Zrodzony z fantastyki

 
marcin1111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 2:23 pm

Re: Pomoc dla początkujących...

ndz lut 14, 2010 2:31 pm

Witam
Ja mam pytanie z innej beczki.
Mianowicie szukam masy modelarskiej, która musi spełniać pewne kryteria: mało krucha i lekko elastyczna po wyschnięciu. Elastyczna ponieważ obiekt na którym będzie nakładana będzie ulegał wygięciom. Możecie mi coś polecić? Dodam, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o modelarstwo :wink: .
pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pomoc dla początkujących...

ndz lut 14, 2010 5:06 pm

marcin1111 pisze:
Witam
Ja mam pytanie z innej beczki.
Mianowicie szukam masy modelarskiej, która musi spełniać pewne kryteria: mało krucha i lekko elastyczna po wyschnięciu. Elastyczna ponieważ obiekt na którym będzie nakładana będzie ulegał wygięciom. Możecie mi coś polecić? Dodam, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o modelarstwo :wink: .
pozdrawiam


Potrzebujesz sobie kupić produkt o nazwie green stuff. Przeczytaj ten artykuł:

http://bitewniaki.polter.pl/Bitewniakow ... 002-c21211

a dowiesz się sporo informacji, w tym gdzie taki produkt kupić.

Pozdrawiam i powodzenia :)
 
Awatar użytkownika
r4venger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 05, 2008 2:04 pm

Pomoc dla początkujących...

wt mar 16, 2010 8:22 pm

No dobra mam podstawowe pytanie, jako że coś takiego jak figurki malować będę po raz pierwszy, to mam bardzo palące i nurtujące mnie pytanie....

Jak malować szprajowym podkładem figurki?. Konkretnie chodzi mi o podstawkę, czy ją przykleić do figurki przed malowaniem, czy pomalować osobno figurki i podstawki? Chodzi mi o to jak wygodniej później będzie malować? Wydaje mi się ze raczej z podstawka, bo będzie można za nią chwycić, a nie za figurkę. A jak już się przyklei podstawkę to będzie na amen.

BTW a samą podstawkę to chyba na super glue najlepiej przyklejać?
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pomoc dla początkujących...

wt mar 16, 2010 8:38 pm

Ja najczęściej robię tak jak mówisz czyli maluję figurkę przyklejoną już do podstawki bo tak jak wspomniałeś można za nią wówczas chwytać co znacznie ułatwia pracę. Zresztą w niektórych bitewniakach można po prostu na początek figurkę tylko umieścić w podstawce bez przyklejania (np LOTR i WH40K chyba też), więc można mieć kilka podstawek do malowania, a do docelowych dopiero figurkę dokleić po pomalowaniu figurki jak i podstawki docelowej.
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 8:38 pm przez Largus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

Pomoc dla początkujących...

śr mar 17, 2010 4:51 am

r4venger pisze:
BTW a samą podstawkę to chyba na super glue najlepiej przyklejać?

O ile figurka nie jest jakimś metalowym potworem ważącym 2kg, to tak, najtańszy super-glue z kiosku wystarczy w zupełności.
 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Pomoc dla początkujących...

śr lip 21, 2010 4:40 pm

r4venger co do malowania sprayem chyba najlepiej bedzie bez podstawek w taki sposób jak pokazuje ten miły Pan :razz: Trzeba też uważać żeby dobrać odpowiednią odległość sprayu od figurki.

http://www.youtube.com/watch?v=NjwBckB04BU
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pomoc dla początkujących...

czw lip 22, 2010 10:51 am

Zależy, jakie modele malujesz, sprajem, ale to fakt, że powinno się malować modele sprejem przed przyklejeniem podstawek, ponieważ zmniejszają ci dostęp do części modelu. Idea malowania sprejem jest taka, żeby to trwało dużo krócej. Ja osobiście już nie używam spraju z wiadomych powodów. Maluję aerografem, farbami GW. Nie ma nie bespieczenstwa, ze jakieś szczegóły się zniszczą. Podkład jest idealnie gładki, tak samo, jako kolejne warstwy, czy to kolorów głównych czy washa.

Po pomalowaniu modeli podkładem mocuje je do podstawek. Metale na pinach z drutu. Wysuwam je z podstawki o jakiś jeden mm. Tak, że jak naniosę fakturę, czy to piasek, kamienie, green stuff moje modele nie będą wyglądały jak by grzązły czy zapadały się w podstawkę.
 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Pomoc dla początkujących...

pn lip 26, 2010 3:17 pm

WilliamWolfes dysponujesz jakimś ciekawym poradnikiem do drybrusha? W moim wykonaniu nie jest on idealny :mrgreen: i chciałbym się podszkolić. Chodzi mi głównie o malowanie takich rzeczy jak pióra/lotki przy strzałach :razz: Z kolczugą nie mam problemu ale tutaj gdy użyje czarnego podkładu biały wychodzi strasznie niefajny, uzywam farb citadel
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pomoc dla początkujących...

pn lip 26, 2010 8:46 pm

Bo nie robi sie drybursha na czarnym podkladzie. I nie maluj modeli na czarno, tak sie malowalo dawno temu...

maluj podklad bialym, lub jasno szarym. Jak juz pomalujeszpiorka na szaro to wtedy malujesz to drybrushem na jadno szary, a bialym to tylko zewnetrzne krawedzie delikatnie i czubek.

Jezeli masz zaciecie artysty i potrafisz byc cierpliwy to przestan uzywac drybrusha. Maluj wystajace elementy cienkim pedzlem, dodajac bialego, 3-4 cieniutkie warstwy sprawia, ze wszystko co malujesz bedzie wygladac swietnie i nagle nabierze wiekszej glebi. Jak pomiedzy warstwami dodasz jeszcze wash to bedziesz mial swietny efekt gwarantowany.
 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Pomoc dla początkujących...

pn lip 26, 2010 9:46 pm

zaskakujesz mnie :) Czytałem gdzieś w necie jakieś poradniki, nawet oglądałem tutoriale i pokazywali czarny podkład. No ale to fakt, na białym wyjdzie znacznie lepiej :) wole się z tym dłużej pobawić
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pomoc dla początkujących...

wt lip 27, 2010 10:07 am

Bo pewnie te tutoriale czy poradniki pisali ludzie, ktorzy nie maja wiekszego pojecia o malowaniu, wyszlo im coś całkiem całkiem raz czy dwa i myślą, że umieją malować.

Owszem, w niektórych przypadkach maluje się czarny podkład, ja osobiście stosuję czarny tylko gdy maluję coś naprawdę bardzo ciemnego, a zazwyczaj, gdy maluję czarne zbroje czy modele, w innych przypadkach jest to mimo wszystko jasno szary foundation paint. Nawet "czarne orki" czy Ork Nobsów do czterdziestki maluję na szaro ponieważ po nałożeniu dark angels green od razu widać efekt.

Poczytaj moje poradniki malarskie, mam nadzieję, że wkrótce opublikuję kolejne dwie części, które już zostały poprawione.
 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Pomoc dla początkujących...

wt lip 27, 2010 10:34 am

Masz rację :) W chwili obecnej posiadam tylko skull white. Jak myślisz nada się jako podkład? Wiem, że to nie jest farba typowo do tego celu no ale tylko to mam. :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pomoc dla początkujących...

wt lip 27, 2010 11:15 am

Nada się :) Ja też kiedyś malowalem podkład skull white :)

powodzenia! Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości