Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 8:31 pm

Siemacie

Jak wiadomo, kiedy staramy się dążyć do postaci uniwersalnej, wychodzi do niczego : D

Czy jest build, który potrafiłby wszystko? Walczyć różną bronią białą na różne sposoby, strzelać z łuku, używać magii (chodzi głównie o leczenie i kilka jakichś niezbyt zaawansowanych pocisków i buffowania broni), skradać się itp.? A, i jeszcze muzyka i sztuka ; p

Taka postać, byłaby prawdopodobnie masakrycznie słaba, aczkolwiek miałaby do dyspozycji duuużo taktycznych rozwiązań (nie kijem go to pałką), niezły potencjał fabularny i granie nią byłoby frajdą dla takiego pana jak ja : D

W NWN2 używałem kombinacji łowca/zaklinacz/uczeń czerwonego smoka (bo jest silny i mam świra na punkcie smoków, ten fakt można by też uwzględnić w buildzie)/mistyczny łucznik (bo zaklinanie broni zawsze spoko), potem zamiast zaklinacza dałem barda, bo uzależniłem się od gry na gitarze, więc moja postać też musi umieć na elektryku zachrzaniać, czyż nie?
Wychwyciłem tu z forum też rzecz taką jak "gish" aczkolwiek nie mam pojęcia co to a google nie pomaga

Garść pobożnych życzeń:
-człowiek, półelf, elf, coś zbliżonego, ew. jakieś smokokrwiste twory
-walka bronią białą w zadowalającym, a przynajmniej pozwalającym przeżyć starcie stopniu, upatrzyłem sobie dual wield jakimiś bajeranckimi ostrzami/długim mieczem ew. półtorakiem/siekaną bronią długą do pomachania sobie nad głową, jak berdysze czy coś (ale proszę nie halabardy)/lancą konno (acz nie znam zasad dotyczących tego ostatniego; właściwie można by pokombinować żeby połączyć dwa ostatnie punkty, ale powtarzam, nie znam zasad dotyczących szarżowania i tak dalej)
-strzelanie z łuku niby tylko okazjonalnie, ale okazje zdarzają się jak wiadomo często i warto je wykorzystać
-zestaw prostych czarów jw. (kiedy wszystko inne zawodzi albo potrzebne jest leczenie)
-odrobina skradania się, choć tu może nie trzeba wiele bawić się klasami i atutami, a po prostu umiejętności pakować, bo szczególnie na zaskokach i pochodnych mi nie zależy, tylko do zwiadu i ew. wpakowania strzały w łeb nieświadomego wroga
-biegać latać skakać pływać w tańcu pogo wypoczywać
+ w miarę możliwości
-coś związanego ze smokami, nie wiem czy chowaniec, polimorfia, smocza krew, zdaję się na inwencję
-jakiś zwierzak, bo musi mieć towarzystwo - przecież takiego pana nikt nie będzie w drużynie chciał
-gra na instrumencie


Kto znajdzie na tyle chęci żeby w ogóle coś tu odpisać ciekawszego temu podeślę trochę z renty, kto zrobi build spełniający moje chore wymagania dostanie złote kalesony

Prosiłbym o dbanie o znaki interpunkcyjne, oraz kulturę osobistą. Nie używamy tu takich słów jak "cwel", nieważne w jakim kontekście zostały napisane.
Hell.


Wybacz.
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 9:01 pm przez Ptakuba, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Tuldor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 5:06 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 8:50 pm

Podrzuć mi jeszcze srebrne i brązowe oraz bilet do amketram to pomyślimy o buildzie :P A tak na serio - postać uniwersalna trudna do zrobienia nie jest jednak zastrzegam iż od strony mechanicznej siłą nadmierną nie grzeszy:
Łowca(Tropiciel)/Bard
Potrafi skradać się, walczyć 2 brońmi oraz łukami, posiada kilka czarów kapłańskich i zwierzęcego towarzysza dzięki pierwszej klasie, druga umożliwia mu dostęp głównie do zaklęć 'buffujących' miast ściśle bojowych, jednocześnie premie do wiedzy i pieśni...
do tego zestawu dodać można łotrzyka powiększając liczbę punktów umiejętności i zyskując zdolność ukradkowego ataku...
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 8:51 pm przez Tuldor1, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 8:58 pm

Ptakuba pisze:
Czy jest build, który potrafiłby wszystko? Walczyć różną bronią białą na różne sposoby, strzelać z łuku, używać magii (chodzi głównie o leczenie i kilka jakichś niezbyt zaawansowanych pocisków i buffowania broni), skradać się itp.? A, i jeszcze muzyka i sztuka ; p

Hmm, gdyby zrezygnować ze strzelania z łuku, to można by mówić o druidzie...
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Re: Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 8:59 pm

Druid złamany z czymkolwiek bojowym co by strzelało i już gotowe?
A jakieś prestiże?


Co do tropiciel/bard to tego używałem w NWN2 i to bez większych problemów, aczkolwiek gra papierowa daje większe możliwości jak mniemam
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 9:03 pm przez Ptakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 9:05 pm

Tuldor1 pisze:
Łowca(Tropiciel)/Bard Potrafi skradać się, walczyć 2 brońmi oraz łukami

Choć raczej nie jednocześnie, bo musi wybrać między jednym lub drugim, aby być w tym w miarę skutecznym.
Moja propozycja wygląda tak: Łotrzyk 2 / Bard 4 / Druid 4 / Fochlucan Lyrist (Complete Adventurer) 10.
Zyskujesz nienajgorszy BaB, bo aż 17. Masz czary jak 14-poziomowy Bard (buffy) i 14-poziomowy Druid (buffy, battlefield control, leczenie, plus coś jeszcze). Pieśni jak 14-poziomowy Bard.
Przy odpowiednim doborze atutów i rang w umiejkach, będzie potrafić zarówno całkiem nieźle walczyć jak i się skradać.
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 9:20 pm

Helldog pisze:
Choć raczej nie jednocześnie, bo musi wybrać między jednym lub drugim

Trick z łowcą polega na tym żeby z bonusów mieć jedno a z atutów drugie, choć efekty są takie jak zwykle przy robieniu uniwersalności
Build ciekawy, jako że mało się znam to więcej nie powiem, ale mam nadzieję że kiedyś wypróbuję.

Ma ktoś pomysły na wzmocnienie (najlepiej prestiżami) kombinacji trop/bard?
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Re: Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 9:41 pm

Ginden pisze:
Hmm, gdyby zrezygnować ze strzelania z łuku, to można by mówić o druidzie...

Rasa elf i mamy biegłość. Albo kilka poziomów woja. Skoro nie ma to być postać mocna mechanicznie będzie pasować jak ulał.

Poza tym nie musisz mieć poziomów barda, żeby grać na instrumencie - kilka rang w występach wystarczy. Co do "czegoś związanego ze smokami" to może jakiś szablon? Chociażby dragonborn byłby dobry.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Re: Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 9:44 pm

Jeśli build jest na 20 poziom, to układ czarodziej 7 / ur - priest 2 / theurge 10 / warblade 1 powinien działąc. Za mocne to to nie będzie, ale 9 poziom czarów divine i arcane w połączeniu z 5 poziomem manewrów zrobi swoje, także ta postać bedzie od reszty drużyny odstawac tylko trochę. Względnie możemy warblade zamienić na factotum.

Ginden ma rację, druid 20 świetnie sobie poradzi.
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 9:46 pm przez Szarlih, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Re: Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 9:58 pm

Dzięki za wszystkie sugestie : D
Dobra, jako że chodziło mi tylko o parę opinii i jakieś wskazówki to temat chyba do zamknięcia bo przynosi hańbę i w ogóle.


A-a-a albo nie, ma ktoś może pomysł na wariant bardziej bojowy? Bo tu to właściwie same magiczne buildy leciały
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 9:59 pm przez Ptakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 10:58 pm

Ptakuba pisze:
Druid złamany z czymkolwiek bojowym co by strzelało i już gotowe?

Nie, druid nie może używać zakazanych broni.
Helldog pisze:
Masz czary jak 14-poziomowy Bard (buffy) i 14-poziomowy Druid (buffy, battlefield control, leczenie, plus coś jeszcze). Pieśni jak 14-poziomowy Bard.

Klasyczny bard jest kiepski. A po co ograniczać się do 14 poziomu druida?
Druid ma tak potężne czary jak nieprzenikniona mgła, przejście bez śladu, przyzwanie sojusznika natury, magiczny kieł, ogniste uderzenie, reinkarnację, drzewny krok, przebudzenie, poruszenie ziemi, roślinna podróż, spacer w chmurach, trzęsienie ziemi, regeneracja...
A z czarów ze Spell Compendium... Jest cała lista wigorów, które są jednymi z najlepszych czarów, a najlepszymi leczącymi.
Camouflage: Grants +10 bonus on Hide checks.

Kryjemy się całkiem dobrze.
Hawkeye: Increase range increments by 50%, +5 on Spot checks

Proca w dłoń i jedziemy?
Snake’s Swiftness: Subject immediately makes one attack.

Na wszelki wypadek?
Brambles: Wooden weapon grows spikes that deal +1 damage/level (max +10).

+10 obrażeń.
Master Air: You sprout insubstantial wings and can fly.

Lot na 3 poziomie.
Downdraft: Flying creatures knocked down.

Zrzutka.
Forestfold: Gain +10 competence bonus on Hide and Move Silently checks in one type of terrain.

Tego szukałeś?
Arc of Lightning: Line of electricity arcs between two creatures (1d6/level damage).

Damejdż.
Wild Runner: Change into centaur, gain some abilities.

Hmm?
Owl’s Insight: Subject gains Wis bonus equal to half your level for 1 hour.

+10 do roztropności. Nie ma co gadać.
Tsunami: Massive wave deals 1d6 damage/level.

Yea.
Nature’s Avatar: Animal gains +10 on attack rolls and damage rolls, haste, and 1d8 hp/level.

Au.
Brilliant Aura: Allies’ weapons become brilliant energy, ignoring armor.

Premia do ataku tak naprawdę.
Slime Wave: Creates a 15-ft. spread of green slime.

Przerażający czar.
Wind Tunnel: Ranged weapons gain +5 bonus and double range increment.

Doskonale?

Cała seria bite of...

Ptakuba pisze:
-człowiek, półelf, elf, coś zbliżonego, ew. jakieś smokokrwiste twory

Na człowieku.
Ptakuba pisze:
-walka bronią białą w zadowalającym, a przynajmniej pozwalającym przeżyć starcie stopniu, upatrzyłem sobie dual wield jakimiś bajeranckimi ostrzami/długim mieczem ew. półtorakiem/siekaną bronią długą do pomachania sobie nad głową, jak berdysze czy coś (ale proszę nie halabardy)/lancą konno (acz nie znam zasad dotyczących tego ostatniego; właściwie można by pokombinować żeby połączyć dwa ostatnie punkty, ale powtarzam, nie znam zasad dotyczących szarżowania i tak dalej)

Sejmitar (szabla).
Ptakuba pisze:
-strzelanie z łuku niby tylko okazjonalnie, ale okazje zdarzają się jak wiadomo często i warto je wykorzystać

Proca.
Ptakuba pisze:
-odrobina skradania się, choć tu może nie trzeba wiele bawić się klasami i atutami, a po prostu umiejętności pakować, bo szczególnie na zaskokach i pochodnych mi nie zależy, tylko do zwiadu i ew. wpakowania strzały w łeb nieświadomego wroga

Czary dające + do ukrywania się i cichego chodu. Poza tym - różne niewykrywalności.
Ptakuba pisze:
-biegać latać skakać pływać w tańcu pogo wypoczywać

Druid to ma.
Ptakuba pisze:
-jakiś zwierzak, bo musi mieć towarzystwo - przecież takiego pana nikt nie będzie w drużynie chciał

Druid ma.
Ptakuba pisze:
-gra na instrumencie

To kwestia rang w występach. :P

Do całej kombinacji wystarcza nam Spell Compendium i SRD. ;)
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Do wszystkiego i do niczego

ndz lip 04, 2010 11:05 pm

wszechstronna-postac-vt57982.html

Może pomoże.

BTW: Gish = połączenie wojownika i maga.
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Do wszystkiego i do niczego

pn lip 05, 2010 9:47 am

Dzięki wszystkim :)
 
Awatar użytkownika
Mish
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 7:48 pm

Re: Do wszystkiego i do niczego

śr lip 21, 2010 1:49 pm

Od biedy wszystkie te kryteria spełnia Bard/Wojownik/Pieśniarz Klingi. Zna się on i na walce mieczem, strzelać z łuku też potrafi, a jako bard posiada również trochę czarów. Ponadto zna się on na sztuce, a i skradać się umie, bo używa tylko lekkiej zbroi.
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 2:16 pm przez Mish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości