Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 12:52 pm

Witajcie!

Z powodów, które wolę pozostawić niespodzianką, potrzebuję po kilku przykładów ikonicznych magód D&D różnego sortu. O ile z czarodziejami czy kapłanami nie ma problemu, o tyle nie wiem, co począć z druidami. Stąd pytanie do Was - jakich druidów z podręczników i światów D&D uważacie za najbardziej rozpoznawalnych?
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 2:00 pm

moje typy - Nentyarch z Wielkiej Doliny oraz Arundel z cRPG Icewind Dale ;).
Pierwszy za całkiem udaną serię przygód w Wielkiej Dolinie oraz to, że nie wpuszcza do swojego lasu byle kogo - w końcu jakaś dobra postać, która nie błaga na kolanach graczy o wsparcie ;). Ma też ładnie zarysowany konflikt z wyznawcami Talony oraz całkiem ciekawy ogródek z hasającymi pozostałościami demonów i diabłów w różnych wieżach ;), co pozwala się popisać graczom na wyższych poziomach.
Drugi z kolei za IMO świetnie wymyślone miasteczko Kuldahar oraz ładną historyjkę, którą można sobie użyć jako tło do gry ;). No i nie można mu odmówić bohaterstwa
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 2:23 pm

Dzięki :) Teraz przypominam sobie tych druidów... i, niestety, potwierdzają się moje złowrogie przypuszczenia :( Google dobitnie wykazało, że po sieci nie krążą żadne ich ilustracje - a mi zależy przede wszystkim na osobach, których wygląd jest rozpoznawalny. Być może będę musiał się zadowolić niziołkiem z Ludu Czarnej Krwi z ZK:OŚ i druidką z Podręcznika Gracza :( Tak czy siak - czekam na dalsze typy, ze szczególnym uwzględnieniem tych zilustrowanych.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 2:44 pm

Z Ludu Czarnej Krwi jest jeszcze jakiś przykład w bodajże Władcach Mroku.
Rozpoznawalni druidzi:
- Arundel (popieram przedmówcę)
- Nentyarch (j.w.)
- Jaheira/Cernd (kto grał w BG ten wie)
- Hullack (Wyznania i Panteony) - odegrał dużą rolę w historii Cormyru i do dziś przebywa w borze nazwanym swoim imieniem

Arundela jakaś ilustracja powinna być... A, i jeszcze Iselor (IWD II) chyba był druidem.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 3:16 pm

Dalibyście spokój z tym niekanonicznym bublem w postaci Jaheiry czy Iselora.
Plane, sporo druidów (z drzewcem Turlangiem na czele) znajdziesz w podręczniku Srebrne Marchie. Nie wiem jednak jak rozwiążesz problem braku portretów większości z nich. Jak przypomnę sobie innych znanych "zielonych", dam znać.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz cze 06, 2010 11:59 pm

jeśli chodzi o ilustracje to polecam druida z Diablo II :D Fabularnie do niczego nie pasuje ale z graczami zgodnie uznaliśmy że niezgorzej reprezentuje Nentyarcha ;). Jak już o tym wspomnieliście - Lud Czarnej Krwi też jest dość charakterystyczny i ma zasłużone miejsce w mojej kampanii ale ciężko wyłonić tutaj konkretną postać, druidzi są ciekawi bardziej jako cały archetyp ;)
Właściwie jeśli źli druidzi się kwalifikują to można by tutaj wspomnieć o the Rotting Man (nie wiem czy jest jakieś utrwalone tłumaczenie tej nazwy?) - bardziej kojarzy się jako przeciwnik Nentyarcha ale za to ma aż dwie ilustracje w Unapp. East ;)
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

śr cze 09, 2010 10:11 pm

Rotting Man

Gnijący Człowiek/Mężczyzna(?)

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć fragment wypowiedzi Radnona z innego wątku:
Feszeltan (N mężczyzna człowiek Drd17/Bos4 Silvanusa) - jeden z największych druidów Krain zamieszkujący Zapomniany Las. Chodza słuchy, że posiada ogromną wiedzę ale dotarcie do niego jest mniej więcej tak samo łatwe jak wdrapanie się na najwyższy szczyt Szarych Wierchów.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz wrz 05, 2010 4:49 pm

Najbardziej rozpoznawalny jest Cernd z Baldurs Gate 2, ale choć był dla mnie postacią nie tyle średnią, co mało wyeksploatowaną (chciałbym go więcej i więcej poznać).
Zrehabilitował się jednak w historii końcowej, która mnie osobiście poruszyła i inspirowała.

Gdy jego rady przestały być potrzebne, Cernd opuścił drużynę, której przewodziło Dziecię Bhaala, by znowu zamieszkać ze swoim synem, Ahsdale. Jednakże obowiązek wobec przyrody zmuszał go do częstych wyjazdów, przez co jego stosunki z synem zaczęły się psuć. Wiele lat później otrzymał tytuł Wielkiego Druida, ale zrzekł się niego, gdy doszły do niego wieści o tym, że jego pozbawiony ojcowskiej opieki syn zaczął się parać zdegenerowaną magią i stanął na czele armii, która zagrażała Wybrzeżu Mieczy. Cernd uznał, że nie podoła takiej odpowiedzialności, gdyż nie udało mi się nawet dobrze wypełnić ojcowskich powinności. Kiedy w końcu ojciec stanął naprzeciwko syna na polu bitwy, żaden z nich nie wyszedł z tej walki żywy. Okazało się, że są sobie zupełnie obcy, a połączyła ich tylko wspólna ziemia, w której złożono ich ciała. Po latach na tym miejscu wyrósł ogromny dąb, którego liście każdej jesieni przybierają czerwoną barwę krwi.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz wrz 05, 2010 10:05 pm

Do listy potężnych i potencjalnie rozpoznawanych - opiekunowie Zagajnika Druidów (wciąż FR).

Na uwagę zasługuje też arcydruid Dydd, zabójca Ashardalona sprzed tysiąca lat. O nim samym nie wiadomo zbyt wiele - na pewno osiągnął godność wielkiego druida, był człowiekiem i mężczyzną. Obstawiałbym podstarzałego, brodatego mężczyznę - mimo niemłodego wieku wciąż krzepkiego. Do kompletu solidny naturalny i wygładzony jedynie dłońmi kostur.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 11:57 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiony błąd w odsyłaczu.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz wrz 05, 2010 10:44 pm

Może liczo druid Lossarwyn the Ice? To jednak ciekawy wyjątek i przez to pozostający w pamięci.

PS. Zsu-Et-Am Na stromie do której podałeś linka niema niczego o Zagajniku.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

ndz wrz 05, 2010 11:59 pm

Link już poprawiony. Opis Zagajnika i jego strażników w pliku do pobrania.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Najbardziej rozpoznawalni druidzi D&D

pn wrz 06, 2010 12:06 pm

Nie powinniśmy zapominać również o dwójce z Emerald Enclave, lady Shadowmoon Crystalembers oraz Shinthali Deepcrest, które prócz tego, że władają potężnymi mocami druida są również wybrankami Silvanusa, Eldath, i Mielikki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości