Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

śr kwie 30, 2008 7:10 pm

WM chcieliby być inteligentnie zabawni, ale nie mogą bo tego nikt nikt w Polsce nie kupi.
Po pierwsze gdyby kpiono w nich w tak bezpośredni sposób z niektórych spraw (np. religii, polityki) jak W SP czy FG, od razu ktoś by ich zdjął z anteny.
Po drugie lepiej dawać takie niby śmieszne d-z-i-e-ń-d-o-b-r-y Czesia, niż coś bardziej wyrafinowanego.
I dlatego powstają kolejne niewybredne programy w stylu "Gwiazdy tańczą na lodzie" itd. Co ciekawe TVP finansuje je z abonamentu, twierdząc np. że popularyzują łyżwiarstwo itp.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

śr kwie 30, 2008 8:14 pm

I dlatego powinien być zniesiony abonament - jak TVP pokazywać szmirę, to niech to robi z reklam a nie z pieniędzy podatników. Bo tzw. telewizja publiczna niczym się nie różni od telewizji komercyjnych, więc niech nie żeruje na wyciąganiu pieniędzy od ludzi.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pt maja 02, 2008 12:35 pm

Prawda. Pamiętam czasy gdy na TVP były puszczane teleturnieje takie jak "Vabank", "Wielka Gra" czy "Miliard w Rozumie", które to reprezentowały poziom i była wymagana głęboka wiedza ogólna od uczestników.
Teraz z takich programów został chyba tylko "1 z 10".
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

pt maja 02, 2008 4:37 pm

W ramach małego porównania Family Guy
http://pl.youtube.com/watch?v=vlIm-riMN6Q
i WM
http://pl.youtube.com/watch?v=o4hoIVJbFaY
sami oceńcie
 
Khadgar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: sob paź 22, 2005 4:29 pm

śr paź 01, 2008 11:28 pm

WM. Pomysł dobry. Niechlujna, charakterystyczna kreska i poczucie humoru momentami rozbrajające swym prostactwem. Kilka gagów było naprawdę niezłych, oczywiście głównie głównie za sprawą Czesia. Choć nie tylko. W ogóle bohaterowie byli trafieni, taka polska gromadka z SP. Dodatkowo postacie drugoplanowe również dobre( higienistka, Przeklinak).

Zgadzam się jednak, że obecnie WM są zwyczajnie mało śmieszni. O ile zdarzy mi się czasem obejrzeć jakiś odcinek albo fragment, to serial zrobił się bardzo prostolinijny. Mało absurdu, mało dobrych dialogów, ew. nawiązania do popkultury, jeśli już się trafią, to zbyt oczywiste. Nie wiem jak z najnowszymi odcinkami.)Zdecydowanie może być lepiej, ale powodu, dlaczego nie jest, nie sposób mi podawać. Może, jak napisał ktoś wyżej, twórcy boją się polecieć czymś inteligentniejszym lub kontrowersyjnym?

Ja tam ładnych parę razy się przy WM zaśmiałem. Jasne, do takiego np. odcinka SP z ninja brakuje im sporo, ale ogólnie mogło być gorzej.
 
Awatar użytkownika
Luxus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 12:56 pm

czw paź 09, 2008 7:39 pm

Jak dla mnie żenująca kopia South Park, mająca z nią tyle wspólnego co nazwa złożona z dwóch wyrazów i liczba głównych bohaterów. Oglądałem dwa odcinki po których zwątpiłem w przyszłość tego serialu. Zapowiadany był jako polska odpowiedź na South Park, a wyszedł z tego straszny badziew. Odcinki South Park mają zawsze ukryty podtekst, a poza tym często mają jakiś tam morał, który mimo, że mógłbyć podparty wydawałoby się bezsensownym odcinkiem, to jakby spojrzeć dokładniej niesie ze sobą jakieś tam przesłanie => "But you know? We've learn something today!"

Ogólnie rzecz biorąc. WM nie oglądam. Starałem się tym zainteresować, ale odrzuciło od tego. South Park rządzi od wielu już lat i tak najprawdopodobniej zostanie.
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 7:50 pm przez Luxus, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Wonderguard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 01, 2008 12:00 am

czw paź 09, 2008 7:47 pm

Tandetna kultura masowa.

Ponadto irytujaca szata audiowizualna.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw paź 09, 2008 9:31 pm

Wonderguard pisze:
Tandetna kultura masowa.

Fakt. Tandetna kultura masowa. Nie wiem tylko dlaczego w twoim poście (może przez jego cudowną zwięzłość?) to sformułowanie zdaje się sugerować, że każda kultura masowa jest zasługującą tylko na pogardę tandetą? Czy kultura masowa musi zawsze być gorsza? Są ludzie, którzy mogą moim zdaniem twierdzić, że wszystko co masowe jest złe, ale będą mieli problemy z twierdzeniem tak w internecie jeżeli nie potrafią samemu wytworzyć dla siebie komputerów.
 
Awatar użytkownika
Wonderguard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 01, 2008 12:00 am

pt paź 10, 2008 9:56 pm

Moglo to byc najwyzej nadinterpretowane. Nie sugeruje, ze co do joty kultura masowa jest zla i w kazdym aspekcie kiczowata. Osobiscie jestem wielbicielem South Parka i Star Wars, jednak istnieje klasyfikacja "z wyzszego pulapu", jak i "nizszego pulapu". Niektorzy beda twierdzili, ze wymienione przeze mnie tytuly sa rownie tandetne, ale nie moge pojac fenomenu fascynacji czyms, co w nieporadny sposob probuje zyskac wielbicieli. Nie moge pojac humoru Wlatcow moch. Powaznie nie moge zrozumiec co smiesznego kryje sie w slynnym "Baj baj, maszkaro", zas koledzy maja wyjatkowy ubaw i zazwyczaj przez dlugi czas nie moga sie zebrac z powrotem do gry RPG.
 
Awatar użytkownika
Psychotata
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 9:40 pm

wt kwie 21, 2009 8:43 pm

Strasznie głupi serial jeśli mnie zapytać o zdanie, wszystko jest dobrze, jednak jak ktoś zaczyna naśladować głos Czesia to po prostu szlag mnie trafia.
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

[TV] Serial animowany "Włatcy móch"

pn sie 16, 2010 9:29 pm

że tak zacytuję słowa założyciela tematu 'takie głupie że aż śmieszne' tylko czasami tak głupieże się nie da oglądać :razz: .

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

[TV] Serial animowany "Włatcy móch"

ndz wrz 05, 2010 10:22 am

Psychotata pisze:
Strasznie głupi serial jeśli mnie zapytać o zdanie, wszystko jest dobrze, jednak jak ktoś zaczyna naśladować głos Czesia to po prostu szlag mnie trafia.


Ostatnimi czasy usłyszałem, że nawet w GPS-ach dają głos Czesia. I są tacy, o czym się przekonałem na własne nieszczęście, którzy nie wyobrażają sobie jazdy bez słyszenia wskazówek, udzielanych głosem tego imbecyla.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości