to może trochę poprawi mi się humor
 
Awatar użytkownika
taktiken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 19, 2008 8:30 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 23, 2010 1:18 pm

Skonczony "Beyond the Shadows" (3-ci tom) - nie moglem sie zebrac od dluzszego czasu na dokonczenie tej trylogii, ale... jak juz wciagnelo to trzymalo. 7/10
Koncze "Zbieracz Burz" Kossakowskiej. Rozrywkowo. 8/10.
Next - chyba Triumf chirurgow Thorwald'a.
 
Awatar użytkownika
Złocki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 12:48 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

pt cze 25, 2010 2:09 pm

Niespecjalnie miałem ostatnio czas na czytanie, ale zdążyłem przeczytać Metro2033. Dobra książka. Trochę ciekawych spojrzeń na świat, całkiem sporo napięcia. Jedyne, co niespecjalnie mi się podobało, to powolne rozkręcanie się akcji. Dopiero od 200 strony się wkręciłem, a wiem, że wiele osób oceniło książkę po pierwszych 150 stronach i ją odłożyło.
Niemniej książka godna polecenia.

Pewnie jeszcze do końca miesiąca uda mi się przeczytać "Ostatnie Życzenie" Sapkowskiego. Wstyd się przyznać, ale Nigdy przedtem nie czytałem Sapkowskiego i Wiedźmina znam tylko z opowieści ;( Nie wiem jak to się stało, ale w końcu może to nadrobię.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 27, 2010 12:52 pm

Absolution Gap nadal się rozpędza - jestem w 1/4 i nadal nic nie wiadomo (a autor bawi się settingiem), ale powieść napisana przyzwoicie. Jak na razie jednak nie przebija Redemption Ark, już bliżej jej do Revelation Space. -4/6

W międzyczasie przeczytałem:

    trzy zeszyty serii Supergod Warrena Ellisa - czekam na czwarty; generalnie kto lubi cykle o superantybohaterach pokazanych inaczej, temu polecam ten tytuł. 4+/6;

    całą serię 303, komiksu Gartha Ennisa - znając tego autora spodziewałem się totalnego mindfucka, jednak tym razem Ennis stonował... i zabrał się za wojnę w Afganistanie. -5/6.
Ostatnio zmieniony ndz cze 27, 2010 12:53 pm przez Deckard, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 27, 2010 1:17 pm

Właśnie czytam 'Chłopaki Anansiego' Neila Gaimana. Jestem w połowie, a nadal nie wiem czy mi się podoba, chyba przeczytam do końca z rozpędu. Nie spotkałem książki Gaimana którą uznałbym za wciągającą.
 
Awatar użytkownika
philrof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:23 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 27, 2010 6:44 pm

"Peanatema" Stephensona

Świtna książka, wciąga od pierwszych stron. Polecam.
 
Awatar użytkownika
taktiken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 19, 2008 8:30 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

ndz cze 27, 2010 7:34 pm

Pustynna Włócznia Brett'a. Zaczęta w piatek skonczona dzisiaj... zupełnie nieźle jak na mój brak czasu :) 8/10.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

Re: Jest czerwiec 2010 i czytamy...

pn cze 28, 2010 9:32 pm

"Punkt Omega" Protasiuka. Pierwsze zetknięcie z tym autorem i jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się sztampowego heartbreakera a dostałem całkiem zgrabny kryminał.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

wt cze 29, 2010 8:08 am

Ślepowidzenie Petera Wattsa, ale jestem pusty, co drugiego słowa na początku nie rozumiałem :stupid:

W kolejce Blizna Chiny Miville'a. Trzeba się z tą nowoczesną zagraniczną fantastyką zacząć zapoznawać :)
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

wt cze 29, 2010 12:19 pm

Skończyłem Peanatemę - świetna kniga, jako, że ta jest pożyczona z biblioteki, to kupuję sobie własny egzemplarz.
Dziś przyszła paczka z Miastem Szaleńców i Świętych VanDer Meera, a na dniach pa do niej dołączyć Zimowy Monarcha. Na razi jednak wezmę się za klasykę, Hrabiego Monte Christo.
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 30, 2010 11:03 am

"Jestem legendą" - Richard Matheson. Kawał dobrej literatury wydany na poziomie przeciętnego chłamu rodem z Fabryki Słów :razz: . Książka nieodmiennie - imo (zawsze się zaklinałem, że nie użyję tego skrótowca :) ) całkowicie błędnie - uwzględniana w katalogach powieści grozy, mimo że czystej, typowej dla konwencji horroru grozy czytelnik nie uświadczy podczas lektury - a czytałem ciemną nocą w pustym domu :) . Napięcia za to jest sporo - za dowód niech wystarczy fakt, że jest to pierwsza od daaawna (a propos - dziś wyniki matur... :( :( :( ) pozycja, którą skończyłem w jeden wieczór. Fakt, że niezbyt długa, ale skoro przełamała moje wypalenie czytelnicze... Wciąż się zastanawiam, jak niewiele wspólnego ma z powieścią Mathesona film ze Smithem - którego akurat nie widziałem.

No a w kolejce czeka na przypomnienie "Frankenstein" M. Shelley - jako materiał pomocniczy do sesji :) .
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 30, 2010 5:01 pm

Jane Feather "Fiołkowa tajemnica". Przyjemne połączenie erotyki, sensacji i historii. Rzecz rozgrywa się w 1812 roku, w okresie wojen napoleońskich. Wicehrabia Julian St Simon, pułkownik wojsk brytyjskich, uwalnia z rąk Francuzów słynną rozbójniczkę La Violette, która do tej pory stała na czele jednej z większych grup hiszpańskich powstańców przeciw armii francuskiej, ale po jej rozbiciu dostała się do niewoli. Ma ją nakłonić, aby rozpoczęła współpracę z Brytyjczykami i wyjawiła im różne strategiczne sekrety, m.in. na temat topografii terenów górskich, aby można było skutecznie nękać Francuzów. Kobieta zgadza się, ale żąda, aby pułkownik zabrał ją w zamian do Anglii i uczynił wielką damą. Przystojny oficer jeszcze nie wie, że śliczna dziewczyna chce go wykorzystać do realizacji swojego tajemniczego celu.
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 30, 2010 5:29 pm

Skończyłam "Po zmierzchu" Murakamiego i zabieram się za "Kruchy dom duszy" Thorwalda - po raz pierwszy w tym miesiącu mam czas na czytanie pozycji spoza studiów toteż szczęście moje nie zna granic, a lista rzeczy do przeczytania nie wydaje mi się tak długa, jak jeszcze tydzień temu. ;)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Jest czerwiec 2010 i czytamy...

śr cze 30, 2010 7:12 pm

@Thoctar:

Blizna jest najlżejsza z tryptyku o New Crobuzon, powieść imo bardzo wciągająca choć zgadzam się z opiniami, iż niektóre postaci są ewidentnie... nudne.


@Asthariel:

Miasto szaleńców... Vandermeera - kapitalna książka, mam nadzieję, że tłumacz i redakcja nie spartolili wydźwięku oryginału.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości