Zrodzony z fantastyki

 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr cze 16, 2004 12:07 am

<!--QuoteBegin-joseph+-->
joseph pisze:
<!--QuoteEBegin-->A teraz takie ma³e pytanko jakie wysz³y podrêczniki do greya (nie tylko z 3 ed.) <br />Chodzi mi o wszystkie tytu³y.
<br />Do drugiej edycji patrz tutaj.
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

pt cze 18, 2004 10:47 am

<!--QuoteBegin-Ufretin+-->
Ufretin pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy mo¿na sk±¶ pobraæ mape Greyhawk'a tak± jak w "¯yj±cym Greyhawku"?
<br /> <br />Mnóstwo materia³ów do Grey'a jest na www.Cannonfire.com
 
Skrad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 11:54 am

pt paź 01, 2004 7:38 pm

A ja mam prośbę, ostatnio zastanawiam się nad zakupem Greyhawka w tym celu jednak chciałbym wiedzieć jaki ten świat jest. Czy ktoś mógłby by w kilku zdaniach streścić jego charakter, historię, sytuację tam panującą i Klimat? <br /> <br />Z góry dzięki, <br />Pozdrawiam S.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

pt paź 01, 2004 8:50 pm

Jest to ¶wiat interesuj±cy na kampanie z naciskiem na politykê. Nie jest przesi±kniêty magi±. <br />Mi siê GH ogólnie podoba. A podrêcznik do niego to raczej dobry opis sytuacji pañstw. <br />Polecam. (ale nie jest tak dobrze wydany jak FRCS, za to kosztuje bodaj 40 z³)
 
Awatar użytkownika
Gashlug
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:23 am

pn mar 23, 2009 2:43 pm

Witam!

Mam pytanie odnośnie podręcznika, mianowicie chociażby na stronie 178 w opisie Obad-Haia napisano:
Większość kapłanów Obad-Haia to mężczyźni ludzcy, gnomi, niziołczy czy fejscy.

Właśnie, kim są "fejowie"? W tym samym podręczniku w opisie ras nic takiego nie zauważyłem.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn mar 23, 2009 4:25 pm

Nie mam oryginalnego, angielskiego wydania podręcznika, ale wydaje mi się, że w tym wypadku chodzi o faerie lub szerzej fey (czyli generalnie istoty baśniowe). Tłumacz po prostu dość dziwnie spolszczył tą nazwę a następnie odmienił.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn mar 23, 2009 4:41 pm

Dokładnie tak - w oryginale mamy wśród wyznawców "gnomes (..) and fey" :) Tłumacz bardzo... twórczo podszedł do swojej roli :P
 
Awatar użytkownika
Digoxin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob sty 13, 2007 4:35 pm

Re: Żyjący Greyhawk

śr wrz 08, 2010 12:32 pm

Co jest główną osią akcji w Greyhawku? Mam pewne wątpliwości, bo o ile w FR jest nią walka z Zentarimami i odbudowującymi struktury wyznawcami zachłannego Bane'a, w Midnight opór hordom Izradora, tak w Gr nie znajduję wyraźnego "głównego nurtu". Półbóg Iuz wydaje się za słaby by stworzyć przeciwwagę dla reszty dominiów Flanaess.
Słabo znam świat, może jakiegoś wątku nie wychwyciłem...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości