Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

czw sie 05, 2010 12:54 am

Wznawiamy konkurs na najlepszą Alternatywną Kartę!

W tym miesiącu zadaniem jest stworzenie kreatury z serii Tytanów (Frost Titan, Grave Titan, Inferno Titan, Sun Titan, Primeval Titan)

Wymagania co do kart:
1. Karta musi być stworzona i zgłoszona w terminie 01.08.2010 - 31.08.2010.
2. Musi być kreaturą.
3. Musi zawierać formułkę 'Whenever **** enters the battlefield or attacks, '

Każdy może stworzyć kart ile chce, ale tylko jedna może zostać zgłoszona do konkursu :)
Aha, jeszcze jedno: Temat z kartą musi mieć na początku '[K9]'.

Tyle. Miłej zabawy! ;)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

czw sie 05, 2010 12:55 am

Przewidziane są oczywiście nagrody z zasadą, że im więcej uczestników, tym więcej i tym lepsze nagrody :)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: [K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 07, 2010 12:12 pm

Wiem że to nie do końca na temat ale czy jest gdzieś tu na forum poradnik jak tworzyć karty w photoshopie? Chodzi mi oczywiście przede wszystkim o szablony. Jak je zdobędę to chętnie wezmę udział w konkursie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 07, 2010 12:17 pm

Do czego Ci photoshop?
Magic Set Editor <- tylko ten program i dobre chęci są potrzebne ;)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: [K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 07, 2010 12:20 pm

Zephyel pisze:
Do czego Ci photoshop?
Magic Set Editor <- tylko ten program i dobre chęci są potrzebne ;)

Wiem, ale przy odinstalowywaniu parę tygodni temu coś mi się zwaliło i nie mogę zainstalować ponownie. Poza tym photoshop to dobry program który daje większą swobodę.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 07, 2010 12:29 pm

Hmm...
Ciężko będzie dostosować Ci czcionkę itp.
Jeśli chcesz, mogę Ci spakować zainstalowanego MSE i podesłać na pocztę, mozę tak uruchomisz :P
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 07, 2010 1:34 pm

Czasu jest dużo, poszukam na forach zagranicznych.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [K9] Konkurs: Sierpień!

pn sie 09, 2010 3:04 pm

MSE często ma tendencje do sypania się. I jak raz coś się wykrzaczy, to później zwykle nawet po deinstalacji i ponownej instalacji są jakieś kwasy.

U mnie np. wiesza się w momencie gdy chce edytować symbol edycji/setu. I nie mam jak tego przeskoczyć. Od razu jest zwiecha. Dlatego wszystkie karty, które zrobiłem mają "elegancki, gustowny kwadracik". :wink:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

pn sie 09, 2010 7:14 pm

A to Ci - mi nigdy, ale to przenigdy się n ie wysypał :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

ndz sie 22, 2010 11:55 pm

Przypominam o konkursie! :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 3:58 pm

Dostałem edita za offtop, a napisałem coś na temat.

Mam tłumaczyć po kolei, bo nikt tego naprawdę nie widzi? Ten konkurs od początku był beznadziejny i jest aż do teraz. Ale jeśli wszyscy tak kochają tworzyć nic niewnoszące brokenowate karty, to chyba droga wolna, Polter takie przyjmie z otwartymi ramionami.

Po pierwsze sam pomysł na konkurs był słaby. Tytani - z jednej strony fajnie, można dać coś ciekawego, z drugiej - ludzie mogą się nimi zbytnio podniecić (co się chyba stało) i przesadzić z power lvlem. Poza tym, sam cykl praktycznie był dokończony, a jeśli już, to zostawiał jedno wolne miejsce - colorless/artefakt. I co w tym wszystkim najzabawniejsze, całą zabawę popsuł organizator konkursu, jako pierwszy wypełniając owe wolne miejsce swoją kartą.

Co do samych kart - wszystkie mają swoje minusy. Paradoksalnie najlepiej chyba wypadł Steel Titan, chociaż i tutaj Modular 6 przeraża, bo odpowiednio wykorzystany... No i samo to, że jest 6/6 za 6 bezkolorowej many to już coś, a do tego ma abilitkę... No właśnie, jego abilitka. Chyba żywcem skopiowana z Tezzereta, prawda? To jest dla mnie wielki minus tej karty, zero pomysłowości, dlatego pod względem power levela być może jest najmniej przegięta, ale też najmniej pomysłowa.
Arcane Titan - kaban 6/6 Shroud w niebieskim, z mega wypasioną abilitką (bo nikt mi nie wmówi, że rzucenie ze free Cruel Ultimatum nie brzmi cool). Na pewno znaleźliby się ludzie, którzy natychmiast zbudowaliby całą talię pod jego abilitkę...
GoldSpawn Titan - o nim dość powiedział Mael, double strike, vigilance, 7/7, za 6 many, destroy target permanent, do tego powtarzalne przy ataku... No masakra.
Atlas - a tutaj dość powiedział Hezor, tym razem to Thoctar zabawił się w cardmakera i mu nie wyszło. Exile all lands za 3 many i to powtarzalne, a sam facio jest 6/6. Również w tym wypadku broken to mało powiedziane.

Mam jeszcze coś dodawać, żeby szanowny szef działu nie bulwersował się po każdej wzmiance o tym, że ten konkurs nie wyszedł? Niedługo w ogóle nie będzie można skrytykować wszechmocnych karcianek, bo przecież one stoją prężnie, rozwijają się jak nigdy i takie tam. Co widać po Alternatywnych Kartach i Klinice Talii oraz Początkującym.

Ach, jeszcze jedno: czy każdy kolejny konkurs będzie dotyczył serii kart, które wydają Magowie? Ostatnio były Questy, Ascensje, teraz Tytani... Nie wymyślicie niczego nowego? Użytkownicy nie mają się czym popisać, gdy wszystko jest tak ściśle określone.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 4:07 pm

Filciu702 pisze:
Mam tłumaczyć po kolei, bo nikt tego naprawdę nie widzi? Ten konkurs od początku był beznadziejny i jest aż do teraz. Ale jeśli wszyscy tak kochają tworzyć nic niewnoszące brokenowate karty, to chyba droga wolna, Polter takie przyjmie z otwartymi ramionami.

Jeśli komuś sprawia przyjemnośc tworzenie takich kart, to czemu mialby tego nei robic?


Filciu702 pisze:
Po pierwsze sam pomysł na konkurs był słaby. Tytani - z jednej strony fajnie, można dać coś ciekawego, z drugiej - ludzie mogą się nimi zbytnio podniecić (co się chyba stało) i przesadzić z power lvlem. Poza tym, sam cykl praktycznie był dokończony, a jeśli już, to zostawiał jedno wolne miejsce - colorless/artefakt. I co w tym wszystkim najzabawniejsze, całą zabawę popsuł organizator konkursu, jako pierwszy wypełniając owe wolne miejsce swoją kartą.

Co przeszkadza stworzyć drugiego, lepszego?

Filciu702 pisze:
Mam jeszcze coś dodawać, żeby szanowny szef działu nie bulwersował się po każdej wzmiance o tym, że ten konkurs nie wyszedł? Niedługo w ogóle nie będzie można skrytykować wszechmocnych karcianek, bo przecież one stoją prężnie, rozwijają się jak nigdy i takie tam. Co widać po Alternatywnych Kartach i Klinice Talii oraz Początkującym.

Jeśli chcesz - pisz, tylko w odpowiednich tematach, albo jak masz coś konretnie do mnie to na pw bądź w realu.

Filciu702 pisze:
Ach, jeszcze jedno: czy każdy kolejny konkurs będzie dotyczył serii kart, które wydają Magowie? Ostatnio były Questy, Ascensje, teraz Tytani... Nie wymyślicie niczego nowego? Użytkownicy nie mają się czym popisać, gdy wszystko jest tak ściśle określone.

A tu też nie masz racji - był raz konkurs otwarty, to było tylko parę prac, bo ludzie nie mieli punktu zaczepienia. Później narzuciliśmy Questa - był wysyp kart, w tym parę naprawdę ciekawych i dobrych.

Tak sieostatnio zastanawiam, Filciu - czy Ty tu jesteś tylko po to, żeby narzekać? :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 5:01 pm

Jeśli komuś sprawia przyjemnośc tworzenie takich kart, to czemu mialby tego nei robic?


Bo ponieważ?

Co przeszkadza stworzyć drugiego, lepszego?


Naprawdę nie widzisz, co przeszkadza? Np. skoro ty użyłeś modulara, to nikt nie użyje. Ty użyłeś untap artifacts, nikt nie użyje. I tak by się wykańczały możliwości.

Później narzuciliśmy Questa - był wysyp kart, w tym parę naprawdę ciekawych i dobrych.


Wiem, co nie znaczy, że trzeba to powtarzać kolejny raz z rzędu. Po prostu.

I nie, nie jestem tu po to, żeby narzekać. Chcę tylko tego, żeby Polter zaczął się w końcu rozwijać, albo żeby dał sobie siana (wybacz siano), bo sromotnie odstaje od konkurencji i
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 5:15 pm

Filciu702 pisze:
Bo ponieważ?

To niestety nie argument :P

Filciu702 pisze:
Naprawdę nie widzisz, co przeszkadza? Np. skoro ty użyłeś modulara, to nikt nie użyje. Ty użyłeś untap artifacts, nikt nie użyje. I tak by się wykańczały możliwości.

To trzeba wymyślić coś nowego, lepszego. Trochę inwencji :)
A może Tytani wielokolorowi? :)

Filciu702 pisze:
Wiem, co nie znaczy, że trzeba to powtarzać kolejny raz z rzędu. Po prostu.

następny konkurs będzie bardziej wolny, obiecuję :)

Filciu702 pisze:
I nie, nie jestem tu po to, żeby narzekać. Chcę tylko tego, żeby Polter zaczął się w końcu rozwijać, albo żeby dał sobie siana (wybacz siano), bo sromotnie odstaje od konkurencji i raczej brak jest porządnych nowych forumowiczów.

Polter się rozwija. Sekcja Magica niestety nie, ale inne karcianki nieźle się trzymają. Ostatnio wpoili mi zasadę, że karcianki na polterze to nie tylko Magic :)
Dostajemy baty od konkurencji? Nie jesteśmy niestety dla nich konkurencją :)

Ale szykujcie się na niespodziankę pierwszego września ;)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 5:24 pm

To niestety nie argument


Wydało mi się, że pasował do Twojego pytania :huh:

To trzeba wymyślić coś nowego, lepszego. Trochę inwencji
A może Tytani wielokolorowi?


Uwierz mi, nie chcę się czepiać, ale jeśli tobie zabrakło inwencji, to czemu ma jej starczyć szaremu użytkownikowi tego forum? A co do Tytanów wielokolorowych - nie lubię 'krzyżówek'.

Nie jesteśmy niestety dla nich konkurencją


No, dobre przyznanie faktu, ale co w takim razie z linkami do "konkurencyjnych" serwisów? :D

Ale szykujcie się na niespodziankę pierwszego września


Mox w wykonaniu Zephyela? Nie mogę się doczekać :razz:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 6:47 pm

Ja przypominam tylko, ze moja karta miała błędny mana cost :P
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: [K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 6:53 pm

W porównaniu do Realm Razer i tak wypada brokenowato :P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 7:36 pm

Zgadzam się z tym, że konkurs miał bardzo wąskie "spektrum zainteresowań".

W pierwszej chwili ucieszyłem się, ze jest nowy konkurs na alternatywne karty. Od dawna chciałem zrobić coś ciekawego. Uśmiech zniknął z mojej twarzy, gdy zobaczyłem, że konkurs dotyczy wyłącznie Tytanów. Odbiegnę od mechaniki - to dostanę baty, (np. od Filcia702), że "Tytan tak nie działa".

Sztywne ramy mają to do siebie, że zawężają wyobraźnie. I nie mówię tutaj o tym, że właśnie kiedy jest trudno - to można się wykazać.

Pracuję dla telewizji.... :( Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak pisanie serialu (tasiemca) pod batem sztywnych zasad zawęża wyobraźnie i eliminuje kreatywność. Rzeczy wyjątkowe powstają pod wpływem impulsu. Niekontrolowanego pomysłu. Później można ten pomysł piłować, dyskutować nad nim i poprawiać. Ale jeśli w pierwszej kolejności mówimy ma być tak i tak, a każdy "wybryk", który odstaje od normy jest z miejsca eliminowany (głównie przez autocenzurę) to nie ma szans na powstanie wyjątkowej karty. Gdyby Tarantino miał pisać "M jak mdłości" lub każdą inną telenowelę w naszym kraju - to wcale nie byłyby lepsze. Były by takie same - bo Tarantino musiałby pisać pod linijkę. Jego tekst sprawdzałoby kilkunastu redaktorków, którzy tak czy siak wywalili by pomysły nieprzystające do normy. Rysio z Klanu nie chwyciłby za giwerę i nie zaczął terroryzować Maciusia "by umył te cholerne rączki". Nic by się nie zmieniło. A Tarantino po roku pracy nie napisałby już żadnego, dobrego tekstu.

Sorry za lekką prywatę. Reasumując - temat konkursu na "alternatywną kartę" powinien być bardziej pojemny. Nie bójmy się tworzyć kart wyjątkowych. Ważne, żeby były zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami MTG (choć magic jest dlatego piękny, że "tekst na karcie może zmienić dowolną zasadę gry") i byśmy pilnowali by nie były to karty o przegiętym power-levelu.

Mam nadzieję, że konkurs na alternatywne karty odżyje. Ale do tego potrzebna jest IMO - większa animacja na stronie Poltera. Bo nasze forum ma już tylko kilku stałych bywalców. :(

P.S. I proponuję nie używać argumentów w stylu "bo nie", "bo nie lubię krzyżówek". Bądźmy rozsądni, uprzejmi i kulturalni. Walka na argumenty tylko wtedy ma sens, gdy ludzie są otwarci.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[K9] Konkurs: Sierpień!

sob sie 28, 2010 8:44 pm

to dostanę baty, (np. od Filcia702), że "Tytan tak nie działa".


3. Musi zawierać formułkę 'Whenever **** enters the battlefield or attacks, '


Także chyba nie byłbym potrzebny :papieros:

A sami tytani mieli według mnie obrazować największe siły danych kolorów (chociażby w pewien sposób), dlatego multikolory nie miały dla mnie zbytnio sensu istnieć. Bo mogłyby być zbyt przegięte, bo byłyby mniej oryginalne itd. Dlatego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość