Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

"Srebrne Marchie" - mapa

śr kwie 12, 2006 11:10 pm

Do wszystkich:

Z tego co wiem, do "Srebrnych Marchii" powinna być dołączona mapa... tyle, że ja jej nie mam :cry: (a kupiłem [dokładnie mój brat] legalnie podręcznik w sklepie). W takim razie:
:help:
- czy jest ona gdzieś legalnie dostępna w internecie?
:help:
- czy może mi ją ktoś przesłać (przez internet)? Proszę o kontakt pod e-mailem [email protected] lub przez gg zamieszczone w danych użytkownika
[mam nadzieję, że nikt nie potraktuje tego, jako łamanie praw autorskich: w końcu za mapę zapłaciłem :?


Do administracji:

Z góry przepraszam administrację (liczę na przychylność, w końcu nie jestem zalogowany na forum tylko dla tego tematu), za założenie tematu nakierowanego na mą osobę, lecz nie widzę innego rozwiązania. Proszę o nie kasowanie tematu, dopóki nie potwierdzę otrzymania pozytywnej odpowiedzi. Potem, proszę, według własnego uznania:
a) usuńcie go
b) przeznaczcie dla informacji ogólnej
c) zmieńcie trochę temat, by służył podobnym problemom
Ostatnio zmieniony ndz sty 29, 2012 7:44 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: pn sty 16, 2006 9:24 am

śr kwie 12, 2006 11:59 pm

 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw kwie 13, 2006 11:26 am

Ewentualnie możesz po prostu wysłać maila/zadzwonić do ISY i opisać im jak wygląda sytuacja. Sądze, że bez większego problemu powinni Ci przysłać po kilku dniach za darmo nową mapę.
Ewetualnie poszukaj w internecie (adres podany przez paszteta nie jest zły) ale wersja elektroniczna to już nie to samo jednak.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

czw kwie 13, 2006 11:42 am

Radnon ma absolutną rację. Powinieneś zwrócić się w tej sprawie do ISY. Zresztą, Twój przypadek nie jest odosobniony w pewnym sensie. Ludzie po prostu czasem kradną mapy z podręczników :( Kiedyś przeglądałem sobie w Empiku ZK:OŚ i na końcu podręcznika, gdzie powinna się była znajdować mapa, tejże nie było - najwyraźniej ktoś ją zwędził i potem gracze, którzy legalnie nabędą ten egzemplarz ZK:OŚ będą poszkodowani. Sad but true :(
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

sob kwie 15, 2006 12:37 pm

Nie wiem czy zwrócenie się do ISY przyniesie jakikolwiek efekt. W końcu to wydawnictwo a nie organizacja charytatywna. Jeśli kupiłeś książkę w sklepie i nie było w niej mapy, to zapewne ktoś ją ukradł, tak jak napisał Verghityax. A w takim przypadku ISA nie ponosi odpowiedzialności za brak mapy w środku książki.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 15, 2006 12:54 pm

Qball pisze:
W końcu to wydawnictwo a nie organizacja charytatywna.

Podrecnzik bez mapy jest wybrakowany.
Najkrotsza dorga: reklamacja w miejscu zakupu.
Droga dluzsza: telefon do ISA z pytaniem co z tym zrobic.

Wydawnictwo nie jest charytatywne, ale ma obowiazek dbac o klientow. A skoro ktos zaplacil, to moze domagac sie pelnowartosciowego produktu.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

sob kwie 15, 2006 1:11 pm

Seji pisze:
Podrecnzik bez mapy jest wybrakowany.
Najkrotsza dorga: reklamacja w miejscu zakupu.


Jeśli mapa została ukradziona to podręcznik nie jest wybrakowany, bo nie był wybrakowany w momencie dystrybucji do sklepu. To nie wina ISY że istnieją złodzieje. Najkrótsza droga to jedyna droga. Idąc drogą dłuższą, dowiemy się tylko tego że mamy złożyć reklamację w miejscu zakupu.

Seji pisze:
Wydawnictwo nie jest charytatywne, ale ma obowiazek dbac o klientow. A skoro ktos zaplacil, to moze domagac sie pelnowartosciowego produktu.


Oczywiście że ma obowiązek dbać o klienta, inaczej go straci. A skoro ktoś zapłacił, to widział co kupuje. Mógł sprawdzić czy mapa jest rzeczywiście w środku. Jak już mówiłem, ISa nie ma wpływu na zachowania patologiczne w społeczeństwie i nie może odpowiadać za brak skradzionej mapy.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 15, 2006 1:30 pm

Qball pisze:
Jeśli mapa została ukradziona to podręcznik nie jest wybrakowany,

Jest. Z tym, ze winny nie jest wydawca/drukarnia.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

sob kwie 15, 2006 1:52 pm

No dobra, jest wybrakowany. Masz rację. Ale w momencie dystrybucji wybrakowana nie był. Chodziło mi właśnie o to że wydawca/drukarnia nie może za to odpowiadać.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

śr maja 03, 2006 2:58 pm

Dziękuję za chęć pomocy. Co do linku:
1. Mapa jest po angielsku.
2. Mapa Srebrnych Marchii jest tam fragmentem mapy Faerunu
3. Jest tam tylko mapa Silvermoon (którą ściągnąłem już sobie wcześniej).
4. Na mapie Srebrnych Marchii jest plan którejś z krasnoludzkich cytadel, bodajże Falebarr. Ja mapy ani jednej z tych cytadel nie posiadam (gdyż ich w internecie nie odnalazłem).

ISA - Caritas - nigdy nie sprawdzałem modyfikatora do charytatywności ISA

Sai - całkowicie się z tobą zgadzam

ISA musi dbać o klientów, ale tak naprawdę, nie sądzę, by bardzo jej zależało na pojedynczym kliencie... dla niej klientem jest sklep.

Problem w tym, że:
- Mam 16 lat (wiecie, jak dorośli reagują na nieletnich). Stwierdza, że jak mapy nie dadzą, to nic się nie stanie.
- W zasadzie podręcznik jest mojego młodszego brat (co jeszcze komplikuje sprawę)
- Podręcznik był kupiony we wrześniu (co najwyraźniej trochę sytuację pogarsza)
- nie mam paragonu (co przekreśla sprawę)

Tak więc

- czy jest ona gdzieś legalnie dostępna w internecie?

- czy może mi ją ktoś przesłać (przez internet)? Proszę o kontakt pod e-mailem [email protected] lub przez gg zamieszczone w danych użytkownika

Oczywiście, mogę spróbować napisać do ISA (bo gra kupiona była w empiku, a tam nic ich klienci nie obchodzą [mam tylko kilka kupionych tam podręczników i akurat musiał się taki trafić]).
Ostatnio zmieniony ndz sty 29, 2012 7:48 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Izurion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 5:17 pm

ndz kwie 22, 2007 9:26 am

Ja na przyszłość poleciłbym Ci kupowanie w sklepach internetowych, lub przynajmniej zrezygnowanie z zakupów w Empiku. W Empiku najlepiej nie kupować, bo słyszałem już o kilku sytuacjach podręcznika bez mapy. Ja podręczniki kupuję w jednym zaufanym sklepie internetowym i jestem zadowolony, a nie spotkałem się dotychczas z ani jednym przypadkiem wybrakowanego podręcznika. Poza tym z paczki raczej nikt ci nie ukradnie mapy.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

"Srebrne Marchie" - mapa

śr lip 28, 2010 2:26 am

Dzięki za radę. Tyle, że już raczej nie będę więcej podręczników do D&D kupował i tak w sklepie, bo ew. poza Psioniką mam wszytko, co do ZK się może przydać, a Psioniki już w sklepach nie ma.

Co do Empiku: Ale za to w Empiku kupiłem chyba ostatni PG jaki był w sklepi do kupienia we Wrocławiu (staremu już nie tylko kartki oddzielają się od okładki, czy siebie, ale jedna połowa kartki zaczyna oddzielać się od drugiej).
_______________________________
Edycja: Jak ktoś ma tę mapę, to nadal by mi się przydała :razz:

PS: ale ten czas leci

Edycja: Dzięki Nefarius.
Ostatnio zmieniony ndz sty 29, 2012 7:48 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości