Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Dark Sun

pn wrz 21, 2009 8:27 am

Witam.

Od pewnego czasu tworzę stronę o świecie "Dark Sun". Informacje zdobywam z dostępnych podręczników w internecie, forach i stron. Aby nie łamać praw autorskich dokonuję streszczenia i edycji wszelkich informacji. Oczywiście 99% jest po angielsku i się zastanawiam czy czasem gdzieś nie popełnię błędu w tłumaczeniu i\lub dana informacja jest wiarygodna. Myślę sobie, czy nie mógłbym uzyskać od was pomocy w weryfikacji i poprawie mojej strony. Jest ona wprawdzie jeszcze nie kompletna, ale wolę by informacje były dokładniej sprawdzone.

O to strona http://www.athas.cba.pl (problem jest taki, że niekiedy obrazek tła się nie otwiera, ale to zdarzyło mi się tylko parę razy).
Kategorie wykonane: Strona główna; Podstawowe dane; Rasy (poza Thrii-kenami i Pterranami); Klasy (poza klasami prestiżowymi); Magia\psionika (poza magią boską i psioniką).

Proszę raz jeszcze o to, by ktoś obeznany dokonał sprawdzenia i weryfikacji. Jeżeli gdzieś będę miał zastój informacji to się wtedy tutaj dopytam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 8:28 am przez mosqua, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dark Sun

pn wrz 21, 2009 6:18 pm

Strona ma w sobie potencjał, który trzeba jednak z niej wydobyć. Na dobry start radziłbym poszukać w internecie jakiegoś gotowego szablonu na stronę (darmowego). Ta stronka ma bowiem, mówiąc prosto z mostu, paskudny wygląd (layout jak z początku lat 90).

Przy okazji masz tutaj linka do bardzo przydatnej strony: http://browsershots.org/
na której możesz sprawdzić, jak wygląda twój twór na różnych przeglądarkach.
Wystarczy wpisać adres swojej strony. Program rozkręca przelądarki, które zaznaczysz i robi zrzuty ekranu. Wychodzą wtedy wszystkie problemy z wyglądem strony na różnych komputerach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Dark Sun

pn wrz 21, 2009 9:11 pm

http://docs.google.com/View?id=dg5jtxf5_495hpjtkfc5 - tutaj znajduje się przygotowany przez Varmusa w oparciu o oficjalne podręczniki słownik polsko-kreeński.
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

śr wrz 23, 2009 11:03 am

Pół wczorajszego dnia spędziłem na szukaniu odpowiedniego schematu, następne pół na przenoszeniu danych. W końcu się udało i o to mamy nowy wygląd www.athas.cba.pl

Na razie zajmuję się dokończeniem magii i ras, a potem zobaczymy czym się zajmę.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Dark Sun

śr wrz 23, 2009 1:13 pm

Mam jedno bardzo ważne zastrzeżenie co do tej strony, mianowicie czcionkę. Użyj Verdany, bo obecna będzie szybko męczyła wzrok. Po drugie po przeczytaniu kilku artykułów zauważyłem masę powtórzeń.

Poza tym życzę powodzenia. :spoko:
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

pt paź 09, 2009 4:50 pm

Aktualizacja

Thrii-kreny
Pterrany
Magia boska (zastanawiam się czy boska to dobra nazwa, czy nie lepiej by było kapłańska?)
Psionika (prosiłbym o weryfikację kogoś, kto się zna na psionice).

Czekam na komentarze. Niekiedy mogą być problemy z odbiorem, ale jeszcze w tym dniu powinno się ustabilizować. Teraz zajmę się geografią i ekosystemem.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Dark Sun

pt paź 09, 2009 5:11 pm

mosqua, nie wydaje Ci się, że masz za dużą czcionkę w tych opisach? :>
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

sob paź 10, 2009 5:34 pm

Mi się wydaje taka wielkość dobra i czytelna. Jednak mogę ją zmienić, jeżeli dla innych jest to mniej czytelne.
 
Yngvarson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn gru 08, 2008 2:19 pm

Dark Sun

wt lis 24, 2009 6:30 pm

Witam,

Osobiscie mi sie nie podoba, strona jest nieczytelna, layout pozbawiony uczucia, taki jakis... nijaki. Brak jakiegokolwiek punktu kontaktowego, o braku ksiegi gosci, czy forum nie wspomne.

Kilka moich uwag:
1. czcionka - zmien wielkosc na 10-12max. 17px to zdecydowanie za duzo, moze i fajnie sie czyta na monitorze 35' , ale musisz zakladac, ze przecietny uzytkownik uzywa rozdzielczosci 1024x768.
2. layout - jak juz wspomnialem, dla mojego oka jest nijaki, nie przyciaga, wrecz przeciwnie. Zero grafiki, moze wrzucilbys jakies rysunki na przyklad przy opisach ras, jakies logo tez duzo da.
3. Reklama na gorze strony odpycha od razu. Tak wiem, ze prawdopodobnie nie masz na to wplywu, ze wzgledu na darmowy serwis, ale wlasnie po to sa serwery platne, a wydaje mi sie, ze 300zl rocznie to niewielki wydatek.
4. Zrezygnuj z tworzenia strony w MS Wordzie! Masz checi, ale brak widzy o tworzeniu stron www widac golym okiem. Juz lepiej zainwestuj w Dreamweavera, w zaleznosci jakie masz plany z ta strona to mozesz ew. poczytac o CMS (np. Drupal) lub skryptach php (np. phpBB).


Podsumowujac.
Jezeli, chcesz aby Twoja strona dzialala i przybywalo na nia odwiedzajacych to zainwestuj w kogos, kto zna sie na tworzeniu stron internetowych (kolega, wujek lub kot ogrodnika jezeli wie co robi), to w zasadzie rozwiaze wszystkie mini-problemy.
Jezeli jednak robisz strone tylko dla grupy znajomych lub samego siebie to tworz dalej :wink:

BTW. Nie obraz sie, ale wychodze z zalozenia, ze lepsza prawdziwa krytyka, niz pochlebne klamstwa. A powyzsze stwierdzenia opieram na wieloletnich doswiadczeniach w tworzeniu witryn roznych.

Mam nadzieje, ze moje uwagi Ci sie przydadza.

SzaCoon
Yngvarson
----------------
Sorki za brak ogonkow, ale nie mam juz czasu na poprawe (w pracy jestem, a do domu juz czas).
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

wt lis 24, 2009 7:32 pm

Rozumiem krytykę, ale najpierw wolałbym uzupełnić informacje a dopiero potem zająć się innymi sprawami.

Ale tak od punktów
- czcionka-> no już był uwagi, że za duża lub zła, widzę że nadal tak jest. Postaram się raz dwa zmniejszyć ją.
- logo -> logo jest http://athas.cba.pl/logo.gif
- grafika -> z chęcią dałbym parę grafik, ale problem jest z prawami autorskimi. Jeżeli znajduję coś ciekawego i podany jest e-mail autora to piszę do niego. Jeżeli pozwoli na użycie jego dzieła to wtedy dam, ale 90% to głuche meile a 10% to negatywna odpowiedź. Własnego rysunku nie dam, bo mam ciężką rękę do rysowania.
- layout -> nie jest najlepszy, ale i tak o niebo lepszy od tego co było wcześniej.
- reklamy -> na dzień dzisiejszy nic z tym nie da się zrobić. Jestem studentem i pieniądze muszę przeznaczać na cele bardziej przyziemne. Ale po studiach to jak najbardziej.
- edytor -> jak mówiłem, najpierw zajmę się gromadzeniem i prezentowaniem informacji a dopiero po zapełnieniu stawionego przeze mnie minimum zajmę się innymi sprawami.

Dziękuję za komentarz, bo każdy sensowny komentarz jest cenny.


A jak idą prace. Aktualnie powoli kończę sprawę kosmologii Athasu, myślę że do końca miesiąca duża praca na ten temat zostanie umieszczona na stronie. Wprawdzie posiadam dużą bazę danych dot. Athasu (wiadomości 100% pewne), ale są one po angielsku (lepszy jestem z niemieckiego, ale angielski też umiem) a bezpośrednie kopiowanie tłumaczenia jest niemożliwe ze względu na prawa autorskie (nie chcę dostać w plecy 200 tys. $ kary nim będę miał stałą pracę). Zatem jeżeli ktoś ma informacje po polsku lub po niemiecku dotyczące Athasu to bym bardzo prosił o podanie ich do mnie, aby prace poszły mi szybciej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 7:45 pm przez mosqua, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

sob lis 28, 2009 6:49 pm

Kosmologia Athasu wykonana. Teraz opis przyrodniczy płaskowyżu przede mną.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Dark Sun

pn sty 18, 2010 1:55 pm

1 - strona wymaga poprawy graficznej
2 - szczerze polecam, abyś założył po prostu polską Dark Sun wiki w ramach wikia.
3 - sam na Sferopedii próbowałem zaczynać opisywać Athas..
Magia boska (zastanawiam się czy boska to dobra nazwa, czy nie lepiej by było kapłańska?)

divine magic przetłumaczono na magię objawień
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 1:57 pm przez Lunar190, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

sob sty 30, 2010 1:42 pm

Projekt sfer pamietam dobrze, wam też (kiedyś, w odległych czasach, obszerne teksty o modronach, skasowane po awarii) pomogłem. Ale do rzeczy. Prace się zatrzymały przez rok akademicki. Na wakacje znów posiedzę i porobię parę tekstów.

odp.
1- grafika będzie dodana, mam parę rysunków i prawo do użycia
2- wiki odpada. Mój komputer nie trawi tego. To po pierwsze. Po drugie system wiki jest opłacalny dla dużych baz danych. A jak na razie widać moja baza danych jest mizernie mała
3- jakby co to możesz opierać się na mojej stronie.

Co do divine magic to poprawię na objawień, jak tak jest oficjalnie (trzeba będzie kiedyś uaktualnić swój zbiór podręczników DnD)

Acha. Prosiłbym tylko o to, aby przynajmniej raz na miesiąc ktoś (z innego komputera niż mój) wszedł na stronkę i posiedział trochę. Brak 3 wizyt na miesiąc i stronę kasują.
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 1:46 pm przez mosqua, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Re: Dark Sun

śr sie 04, 2010 3:10 pm

W swojej stronie dokonałem wiele zmian. Zmieniono kod, szatę graficzną, dodano kilka obrazków oraz poprawiono parę błędów językowych. Po za tym:

Księga gości - wielu czegoś takiego oczekiwało
Ogólnie o osiedlach
Duża mapa płaskowyżu

Komentarze i uwagi mile widziane.
Ostatnio zmieniony śr sie 04, 2010 3:11 pm przez mosqua, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Dark Sun

śr sie 04, 2010 3:30 pm

Wrażenia po pobieżnym przejrzeniu.
Menu potrzebują pracy. W tym momencie napisy na przyciskach są nierówne, ani wyrównane do lewej ani wyśrodkowane, kliknięcie Rasy nie zwija menu Klasy, a pierwszą klasą na liście jest Temlariusz. Menu Magia/Psionika od często zwyczajnie odmawia współpracy (odświeżenie strony naprawia problem). Rozumiem, że to ma być dalsza część tego samego zdania, ale to że pierwsza linijka po TYTULE zaczyna się od małej litery wygląda zwyczajnie brzydko.
Tak BTW zgaduję że praca 100% samodzielna?
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Dark Sun

czw sie 05, 2010 1:34 pm

Generalnie jak daję nową ramkę to jest mowa o popracowaniu nad nią, ale raczej to było z powodów estetycznych niż technicznych. Na razie nie wiem jak zrobić automatyczne zamykanie się menu, dlatego trzeba zamykać ręcznie (drugim kliknięciem). Może ewentualnie zrobić, że wystarczy samo najechanie kursora by się otworzyło i odjechanie nim by zamknąć.
Kolejność ułożenia to kolejność przetłumaczenia.

Z wyjątkiem grafiki - praca prawie całkowicie własna (kiedyś ktoś przetłumaczył mi trzy teksty).
Ostatnio zmieniony czw sie 05, 2010 1:37 pm przez mosqua, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

Dark Sun

pt sie 13, 2010 2:28 pm

Na początku chcę podziękować za ten miesiąc - nie jest nawet połowa, a sierpień zaliczył 10 tys. wejść (yea!) oraz pierwszy wpis do Księgi gości. Dzięki wam widzę, że zainteresowanie "Dark Sunem" nie jest tylko narzekaniem na różnych czatach, że nie ma stron o innych światach DnD. Wiem również, że moja praca nie idzie na marne. A o to dzisiejsze nowości:

* Królowie-czarodzieje z ewolucją w smoka
* Miasto-państwo Tyr wraz z mapą miasta
* Usunięto problem z niezamykanym menu.

Zdobyłem podręcznik "Dragon Kings", z możliwością użytkowania 48 godzin. I pytanie do towarzystwa -> wolicie artykuły o tematyce wojennej czy legendy i sposoby zdobywania super mocy? Jeżeli nie będzie odzewu to wybiorę sam.

Pozdrawiam i dziękuję.
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 2:29 pm przez mosqua, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Dark Sun

ndz wrz 05, 2010 4:42 pm

Ta duża mapa tak naprawdę jest mała. Popularna na necie z niewyraźnymi napisami.
Skany w oryginale pdf są większe i można z nich stworzyć dokładniejszą mapę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości