Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Luxus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 12:56 pm

Re: Polska wersja

czw sie 20, 2009 12:15 pm

W Wilkołaku (którego jeszcze nie mam) podoba mi się, ze nie były na siłe spolszczane łacińskie nazwy i właśnie tak jak arro powiedział (tego akurat faktu nie byłem świadomy) w przypadku French Quarter, także wole zostawianie oryginalnych nazw dzielnic, szczególnych miejsc itp. . Ze skwarków które szczególnie mnie dobiły, a które są mi znane to najbardziej w pamięć zapadła mi "Klątwa drzewnej zguby". No masakra po prostu.
 
Awatar użytkownika
havoclivekiller
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 6:10 pm

Polska wersja

czw lip 15, 2010 7:05 pm

Będzie kiedyś Mag?
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Polska wersja

czw lip 15, 2010 10:41 pm

Póki co ani widu, ani słychu.
Nie ma też Antagonistów ani Zbrojowni, a dawno temu były one podobno w końcowej redakcji.

Obawiam się, że WoD PL nie spełnił pokładanych weń przez wydawnictwo oczekiwań.
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

Polska wersja

czw lip 15, 2010 10:55 pm

Nie tak dawno temu szukałam po Warszawie Wilka po polsku. Ani widu ani słychu, inaczej jak przez internet ciężko upolować. Miałam czas i ochotę na spacery to się rozglądałam, w kilku miejscach usłyszałam komentarze sprzedawców:

"Nie handlujemy z ISĄ"
"U nas ISY nie ma"
"A oni coś w tym roku wydali? W zeszłym to nic chyba"
"Jakie wydawnictwo..?"
"Już ich książek nie prowadzimy od dawna, proszę pani"

Pytanie na ile to WoD PL, a na ile wydawnictwo daje ciała. Nic nie przeinaczałam w wypowiedziach, na ile sprzedawcy byli w temacie - nie wiem :)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

pt lip 16, 2010 12:35 pm

Faviela, njaprawdopodobniej ISA dała ciała nie dając WoDy nawet do szerszej dystrybucji. A szkoda
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

Polska wersja

pt lip 16, 2010 5:18 pm

Na to wygląda, a o swoich doświadczeniach z wydawnictwem gdy byłam szefową działu nie chce się wypowiadać :)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Polska wersja

pt lip 16, 2010 9:58 pm

havoclivekiller pisze:
Będzie kiedyś Mag?

Oby nie... Język polski się do niego nie nadaje.

Faviela pisze:
Na to wygląda, a o swoich doświadczeniach z wydawnictwem gdy byłam szefową działu nie chce się wypowiadać :)

A były jakieś? Przecież oni ignorują wszystko i wszystkich.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

pt lip 16, 2010 10:04 pm

Kot pisze:
A były jakieś? Przecież oni ignorują wszystko i wszystkich.


No i tu nie mogę się zgodzić. Sam rozmawiałem z nimi nie tak dawno temu. Ucieliśmy sobie zupełnie przyjemną pogawędkę z której wynikało że planują wydać coś do WoDa ale nie wiadomo kiedy. Jednak nie nastawiałbym się na to za szczególnie.
 
Awatar użytkownika
havoclivekiller
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 6:10 pm

Polska wersja

sob lip 17, 2010 12:42 am

Znudzony napisałem sobie do White-Wolfa o całej sytuacji z ISA.
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Polska wersja

śr lip 21, 2010 3:23 pm

Jak odpiszą to podziel się.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

śr lip 21, 2010 7:34 pm

havoclivekiller pisze:
Znudzony napisałem sobie do White-Wolfa o całej sytuacji z ISA.


To nic nie da. sprawdzone i przećwiczone. Dokąd ISA ma licencję dotąd ją ma, jak przestanie mieć to sprawa będzie inna...
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

śr lip 21, 2010 8:04 pm

Traci ją chyba jakoś na początku 2011, jeśli nie przedłuży. Nie pamiętam już kiedy ją podpisali, ale ZTCP mieli ją na 5 lat. Inna rzecz, że dziwię się, że WW nie spełniło pogróżek i nie cofnęło tej licencji ze względu na zastopowanie procesu wydawniczego.
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Polska wersja

śr lip 28, 2010 11:25 am

najlepiej by było z tym cofnięciem. nie zrobili tego, to isa dalej to olewa, bo wie na ile moze sobie pozwolić już. co tu dużo mówić, żenua. chociaz tak sie zastanowiwszy.. teraz WoD w Polsce to system martwy, więc nie będą wydawać dalej, bo im się to nie opłaci. Pozwolą sobie na stratę licencji pewnie. teraz ludzie idą w Wolsunga i SWEPL. Szkoda, bo fajnie się zapowiadało z WoDem.
Teraz Isa ma te Dedeki 4.0 Trochę powydaje i pożegna się. Jak zawsze.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Polska wersja

czw lip 29, 2010 9:52 pm

Wiesz, taki już los wydawcy.
Wydawać, póki się opłaca i w odpowiednim momencie się wycofać. No i zebrać potem cięgi na klatę.
Problem w tym, że w naszych warunkach system "kończy się" o wiele wcześniej niż mogliby sobie tego życzyć gracze. Między innymi z winy wydawcy, który gra zazwyczaj bardzo ostrożnie - błędne koło.

Ostatnio zmieniony czw lip 29, 2010 9:54 pm przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Re: Polska wersja

pt lip 30, 2010 9:29 am

Tak sie zastanawiam. bo raczej nie ma co liczyć że ISA wyda cokolwiek z WoDa. Stąd mam takie oto pytania:
1. Jakich pozycji z tego systemu wam brakuje po polsku? (chodzi o Wampira i podstawowy WoD)
2. Co z działem? Aż tak to martwy system że nie ma już artykułów na stronie?
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

pt lip 30, 2010 9:42 am

Nie bardzo rozumiem pierwsze pytanie

DZiał Wod.polter.pl jest AFAIK martwy bo nie ma komu się nim zająć...
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Polska wersja

pt lip 30, 2010 10:01 am

chodzi mi o pozycje wydane w stanach, a które nie ukazały się w Polsce. Które według was były na tyle dobre, by mogły znaleźć się w waszej bibliotece, oczywiscie po polsku.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

pt lip 30, 2010 10:04 am

Dział wod.polter.pl jest martwy, bo poprzednia redakcja przestała kompletnie mieć dla niego czas. Ale spokojnie, będzie się jeszcze ruszał, zadbam o to

*podłącza krokodylkami kable do trupa i ŁUP! wajchą - BZZZZZZZZZZZzzzZZzzZZZZZZZZZZZZZTTT!!!*

:razz:
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

pt lip 30, 2010 10:52 am

Qualnvyll pisze:
chodzi mi o pozycje wydane w stanach, a które nie ukazały się w Polsce. Które według was były na tyle dobre, by mogły znaleźć się w waszej bibliotece, oczywiscie po polsku.


Właściwie cały wilkołak, ze 2/3 podręczników do czarnej linii i kolejne tyle do wampira. W sumie ze 100 książek pewnie
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

pt lip 30, 2010 10:56 am

To, co Qendi wymienił, a jak dla mnie także niektóre z późniejszych dodatków do Maga, na pewno podstawki do Łowcy, Odmieńca i Geista. Sporo tego jest, pełno naprawdę świetnego materiału.
 
Qualnvyll
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt sie 07, 2009 1:08 pm

Polska wersja

pt lip 30, 2010 11:17 am

ehh..szkoda że jedyny kontakt z WoDem to podstawka i Wampir po PL. Świat się nawet podoba, taki mroczny. Może kiedyś zagram.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Polska wersja

pt lip 30, 2010 4:06 pm

Polecam. Z dobrym MG to naprawdę fajna zabawa.
 
Awatar użytkownika
spoxmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 13, 2005 2:02 pm

Re: Polska wersja

czw sie 26, 2010 1:40 pm

lekko zasmucony sytuacją WODy w Polsce zadzwoniłem dziś do ISA na numer podany kontaktach na stronie internetowej z pytaniem dość podstawowym - czy będa jakieś podręczniki czy wydawnictwo zawiesza linię... spodziewałem sie odpowiedzi pod tytułem nie moge udzielić informacji albo narazie nie planujemy ewentualnie że owszem coś będzie ale nie wiadomo kiedy a tutaj dostałem od pani na telefonie konkretną informację że pod koniec września planują rzucić dodatek do nWODa z czarnej linii a linii nie wstrzymali tylko nie mają powierzchni magazynowej bo negocjują z empikiem więc nie mogą drukować i leżakowac towaru. Pani powiedziała że ma ruszyc o jesienii a że info bedzie na stronie wkrótce... jak tylko osoba odpowiedzialna wróci z urlopu.

Niestety nie mam żadnego potwierdzenia... to była jakby nie było niezobowiązująca rozmowa przez telefon ale jeżeli ISA nie ściemnia to może jeszcze doczekamy się jakiś dodatków do nWOD po polsku.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

czw sie 26, 2010 1:54 pm

No, jak mówiłem, mogą jeszcze na pewno wydać Zbrojkę i Antagonistów. A z Empikiem sobie ponegocjują jeszcze długo, ten ma zwyczaj przeciągać negocjacje w nieskończoność, a tutaj ma jeszcze przejęcie Merlina na głowie. Poczekamy sobie. Ale fajnie byłoby wreszcie zobaczyć pozostałą część naszej pracy w druku. :papieros:
 
Awatar użytkownika
spoxmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 13, 2005 2:02 pm

Polska wersja

czw sie 26, 2010 2:10 pm

Jeżeli im dobrze zejdzie to co teraz wydadzą a myśle że zejdzie(przynajmniej antagoniści) to nie widze powodu dla którego nie można by ich było pomęczyć o Maga albo jakiś dobry dodatek do wilczka albo wampira... to by im się jeszcze chyba opłacało szczególnie że fani których jest sporo jednak są dość mocno wyposzczeni i nie łudźmy się... kupią praktycznie wszystko co wyjdzie...

Babka brzmiała dość wiarygodnie, nie jakby wciskała kit na odczep tylko jakby rzeczywiscie juz miało to wyjść na przełomie miesięcy ale potwierdzenie bedzie na dobra sprawę dopiero jak wrzuca na stronę...
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

czw sie 26, 2010 3:06 pm

Babka brzmiała dość wiarygodnie
[...]

kwestionuj wszystko
nie ufaj nikomu


:razz:

A na poważnie, to ISA musiałaby zdecydować się na przedłużenie licencji wygasającej im gdzieś w pierwszej połowie 2011. Moim zdaniem większe znacznie szanse są na to, że pójdą po minimum kosztów, wydadzą to, za co zapłacili tłumaczom i redaktorom oraz DTP (Armory + Antagonists) i na tym się skończy. Wyciągną ile mogą z tego interesu i nie przedłużą licencji.

Choć, rzecz jasna, byłbym bardzo szczęśliwy, jeśli nWoD PL miałby szansę się odrodzić.
 
Awatar użytkownika
spoxmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 13, 2005 2:02 pm

Polska wersja

czw sie 26, 2010 3:42 pm

jedno drugiego nie wyklucza ;) praca w marketingu jednak uczy kiedy ktoś cię robi w trąbę i spławia a kiedy mówi to co według jego stanu wiedzy jest prawdą...

no to chyba zależy od kosztu przedłużenia licencji, nie zdziwiłbym sie gdyby rzutem na tasme chcieli wyciągnąć z niej ile się jeszcze da wydając chociaż podstawki które z definicji sprzedają sie nieźle.
Jeżeli problemem jest druk i magazynowanie to nie jest wykluczone że już czekają złożone i poprawione podręczniki... no ale to juz spekulowanie na podstawie szczątkowej informacji że nie zamierzają zamykac linii


tyle że isa sobie wyhodowała przez własną nieudolność konkurencje w postaci mniejszych wydawnictw które przyciągnęły innymi systemami osoby które wydały by kase na WOD. Ludzie niekoniecznie mogą chciec wracać do systemu który wydawał się byc martwy i ze strony wydawcy nie widać żadnego odzewu...
Ostatnio zmieniony czw sie 26, 2010 3:44 pm przez spoxmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Polska wersja

pt sie 27, 2010 11:38 am

spoxmen, to samo mówią od baaardzo dawna, więc ja jestem dośc sceptycznie nastwiony do tego...
 
Awatar użytkownika
mortmaire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 18, 2010 9:03 am

Re: Polska wersja

pt sie 27, 2010 12:34 pm

spoxmen: Owszem, fani nWoDa mogą rzucić się na wszystko co wyjdzie. Tylko ilu mamy takich fanów? Nie oszukujmy się, Świat Mroku jest bardziej niszowy od dedeków czy warmłotka.

Natomiast jeśli ta informacja rzeczywiście jest prawdziwa, to czekam (i odkładam) z niecierpliwością na obydwa dodatki. Kastor Krieg, w jakich cenach je przewidujecie?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Polska wersja

pt sie 27, 2010 1:36 pm

Nie do mnie to pytanie. Od dawna nie mam nic wspólnego z ISA, a w ustalaniu cen nigdy nie uczestniczyłem - byłem tam wyłącznie najemnikiem od układania literek. :papieros:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości