Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

[tv] Record of lodoss war

pn cze 07, 2004 3:29 pm

Ostatno myślałem sobie jakie tu anime pasuje, najbardziej do świata fantasy. I co na co wapdłem.. oczywiscie na LOdoss war, jest tam elf, krasnolud, człowiek :mrgreen: . Cała druzynka śmiga razem. Co wy sądzicie o LOdoss war?
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

wt cze 08, 2004 10:57 am

Lodoss mi się bardzo podobało. Smoki były takie jak trzeba, pare fajnych pomysłów, klimat tez ciekawy. Leci to gdzieś teraz? Ktoś wie?
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

wt cze 08, 2004 11:12 pm

Kiedyś leciało na C+. Potem na Hyperze. Pewnie nadal na Hyperze mozna to złapać.
RoLW to moje ulubione anime. To chyba wystarczy za moją opinię o tym, hmm?
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

śr cze 09, 2004 2:25 pm

Niestety. na Hyperze zalapac nie mozna :?
Lodoss jest bardzo milym (i dla oka i dla ucha) anime. Nawet chyba mam ze dwa odcinki nagrane ;)
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

wt kwie 19, 2005 1:02 pm

prosiak2 pisze:
a ja już wyrosłem z tego :-P
Mr. Prosiak
dowcipy i humor i prace wysokościowe


I jaki to ma związek z tematem ?

Istnieje starsza 13-odcinkowa wersja Lodossa - Record of Lodoss War OVA.
Powstała 1990 roku, a wersja TV to w zasadzie to samo, ale zmieniono sporo wydarzeń. Polecam obejrzenie sobie starszej wersji ( a zwłaszcza pojedynku dwóch królów - po prostu kapitalne! )
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Records of the Lodoss War

ndz kwie 24, 2005 5:12 pm

Moim jedynym kontaktem jak narazie z Records of the Lodos War było anime 13-to odcinkowe. Faktycznie pojedynek królów jest niesamowity. Anime ma ciekawą fabułę, kreskę i muzykę. Super pomysł to jest to czego brakuje ostatnio w anime. Siedziałem przed komputerem tak długo, aż ogladnąłem całą serię. Jest to moje ulubione anime. Mam nadzieje, ze na Hyper'ze powtórza jeszcze bo niestety je przegapiłem :cry:
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

pn kwie 25, 2005 8:06 pm

Lodos, owczem, fajny. Tyle, że denerwowało mnie troszkę opieranie się głównie na AD&D. Ale tylko troszkę. :)
Rege mógłbyś powiedzieć, czym się różni?
 
Awatar użytkownika
Elthil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt lut 06, 2004 4:33 pm

śr maja 04, 2005 10:04 pm

O tak, mnie też się bardzo podobało :D Bardzo chciałabym je zdobyć, ale obawiam się, że jest nie do zdobycia? Czy może się mylę? (byłoby fajnie...) I właśnie czym różnią się dwie wersje? Heh ja obejrzałam tuż po przeczytaniu "Kronik" Dragonlance, więc było to dość zabawne ;)
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

śr maja 04, 2005 11:34 pm

Warto powiedzieć, że nie jest to 13 odcinkowa seria OAV, a dwie serie, krótsze.

Lodoss TV opowiada historię z drugiej OAV (ta ze smokami) albo coś do niej podobnego. Wprowadza parę postaci i rozszerza część wątków (np. tłumaczy, skąd wzięły się te całe smoki i jaka jest ich funkcja w świecie). Niestety nie jestem w stanie powiedzieć więcej, bowiem po 6 odcinkach zwyczajnie odpadłem. Nuda, kiepska kreska, wyjątkowo schematyczne walki, mozliwość przewidzenia fabuły na 2 odcinki wprzód - to cechy serii TV.

Swoją drogą Lodoss jest ciekawy tylko z jednego powodu - jest bardzo nieciekawy. To chyba jedyne anime, będące przy okazji zupełnie klasycznym fantasy (takim na kształt "Kronik" Dragonlance) które widziałem.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

ndz sie 28, 2005 5:07 pm

Istnieje starsza 13-odcinkowa wersja Lodossa - Record of Lodoss War OVA.
Powstała 1990 roku, a wersja TV to w zasadzie to samo, ale zmieniono sporo wydarzeń. Polecam obejrzenie sobie starszej wersji ( a zwłaszcza pojedynku dwóch królów - po prostu kapitalne! )

Jeśli chodzi o mnie to widziałem oby dwie wersjei podobały mi się. Najbardziej podobała mi się postać krasnoluda, lecz oczywiście autorzy filmu musieli go zabić :cry: Fajny jest także ten mroczny wojownik Ashram- ale kroniki woje z lodos są naprawde wypasione :papieros:
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

ndz sie 28, 2005 6:13 pm

Mi „Kronik...” podobały się bardzo. Fantastyka tam przedstawiona była chyba w najczystszej postaci, bardzo schematyczna, ale zarazem najlepsza. Wszystko było tak jak trzeba i wszystko cieszyło. Polecam!
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pn sie 29, 2005 11:30 am

obejrałem własnie 13 odcinkową serię, podobało mi się, ale dalej nie wiem jak to jest z tymi wersjami, nawet po wyjasnieniach w poprzednich postach (nawiasem mówiąc dośc mętnych)

W tej wersji którą oglądałem na końcu pojawiały się jakieś smoki (złoty, niebieski ale skąd się wzięły to już nie wiem - zwłaszcza ten niebieski).

Ogólnie rzecz biorąc jest to niezły serial, no i szkoda krasnoluda, ale szkoda też złodzieja :mrgreen: bo w sumie skończył jako ciało tej całej karli... myślałem że jakoś sie ta kwestia rozwiąże no i się rozwiązała tak że pozostał nadal ciałem dla karli :neutral:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw wrz 01, 2005 4:13 pm

A czy oglądał ktoś 25 odcinkowy serial Lodoss War dziejący sie 5 lat po śmierci Gima?
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn mar 06, 2006 3:51 pm

Bardzo ale to bardzo poszukuje informacjji skad mnoge sciagnac odcinki RoLw!!

Ze sklepu. Na tym forum nie popieramy piractwa.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pn mar 06, 2006 8:03 pm

aizen pisze:
Bardzo ale to bardzo poszukuje informacjji skad mnoge sciagnac odcinki RoLw!!! czytalem poslka mange i tak mis ie spodobalo ze..na humeprze jak bylem dzieckiem ogladalem ale wiecie..bylem maly. Chcialbym na powrot zagelbic sie w tym fantastycznym swiecie. BARDZO prosze o jakiekolwiek informacje skad sciagnac to anime. Najlepiej direct download bo torrentem juz sciagam juz chyba 2gi miesiac. Z gory dziekuje...
Poszukaj na amazon.com.
 
Awatar użytkownika
Urke
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 10, 2007 3:45 pm

śr sty 10, 2007 5:25 pm

Hej wam a tak apropo poszukuje muzyki z tego fragmentu bo mi sie bardzo spodobalo ^^ jak dotad bez rezultatow :cry: mzoe wy pomozecie http://www.youtube.com/watch?v=YZdcmPXzIyk piosenka leci w tle^^ bylo by fajnie gdyby ktos znal tytul albo jeszcze lepiej powiedzial jak ja dorwac^^ napiszcie tu albo na gg bede bardzo wdzieczny^^

Jednolinijkowce wywalone. Rincewind
 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

pn kwie 16, 2007 3:46 am

Aizen zerknij na youtube są tam jakieś odcinki RoLw, zawsze coś.
 
Tekkaman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 24, 2006 9:02 pm

Re:

wt lip 13, 2010 4:55 pm

Nate River pisze:
Kurde ja nie widziałem RoLW i nie wiem gdzie ściągnąć (szybko ściągnąć) :neutral:

Nie czytałeś/aś wcześniej? Piractwa tu nie polecamy :D

A wracając do tematu
Ja miałam niestety okazję obejrzenia tylko OVA i mi się podobało akurat w tedy leciało na hyperze... Klimat miły, muzyka też :)

Zychu to ciekawe :D większość ludzi nie wie skąd mój nick się wziął :D
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 12:40 pm przez Tekkaman, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

[tv] Record of lodoss war

czw lip 15, 2010 8:15 pm

Mi tam się Lodoss nie bardzo podobało. Postacie sztampowe do absolutnego bólu :razz: Jedyna ciekawa postać jaka się tam pojawiła to był Orson, którego twórcy bardzo kreatywnie musieli oczywiście zarżnąć, bo za fajnie by było. Wiele rzeczy jest tam naiwnych i zajeżdża brakiem pomysłu.
Postać Parna wywołuje normalnie odruchy wymiotne od cukierkowości, nie cierpiałem go za to że był taki świetny, cudowny i sławny w dodatku. Chętnie bym mu Guttsa z Berserka przedstawił żeby sobie porozmawiali, bo Gutts wciąga go jedną dziurką od nosa i to na wydechu :razz:

W ogóle jest to zbyt sztampowe fantasy. Z całym szacunkiem, po kilku latach grania w RPGi po prostu nie byłem w stanie tego oglądać, bo widziałem w Lodoss najbardziej sztampowy z możliwych do stworzenia scenariuszy do D&D i mocno odpychająco to na mnie działało.

Efekt był taki że po śmierci Orsona podziękowałem i nie oglądałem dalej tego niezwykle kreatywnego dzieła, do którego fabułę wymyśliłby przeciętny MG prowadzący D&D :wink:
Uważam że z fantasy są lepsze pozycje, bo ta zdecydowanie dla kogoś kto nie lubi przewidywać fabuły o 4 kroki w przód się nie nadaje.

EDIT.
Tekkaman - Twój nick mi normalnie dzieciństwo przypomniał :D
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 8:16 pm przez Zychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości