Zrodzony z fantastyki

Louis
Użytkownik
Użytkownik

Siatka bitewna - gdzie dostanę?

śr lis 11, 2009 12:56 am

Witam. Aby zachęcić moich graczy do gry postanowiłem użyć siatki bitewnej (sama ich reakcja na obecność pionków, tudzież żetonów i kratkowych map wywarła na nić zadowalające wrażenie). Widziałem, że tej dołączonej do PMP używa się jako jednorazowej planszy i ludzie malują po niej flamastrami. Niezbyt podoba mi się ta koncepcja, już lepiej wygląda to z tablicą na markery z nałożoną siatką, którą zawsze sobie można zetrzeć gąbką. Pytanie wychodzi: skąd wziąć (po taniości) taką tablicę i czy ostatecznie dostanę gdzieś te zwykłe papierowe siatki (kupiłbym se kilka i używał jednorazowo mażąc mazakami). Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: Siatka bitewna - gdzie dostanę?

śr lis 11, 2009 8:51 am

Mam nadzieję, że to pomoże.
http://dnd.polter.pl/Warsztat-dedekowca-c18481
Razem 34zł, co porażającą kwotą raczej nie jest. Zapewniam, że opłaca się - sam przetestowałem. Przy okazji- dzięki Gerard Heime!

Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 11, 2009 1:12 pm

Jeśli mieszkasz w dużym mieście (lub w pobliżu) możesz rozejrzeć się za sklepem hobbystycznym poświęconym RPG. Możliwe, że będą mieli tam jakiegoś rodzaju siatki bitewne różnego rodzaju. Jeśli nie, pozostaje powyższy link, sam również wypróbowałem i polecam, siatka doskonale służy mi i mojemu bratu od czasu publikacji artykułu do chwili obecnej ;)
BTW czy ktoś wie jaki wpływ na laminat ma alkohol/aceton/octan etylu? Zastanawiam się czy na dłuższą metę nie uszkodzą one laminatu?

Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 11, 2009 1:22 pm

Alkohol i ocatn etylu nie mają wpływu - możesz spokojnie używać do ścierania, bo rozumiem, że o to chodzi. Co to acetonu, nie mam pojęcia.

Louis
Użytkownik
Użytkownik

czw lis 12, 2009 11:35 pm

Dzięki wielkie, postaram się poszukać w mojej małej mieścinie zakładu drukarskiego, który druknie mi to w dużym formacie i zalaminuje (dobrze się wyraziłem?). Dodatkowo chciałem zapytać o szklane znaczniki w różnych kolorach - używa się ich zamiennie za potwory i postacie? Czy mają jakiś inny określony cel. Aha i jeszcze jedno - gdzie mogę kupić pojedyńcze figurki w niskiej cenie?

Awatar użytkownika
Andronomicor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lis 19, 2009 12:53 pm

Po pierwsza chcialem sie przywitac oficjalnie na forum...no wiec Witam :)

a co do watku to bardzo dziekuje za ten link do drukowania siatek...zrobilem tak jak tam napisali poszedlem do punktu xero ktory ma drukarke A3 wydrukowalem i zalaminowalem 2 arkusze za 10,50zł! Plus mazak czerwony suchoscieralny (6zl) z wbudowana gabeczka.

Takze bardzo dziekuje i polecam

PS przy projektowaniu siatki nalezy gestosc ustawisc na 0,75 linni na cm2 zreszta dobrze jest otworzyc plik ustawic na 100% powiekszenie i wtedy kratka na ekranie odpowiada rzeczywistej i mozna dopasowac pod figurki ktorych uzywacie.

pozdrawiam

Andro

Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lis 19, 2009 2:25 pm

Louis pisze:
Aha i jeszcze jedno - gdzie mogę kupić pojedyncze figurki w niskiej cenie?

Zależy czego szukasz ;). Jeśli czegokolwiek to najlepiej używać figurek niededykowanych do RPG, np. mój brat ma kilka figurek z Kaczora Donalda z jakimiś potworami, doskonale się nadają i nawet są w rozmiarze dużym co ciężko trafić w dobrej cenie jak kupuje się DDkowe figurki :D.
Jeśli szukasz oryginalnych DDkowych lub Warhammerowych figurek może być gorzej, najlepiej szukać okazji na allegro, czasem coś się trafi, ja np. ostatnio wyczaiłem 60 figurek za 5£ (na eBayu ale na allegro też pewnie są ludzie, którzy nie mają pojęcia co sprzedają :D) z czego ~30 oryginalnych z Games Workshop :).
Aha no i jeszcze w zestawie D&D gra przygodowa dołączone jest sporo figurek, akurat, żeby zacząć grę, inna sprawa, że jeśli nie interesuje Cię reszta zestawu (= ograniczone D&D dla początkujących) to się nie opłaca, na dodatek ciężko obecnie gdziekolwiek to znaleźć :).
Ostatecznie pozostaje kupić zestawy D&D miniatures czy coś z innych gier figurkowych. np. 50 zł za 5 figurek :)
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 2:30 pm przez Krackus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lis 19, 2009 2:50 pm

Witam.
Krackus pisze:
Aha no i jeszcze w zestawie D&D gra przygodowa dołączone jest sporo figurek, akurat, żeby zacząć grę, inna sprawa, że jeśli nie interesuje Cię reszta zestawu (= ograniczone D&D dla początkujących) to się nie opłaca, na dodatek ciężko obecnie gdziekolwiek to znaleźć .

Fajna planszówka. Z tego co widziałem jednak figurki do niej dołączona są obrzydliwe.
Ruszyłbym "D&D Miniatures" na Twoim miejscu, Louis.
Pozdrawiam,
Breeg.

Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lis 19, 2009 4:32 pm

Co do figurek, nie polecałbym kupowania owych specjalnie na sesje. Chyba że prowadzisz "statycznie" tzn. nie zmieniasz (jak ja) systemu co pare sesji i nie przerywasz kampani w połowie :wink: . A z praktycznych rzeczy które na siatce bitewnej mogą symbolizować wrogów jak i sojuszników, polecam Polterowe żetony http://wfrp.polter.pl/Zetony-c8073 . Bardzo fajna i klimatyczna rzecz.

Pozdrawiam.

ps. Co do szklanych znaczników o które pytałeś, jedyne co mi przychodzi na myśl to Counterki z Rebela. Mam dwie paczki niebieskich i są bardzo fajne. Służą mi jako "kamyczki szczęścia/ Fejty" na sesjach, ew. skarby na siatce bitewnej.
http://www.rebel.pl/product.php/1,52/86 ... eskie.html
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 4:36 pm przez Got, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lis 19, 2009 5:18 pm

Got pisze:
Co do szklanych znaczników o które pytałeś, jedyne co mi przychodzi na myśl to Counterki z Rebela.

Kolorowy żwirek też się nada. Kupisz go w dowolnym sklepie zoologicznym.

Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2009 5:29 pm

Got pisze:
ps. Co do szklanych znaczników o które pytałeś, jedyne co mi przychodzi na myśl to Counterki z Rebela. Mam dwie paczki niebieskich i są bardzo fajne. Służą mi jako "kamyczki szczęścia/ Fejty" na sesjach, ew. skarby na siatce bitewnej.
http://www.rebel.pl/product.php/1,52/86 ... eskie.html

Niby 8 ziko nie fortuna, ale... takie same cosie (tylko dwa razy większą pczkę) można kupić za 2-3 zeta w "sklepach z pierdółkami" (bibelotami, przeszkadzajkami itd.) Niby pełnią rolę dekoracyjną. JA swoje kupowałem w PEPCO, to chyba ogólnopolska sieć.

Louis
Użytkownik
Użytkownik

sob maja 15, 2010 12:03 pm

Witam ponownie. Odświerzam topic, bo uważam, że nie warto robić nowego.

Wykonałem siatki w laminacie. Kupiłem mazaki do whiteboardów ( http://www.ddp.ro/images/prod/727_1.jpg ), jednak mam problem z ich ścieraniem. Gdy się maźnie i zetrze to schodzą bez problemu, jedna po pewnym czasie zaczynają zasychać i stają się nieścieralne. Nie będę opowiadał o tym ile środków użyłem na siatce żeby to zetrzeć, były spirytusy i rozpuszczalniki, w końcu się udało, ale po jakim czasie i zakończone okropnym zapachem w całym domu. Czym najlepiej to ścierać by było łatwo i szybko?

Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob maja 15, 2010 12:13 pm

Pamiętam, że woda z octem pomagała pozbyć się śladów po takich mazakach z mojej foli na której grałem, choć zapach do różanych nie należy.

Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob maja 15, 2010 6:54 pm

Płyn do mycia szyb działa bardzo dobrze i nie zostawia nieprzyjemnych skutków ubocznych.
A najprościej kupić takie mazaki, które można zetrzeć nawet palcem czy ręcznikiem toaletowym, nawet bez wody.

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

pn maja 17, 2010 5:03 pm

To ja podpowiem co sprawdziło się świetnie jako figurki na moich sesjach - klocki LEGO! Super sprawa, jeśli ktoś ma kolekcję z dzieciństwa lub młodsze rodzeństwo, ew. dzieci. Przy średniej ilości elementów da się zrobić prawie każdą postać (może nie tak fajną jak figurkowa, jednak dużo tańszą). Do tego na allegro da się kupić "ludziki" po niezłej cenie. ;)

Louis
Użytkownik
Użytkownik

wt sie 17, 2010 9:32 pm

Postanowiłem napisać ponownie. Siatkę mam, jednak gdy piszę po niej mazakiem, a następnie ścieram to mazak się ściera, ale część się rozmazuje, zasycha i pozostają takie nieprzyjemne smugi. Jedną siatkę już zniszczyłem rozpuszczalnikami, denaturatami, zmywaczami do paznokci, a tak na prawdę mało to pomogło. Powiedzcie jakich mazaków używacie do swoich siatek, a następnie czym je zmazujecie. Czy zawsze zostaje wam czysta siatka?

Mam też pytanie odnośnie mat winylowych. Czy po nich też można pisać mazakami? Jak się spisują? Warte swej wysokiej ceny? Jak są poskładane, bo podczas transportu na pewno nie są zwinięte, rozumiem, że składa się je kilka razy i czy to ich nie niszczy?

Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sie 17, 2010 11:15 pm

U mnie zawsze używamy zwykłej papierowej siatki leżącej pod szybą (w każdym domu, w którym graliśmy jakaś szyba się znalazła). Wtedy dowolny pisak jest użyteczny, tylko niektóre trzeba szybciej zmazywać, żeby nie zaschły. A najlepiej zawsze po prostu kupić mazaki do szyb i tablic, je ściera się palcem. W każdym razie polecam rozwiązanie z szybą, nie ma babrania się w rozpuszczalnikach i tym podobnych chemikaliach.

Louis
Użytkownik
Użytkownik

czw sie 19, 2010 12:52 pm

Niestety, nie mam szkła, poza tym nie jest dość wygodne przenoszenie szyby...

Laminat jednak łatwo się niszczy, ciekaw jestem jak to się ma z winylowymi matami oraz z tradycyjnymi whiteboardami (takimi mniejszymi, nie mówie o szkolnej tablicy ;) ). Prosze o podrzucenie różnych rozwiązań.