Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

[tv] Flash Forward

pn paź 12, 2009 9:20 am

Ukazały się trzy odcinki - całkiem ciekawe jak na razie. Początek serialu wbija w fotel, jak nic od dawna. Akcja w pierwszym odcinku i kilku następnych się fajnie rozwija, ciekawi bohaterowie i niezła muzyka. Ktoś się wciągnął?:)
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 9:25 am przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Re: [tv] Flash Forward

sob paź 17, 2009 9:24 pm

Od pewnego czasu staram się być na bieżąco z serialem i muszę go nawet pochwalić. Na pewno nie jest jednak następcą Lostów, po prostu nie ta liga, ale ogląda się bezboleśnie.
Mam jednak złe przeczucia, że już niedługo serial utraci siłę parcia do przodu, zastopuję jak lokomotywa i może zacząć się cofać... no ale to takie gdybanie :)
Póki co jest ok, bohaterowie spoko, bez zachwytów, ale też bez zbytniej krytyki. Jak dla mnie wybija się postać agenta Demetri Noha granego przez Johna Cho, czasami po prostu trzyma na sobie ciężar całego odcinka.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: [tv] Flash Forward

pn gru 07, 2009 1:17 pm

Po ostatnio wyświetlonym odcinku - mamy przerwę mniej więcej do marca 2010. Skończyło się mocno, ale scenarzyści woleli pewnie sobie dać czas, żeby wszystko to prostować i wyjaśniać powoli. Oby nie rozwlekali jak "Lost".
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

[tv] Flash Forward

wt maja 04, 2010 4:24 pm

Cóż mogę powiedzieć. Osobiście jestem oczarowany tym serialem i moim zdaniem to jest jeden z lepszych seriali jaki miałem okazję zobaczyć. O wiele bardziej podoba mi się niż Lost i uważam, że jest jego godnym następcą ;) Smuci jednak fakt, że taką małą oglądalność ma w USA, co być może spowodowane jest faktem, że był reklamowany jako następca Lost'ów przez co amerykanie spodziewali się czegoś bardziej zbliżonego i się zawiedli. Jednak podobno ma bardzo dużą popularność za granicą co też powoduje, że postanowiono kręcić kolejny sezon i oby na tylko dwóch nie zaprzestano ;)

Ciekaw jestem czy TVP1 skusi się na jego emitowanie tak jak zrobiła z Lost'ami.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[tv] Flash Forward

wt maja 04, 2010 6:31 pm

Largus pisze:
Jednak podobno ma bardzo dużą popularność za granicą co też powoduje, że postanowiono kręcić kolejny sezon i oby na tylko dwóch nie zaprzestano

Sądzę, że właśnie od kolejnego sezonu produkowanego nie dla USA wszystko będzie zależeć. Jeżeli oglądalność będzie odpowiednia, to powinno być ok.
Ale ja się zastanawiam, czy to nie wpłynie na sam serial - no w końcu wiadomo, że scenarzyści z USA mogą zrobić coś co np dla Europejczyka będzie niezjadalne.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

[tv] Flash Forward

wt maja 04, 2010 8:12 pm

Ank pisze:
Ale ja się zastanawiam, czy to nie wpłynie na sam serial - no w końcu wiadomo, że scenarzyści z USA mogą zrobić coś co np dla Europejczyka będzie niezjadalne.

Oglądając różne amerykańskie seriale raczej nie spotkałem się z niczym co by mi, jako europejczykowi, przeszkadzało (co więcej, uważam, że amerykańskie produkcje są ciekawsze niż europejskie, choć wiadomo, są wyjątki), więc jeżeli scenarzyści będą pracować tak jak do tej pory to myślę, że wszystko będzie okej ;)
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[tv] Flash Forward

śr maja 05, 2010 10:44 am

Largus pisze:
więc jeżeli scenarzyści będą pracować tak jak do tej pory to myślę, że wszystko będzie okej

No właśnie - wiesz, kogoś może ponieść fantazja, kiedy wie, że nie tworzy dla amerykanów, tylko europejczyków ;)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: [tv] Flash Forward

ndz maja 30, 2010 10:09 am

I po finałowym odcinku. Rozwiązanie całkiem fajne, ale otworzyli furtkę na kolejny sezon - o tyle to dziwne, że serial zaliczył cancela. Po obejrzeniu całości stwierdzam, że fajnie to rozwiązali i finał wiele lepszy niż np. Lost.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

[tv] Flash Forward

ndz maja 30, 2010 2:00 pm

Zakończenie było naprawdę świetne. I tak jak zauważył szelest - zostawili otwartą furtkę i to dość szeroko, aby stworzyć kolejny, a nawet kilka sezonów.
Kto wie, może twórcy liczą, że jakaś stacja jednak się zdecyduje na przejęcie serialu. Z tego co wiem to Sci-Fi Channel i HBO rywalizowali o przejęcie. Pierwsi się nie zdecydowali, więc pozostaje czekać na decyzję tych drugich. A może jednak ABC się zdecyduje na wznowienie produkcji, np. za rok. Wszak są organizowane różne akcje przez fanów mające nakłonić stację aby nie rezygnowała z tego serialu. W każdym bądź razie, najważniejsze aby nad fabułą i samym serialem pracowała ta sama ekipa ;)

A serial na rzecz którego zrezygnowano z Flashforward, czyli V, w mojej opinii jest kiepski, już pierwszy odcinek spowodował, że odechciało mi się to oglądać, i nie rozumiem jak amerykanie mogą go woleć :(
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[tv] Flash Forward

pn maja 31, 2010 8:42 am

Largus pisze:
V, w mojej opinii jest kiepski, już pierwszy odcinek spowodował, że odechciało mi się to oglądać, i nie rozumiem jak amerykanie mogą go woleć

Amerykanie ogólnie tak mają ;)
Zauważ - Sam FF został świetnie przyjęty w Europie, a w stanach się nie przebił i go ściągneli.
Tak samo jest z wieloma innymi serialami. Np od wczoraj puszczany na HBO "The Prisoner", który zebrał naprawdę wiele różnych opinii i not a IMO jest bardzo dobrą miniserią, czy np "Jerycho", gdzie fani także musieli interweniować, aby przekonać bossów ze stacji telewizyjnych do tego, aby dokręcili końcówkę.
Gusta niesamowicie różne, a i odbiór inny.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: [tv] Flash Forward

czw lip 01, 2010 9:31 am

Tzn rezygnacja z 22 sezonu wyszła serialowi na dobre moim zdaniem. Musieli pościskać tak wątki, żeby jakoś sensownie zakończyć. Zauważcie, że po świetnym pierwszym odcinku kolejne się niepotrzebnie przedłużały - gdy przyszła wieść o rezygnacji z następnego sezony, zabrali się ostro do roboty i mocno skondensowali wątki i fabułę - co jak już mówiłem - polepszyło serial.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Re: [tv] Flash Forward

pt lip 16, 2010 10:25 pm

Dosłowne przed chwilą skończyłem oglądać ostatni odcinek. Szumnie zapowiadany jako następca Zagubionych serial po prostu był w miarę dobry, pomimo kilku poważnych dłużyzn w środku sezonu. Najlepsze odcinki: pierwszy i ostatni. Szkoda, że gdy seria zaczęła wreszcie wychodzić na prostą i w miarę oryginalną własną ścieżkę została skasowana. Cóż takie życie telewidza w USA, nie sadzę jednak by za parę lat ktokolwiek rozpoznałby jeszcze ten tytuł.
Cliffhanger na końcu bardzo dobry. Szkoda, że nigdy nie dowiemy się jak zaginał agent Benford ani ogólnie o tych, którzy spowodowali zamroczenie

I tyle, czy raczej aż tyle. Skończył się serial nominalnie science fiction, ale zawsze z sf w fabule. Następny sezon telewizyjny nie zapowiada się dobrze dla fanów fantastyki. V najprawdopodobniej zostanie skasowane po drugim sezonie i w ogólnoamerykańskich stacjach jak FOX czy ABC nie uświadczymy już seriali sf przez długi czas- a szkoda.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości