Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Q'olin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 12:30 pm

Co na Początek

śr sie 11, 2010 3:09 pm

Witam
Miałem niedawno urodziny, i dostałem w prezencie podręczniki do RPG.
Takie jak :
-Podręcznik Gracza
-Przewodnik Mistrza Podziemi
-Przewodnik Gracza po Faerunie
-Władcy Dziczy
-Pieśń i Cisza

Przygody:
D&D: Władca Żelaznej Fortecy
D&D: Bastion Straconych Dusz

I akcesoria :
-Ekran MP
-Mapy Antonio Piraisa
-Zestaw Kostek
-Karty Postaci

Co jest jeszcze potrzebne aby wygodnie pograć, znam D&D z gier komputerowych.
Jest masa tekstu w tych książkach, pytanie co powinienem przeczytać najpierw ???

Czy dokupic jeszcze Księgę Potworów i Zapomniane Krainy Opis Świata ??
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Co na Początek

śr sie 11, 2010 3:37 pm

Masz wszystko co potrzeba. No przydadzą się jeszcze gracze i MG, ale tych na urodziny możesz nie dostać :)
Skoro to Twój początek z dnd to przeczytaj Podręcznik gracza, potem podręcznik mistrza podziemi jeśli będziesz prowadził.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Co na Początek

śr sie 11, 2010 3:59 pm

Heretyk pisze:
Masz wszystko co potrzeba.

Nie ma księgi potworów.
 
Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: wt gru 23, 2008 9:38 pm

Co na Początek

śr sie 11, 2010 5:01 pm

Ginden pośrednio odpowiedział na Twoje pytanie. Księga Potworów jest bardzo potrzebna, Zapomniane Krainy: Opis Świata niekoniecznie. Zależy, czy chcecie grać właśnie w Faerunie, czy jednak nie decydować się na razie na żaden setting i stworzyć coś własnego.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Co na Początek

czw sie 12, 2010 8:55 am

Księga potworów to tylko dodatek bez którego można się obejść. Bez problemu obywałem się bez tego dłuższy czas. A i gracze słysząc opis stwora nie wiedzieli, że AC ma tyle, Hp tyle i można mu dokopać tak i tak :)
Jeśli to początek z rpg w ogóle to nie przeczę, może bardzo ułatwić prowadzenie, ale jeśli Q'olin chce być graczem nie MG to nie jest on do niczego potrzebny.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Co na Początek

ndz sie 29, 2010 11:13 pm

Jak powiedział Heretyk - bestiariusze nie są niezbędne do prowadzenia gry, ale ich posiadanie ułatwia niesamowicie pracę. Bo przecież wyjścia bez posiadania Księgi Potworów, czy innego foliału z potworami są dwa:

- Albo prowadzenie intryg, a walki przeprowadzane są tylko z NPCami - ich statystyki i tak sam musisz opracować.

- Albo bardziej twórcze - opracowanie statystyk potworów samemu.

Pozornie nie jest to trudne, czasem zdarzy się przesadzić, ale i tak jest ok. Ja przy prowadzeniu moich kampanii zajrzałem do Monster Manuala może... sześć razy. Resztę wymyślam w łowie, bowiem tam jest nasza największa siła ;)
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

Co na Początek

pn sie 30, 2010 11:44 am

Tutaj znajdziesz art na temat, którego przeczytanie może rozjaśnić to i owo. Na stronie walają się również inne teksty, które możesz uznać za przydatne - coś o prowadzeniu walk, kreacji BNów, prowadzeniu sesji w stylu DC jak i przygotowaniu się do nich jako gracz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość