Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

[tv] Rome - Rzym

sob kwie 15, 2006 3:49 pm

Własnie jest emitowany na HBO, więc pewnie ktoś to ogląda. Pierwszy sezon składa się z 12 odcinków. O czym? A zaczyna się od powrotu Cezara ze świeżbo podbitej Galii do domu. Na tle tego wszystkiego poakzane są losy dwóch legionistów Tytusa Pullo i Luciusa Vorenusa. A wątki ich i zamiany republiki na cesarstwo rzymskie są naprawde niezłe:) Szczególnie w drugim odcinku, gdy Tytus.... nieważne - trzeba to zobaczyć:)

Jak wrażenia?

Ja jestem po pierwszych dwóch odcinkach i zapowiada się naprawde ciekawie. NIe spodziewałem się, że tak naturalistycznie będzie pokazany Rzym. Pierwszy chyba taki serial dla dorosłych:P[/url]
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

ndz kwie 16, 2006 11:02 pm

Po oglądnięciu całego serialu, mogę stwierdzić tylko jedno, jest świetny.
Dużą zaletą są ciekawe i wyraziste postaci, znakomicie zresztą zagrane. Sporo tu intryg i polityki, przeplatanych losami dwóch legionistów, którym wyraźnie sprzyja fortuna, jest tu właściwie wszystko co powinno, nie ma tylko batalistyki.
Z niecierpliwością czekam na drugi sezon. To kolejny po "Rodzinie Soprano" serial z HBO który zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie.
 
Awatar użytkownika
KoZZ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 8:57 pm

pn kwie 17, 2006 5:54 pm

Rzym zbytnio nie przypadł mi do gustu... :(

Nie jestem zwolennikiem naturalizmu.

oraz za dużo w nim bzykania :roll:. Na siłę wrzucony, aby serial miał plakietkę +18, zupełnie niepotrzebnie....

Jeżeli chodzi o HBO, to chyba lubują się w takich klimatach. Oglądałem też Deadwood (western, nawet, nawet serial) i podobnie zostało pokazane życie ludzi, jak w Rzymie, a może jeszcze dosadniej. Naturalizm to chyba drugie imię HBO.
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

pt kwie 28, 2006 8:53 am

Ja obejrzałam niedawno pierwszy odcinek (nie dzięki ściągnięciu go z internetu, tylko z kasety videło wujka :P) Rzymu i poczułam lekką konsternację. Dużo wątków, wszystko się przeplata, a rzymskie imiona mylą mi się na potęgę. Z drugiej strony takie konkretne i dbałe przedstawienie realiów starożytnych jest wyjątkowo pociągające. Po prostu dam serialowi jeszcze jedną szansę i obejrzę następny odcinek. Mam nadzieję, że się to wszystko rozjaśni...
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

pt kwie 28, 2006 12:57 pm

"Rome" naprawdę wciąga, a już sam tytuł drugiego odcinka powinien wzbudzić ciekawość "How Titus Pullo Brought Down the Republic" ( jest to przedstawione w nader interesujący sposób ).
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt kwie 28, 2006 1:45 pm

Claygirl pisze:
Ja obejrzałam niedawno pierwszy odcinek (nie dzięki ściągnięciu go z internetu, tylko z kasety videło wujka :P) Rzymu i poczułam lekką konsternację. Dużo wątków, wszystko się przeplata, a rzymskie imiona mylą mi się na potęgę.

Bo to jest, Madziu, jeden z tych seriali, który najlepiej się ogląda po kilka(naście) odcinków na raz w maratonie. Wtedy się nie myli. :)

El Tejon pisze:
już sam tytuł drugiego odcinka powinien wzbudzić ciekawość "How Titus Pullo Brought Down the Republic"

Ciakowostka: Wiedzieliście, że Titus Pullo i Lucius Vorenus to postaci historyczne?

No... Prawie. ;)

Cezar wspomina o nich w jednym z rodziałów De Bello Gallico. Więcej w haśle Titus Pullo na Wikipedii. ;)
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

pt kwie 28, 2006 2:12 pm

W takim razie poczekam aż cała seria zostanie wydana na DVD po polsku ;)
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

sob kwie 29, 2006 1:09 am

Bardzo dobry serial, ze świetnie dobranymi aktorami. Jedynym mankamentem jest długośc- pierwszy sezon to zaledwie 12 odcinków. Plotki głoszą, że drugi ma być jeszcze krótszy (10), choć mam nadzieję, że się nie sprawdzą. Premiera 2. serii "już" na wiosnę 2007. Ciekawe jaki wątek będzie główną osią fabuły- Marek Antoniusz i Oktawian?
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

sob kwie 29, 2006 1:26 am

HBO has renewed its epic drama series ROME for a second season, it was announced today by Carolyn Strauss, president, HBO Entertainment. Production of the 12-episode second season will begin next March, with the debut set for 2007.


Na stronie HBO pisza, ze jednak dwanascie. Coz, juz ostrze zeby, bo jest wysmienity.

Ostatnio w ogole przerzucam sie powoli na seriale. Czesto okazuja sie byc duzo lepsze niz to, co serwuja nam kina.
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

sob kwie 29, 2006 1:35 am

deem pisze:
Premiera 2. serii "już" na wiosnę 2007. Ciekawe jaki wątek będzie główną osią fabuły- Marek Antoniusz i Oktawian?


To się chyba narzuca, pozwala wykorzystać bohaterów do których widzowie już przywykli. Inaczej wymagałoby to zatrudnienia zupełnie nowej obsady, co wydaje mi się posunięciem ryzykownym.
Gruszczy pisze:
Ostatnio w ogole przerzucam sie powoli na seriale. Czesto okazuja sie byc duzo lepsze niz to, co serwuja nam kina.


Coś w tym jest.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob kwie 29, 2006 2:11 am

Gruszczy pisze:
Ostatnio w ogole przerzucam sie powoli na seriale. Czesto okazuja sie byc duzo lepsze niz to, co serwuja nam kina.

Już dawno to sie dało zauważyć:) Zwłasza seriale tej nowej generacji - choć i te starsze też mają coś w sobie...

Aktualnie jestem w połowie Rzymu. Jest naprawdę fajnie, aczkolwiek czegoś mi tam brakuje...

Szkoda, że bitwy są tylko wspominane a nie przedstawiane:)
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

czw lip 13, 2006 2:23 pm

Mam ten serial na płycie i jakoś nie mogę się zmusić by go obejżeć......

O, to już wyszedł oficjalnie na DVD? - Claygirl
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt paź 17, 2006 1:14 am

Wyszedł oficjalnie na DVD:)
 
Kastor Krieg

wt paź 17, 2006 1:22 am

Ba, jest nawet w wypożyczalniach. 4x10 PLN (po trzy odcinki na DVD AFAIR) i mogę obejrzeć całość, muszę się wybrać :]
 
Awatar użytkownika
Aniol Jutrzenki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wt paź 05, 2004 10:25 am

pn paź 23, 2006 3:45 pm

Obejrzalem pierwszy odcienk i juz nie wrocilem do niego, bo nie ma po co jak na moje. Naturalizm fajno, szkod atylko ze wystroje, budynki tracaja nedza i wszysto wg. mnie cholera bierze. Jesli nie jestem w stanie uwierzyc w scenografie, to mnie ten naturalizm nie wkreci w swiat serialu.
Staranie sie na sile i robienie wielkiego halo - tak ja reaguje na "Rzym".
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

sob kwie 12, 2008 6:15 pm

Rzym to serial, który jest klasą dla siebie. Obejrzałem wszystkie odcinki i jestem pod sporym wrażeniem. Faktycznie czasami za dużo erotyki, ale da się do tego przywyknąć, zresztą po drugim odcinku jest jej coraz mniej. Scenografia jest realistyczna, to nie komputerowy Gladiator ani tekturowy Quo Vadis, a postacie świetnie zagrane. Historia, pomimo oczywiście pewnych przekłamań jest przedstawiona w dosyć jasny sposób. Dużym plusem dla mnie jest to,że w drugiej serii nie zapomnieli o Marku Lepidusie jako jednym z triumwirów, co prawda mało istotnym, ale jednak.
Podobno ma powstać pełnometrażowy film fabularny związany z serialem, nie mogę się doczekać :D
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

[tv] Rome - Rzym

pn sie 16, 2010 9:35 pm

Powiem tak, w tym serialu jest szczypta historii Rzymu, no mże nie szczypta tylko trochę więcej niż szczypta :razz: . Bardzo dobra reżyseria i odwzorowanie walk, dobrzy aktorzy i ciekawe, nienudzące akcje. Bardzo pozytywnie go odebrałem :D .

Podzrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości