Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Half-vampiric dragon

śr sie 18, 2010 8:10 pm

Ten szablon został stworzony przeze mnie na potrzeby fabularne. Tak naprawdę to nie został stworzony przeze mnie, tylko jest to half-vampire z libris mortis, którego można nałożyć na smoka i zmodyfikowany z użyciem pomysłów od „Pomniejszego Wampira”. Jest on napisany po angielsku bo tak było mi wygodniej zmieniać szablon z libris mortis. Wstawiam go na forum, po to, abyście pomogli mi zdecydować o tym jaki powinien mieć LA.

CREATING HALF-VAMPIRIC DRAGON

“Half-vampirc dragon” is an inherited template that can be added to any
dragon (referred to hereafter as the base creature). The creature’s size and type do not change. A half-vampiric dragon uses all the base creature’s statistics and special abilities except as noted here.

Armor Class: A half-vampiric dragon’s natural armor bonus improves
by 2.

Attack: A half-vampiric dragon retains all the attacks of the base creature. Unlike typical vampires, a half-vampiric dragon does not gain slam attack.

Special Attacks: A half-vampiric dragon retains all the special attacks of the base creature and gains those described below. Saves have a DC of 10 + 1/2 half-vampiric dragon’s HD + half-vampiric dragon’s Cha modifier unless otherwise noted.
Blood Drain (Ex): Half-vampiric dragons can suck blood from a living victim with their fangs by making a successful grapple check. If the half-vampiric dragon pins the foe, it drains blood, dealing 1d4 points of Constitution drain each round the pin is maintained. A half-vampiric dragon can’t drain more points of Constitution in a single hour than its Constitution score. When a half-vampiric dragon drains a victim’s Constitution, it gains 5 temporary hit points, no matter how many points it drains. Temporary hit points gained in this way last for up to 1 hour.
Charm Gaze (Su): Half-vampiric dragons can charm humanoid or monstrous humanoid opponents just by looking into their eyes. This is similar to a gaze attack, except that the half-vampiric dragon must use a standard action, and those merely looking at the half-vampiric dragon are not affected. Anyone the half-vampiric dragon targets must make a successful Will save or fall under the half vampiric dragon’s influence as though affected by a charm monster spell (caster level equal to HD). Any creature that successfully saves against a half-vampiric dragon’s charm gaze cannot be affected by that half-vampiric dragon’s charm gaze for 24 hours. The ability has a range of 30 feet.

Special Qualities: A half-vampiric dragon retains all the special qualities of the base creature and also gains those described below.
Damage Reduction (Su): A half-vampiric dragon has damage reduction 5/silver or magic.
Fast Healing (Ex): A half-vampiric dragon heals 1 point of damage each round so long as it has at least 1 hit point but less than half its full normal hit points. As long as the ahlf-vampiric dragon has more than half its full normal hit points, its fast healing does not function (but other forms of healing still function normally).
Resistances (Ex): A half-vampiric dragon has resistance to cold 5 and electricity 5.
Blood Points: See below.

Abilities: Increase from the base creature as follows: Str +2, Dex +2, Cha +2.

Skills: Half-vampiric dragons have a +2 racial bonus on Bluff, Hide, Listen, Move Silently, and Spot checks. Otherwise, same as the base creature.

Feats: A half-vampiric dragon gains Improved Initiative, if the base creature doesn’t already have that feat.

Environment: Any, usually same as base creature.

Organization: Solitary.

Challenge Rating: Same as the base creature +?.

Level Adjustment: Same as the base creature +?.

BLOOD POINTS
Each half-vampiric dragon Has number of blond points equal half of its HD * its charisma modifier. If the modifier is 0 or below, than treat vampire as it got modifier +1. If the vampire uses up all of the blond points, it falls into a lethargy. It can be woken up, only by condensing him with fresh blood.

Half-vampiric dragon uses blood points on different ways.
[table][tr][td]Activity[/td][td]Blood Points[/td][td]Special[/td][/tr][tr][td]Simple activities or no activity[/td][td]1 blood point/day[/td][/tr][tr][td]Traveling or other fatiguing activities[/td][td]2 blood points/day[/td][/tr][tr][td]Fight, getaway or other exhausting activities[/td][td]3 blood points/day[/td][/tr][tr][td]Charm Gaze[/td][td]6 blood points + 0.5 per KW[/td][/tr][tr][td]Fast healing[/td][td]0.25 blood point/round of healing. [td]Healing during the full moon is free[/td][/td][/tr][/table]

REGAINING BLOOD POINTS
Half-vampiric dragon gains blond points, for reducing constitution score of the creature to 0. It gains creatures HD + creatures constitution modifier - blond points modifier (bigger creatures grants more blood points, smaller creatures - less). If the creature is not humanoid, monstrous humanoid or giant it grants only half of the blood points, that it would normally do.

***


Moim celem było osiągnięcie LA +0. Proszę Was o pomoc w określeniu LA i CR, mając na względzie, że half-vampire z "Libris Mortis" ma LA +2, a temu dodałem blood points. Zastanawiam się nad wprowadzeniem, aby piękne dziewice dawały dwa razy więcej blood points :razz: .

Można zmodyfikować trochę ten szablon, poprzez odjęcie mu wszystkich zdolności, poza blood drain, charm gaze, premią do charyzmy +2, blood points i nałożenia kary do budowy -2. LA wynosi wtedy +0.
Ostatnio zmieniony czw sie 19, 2010 12:28 pm przez Forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Half-vampiric dragon

śr sie 18, 2010 8:45 pm

1. Czy obliczanie LA ma sens? Jeśli robisz to dla potwora to wystarczy samo CR - w tym wypadku też mechanika zdobywania/wydawania punktów krwi ma mniejsze znaczenie - jeżeli gracze spotykają przeciwnika, to znaczy, że ma on dosyć krwi żeby działać.

2. LA - Z absolutną pewnością to nie jest +0 - mechanicznie chciałbym użyć szablonu na każdej postaci, która się na niego kwalifikuje.

Czy używanie Fast Healing jest obowiązkowe? Koszt 1 pkt krwi za wyleczenie 4hp jest całkiem spory, może to powodować dziwne sytuacje, w których smok zabije atakującą go grupę pozostając na bezpiecznym 35% maksymalnych hp, po czym zużyje całą dostępną krew na obowiązkowe szybkie leczenie.

It gains creatures HD + creatures constitution modifier - blond points modifier (bigger creatures grants more blood points, smaller creatures - less)

Ile to jest?

Na oko CR jest w okolicach +1/+2 (większe na niższych poziomach, na wyższych dawane premie są mniej znaczące, może poza charm at-will), LA w okolicach +2
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 9:04 am

1. Czy obliczanie LA ma sens? Jeśli robisz to dla potwora to wystarczy samo CR - w tym wypadku też mechanika zdobywania/wydawania punktów krwi ma mniejsze znaczenie - jeżeli gracze spotykają przeciwnika, to znaczy, że ma on dosyć krwi żeby działać.


Tak ma. Włożyłem to do potworów, bo zazwyczaj smoki to przeciwnicy. W moim przypadku chcę go użyć do postaci.

Czy używanie Fast Healing jest obowiązkowe? Koszt 1 pkt krwi za wyleczenie 4hp jest całkiem spory, może to powodować dziwne sytuacje, w których smok zabije atakującą go grupę pozostając na bezpiecznym 35% maksymalnych hp, po czym zużyje całą dostępną krew na obowiązkowe szybkie leczenie.


Nie nie jest. Jest napisane, że ten szablon może tak robić. Zastanowię się nad zmniejszeniem kosztu.

It gains creatures HD + creatures constitution modifier - blond points modifier (bigger creatures grants more blood points, smaller creatures - less)

Ile to jest?

Szczerze mówiąc sam nie wiem, jak zaznaczałem, to nie jest mój pomysł i tej części akurat w ogóle nie modyfikowałem.

Na oko CR jest w okolicach +1/+2 (większe na niższych poziomach, na wyższych dawane premie są mniej znaczące, może poza charm at-will), LA w okolicach +2

Zaproponowałeś takie samo LA, jak half-vampire, z Libris Mortis, na którym bazowałem. On nie ma blood points... Ale jeśli rzeczywiście jest za mocny, to co odjąć? Pewnie DR, Fast Healing (?), jakąś premie do atrybutu. Jak pisałem, moim celem jest dojście do LA +0. Generalnie chodzie o to, żeby istota z tym szablonem, była uzależniona od krwi i przy okazji w zamian dostawała jakieś bonus, w rekompensacie. Czekam na pomysły co odjąć, do LA +0, ewentualnie +1.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 10:02 am

Zauważ, że half-vampire musi wybrać charm gaze albo blood drain, albo children of the night. Twój szablon dostaje dwa z nich. Redukcja mało przydatna jako cecha szablonu, bo smoki zwykłe mieć redukcję przebijaną magią. I to od young adult. Uzależnienie od krwi to nic strasznego... Ja bym powiedział tak - nie wziąłbym tego szablonu, gdyby miał LA, ale jest on za dobry jak na +0. Smoki zwykłe mieć wysoką charyzmę, więc darmowy charm person staje się przydatny w ich rękach.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 10:48 am

Jak tak mówicie... Charm person również potrzebny mi fabularnie... A jakby odjąć mu wszystko, oprócz blood drain, charm gaze, +2 charyzma i oczywiście blood pointów, to byłoby OK, czy wciąż nie?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 11:26 am

Hm, gdyby dorzucić karę -2 do budowy, to może tak. Mamy wtedy zrównoważone atrybuty i blood drain za blood pointy, może być LA +0. Tak mi się wydaje.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 12:28 pm

To może żeby nic się nie zmarnowało to dodajmy to jako opcje. Wkleję to do głównego posta:
Można zmodyfikować trochę ten szablon, poprzez odjęcie mu wszystkich zdolności, poza blood drain, charm gaze, premią do charyzmy +2, blood points i nałożenia kary do budowy -2. LA wynosi wtedy +0.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Half-vampiric dragon

czw sie 19, 2010 12:54 pm

Co do LA - to było graniczne między +1 a +2, z tego samego powodu co CR.

Tak, po tych zmianach LA +0 może być.

Zawsze możesz wziąć na przykład Unseelie Fey z Dragon Compendium, porównując z nim pierwsza wersja też by mogła być na LA +0 :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość