Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:15 pm

Pomysł na kartę mi się zrodził.
Nie jestem pewien wordingu więc na pewno są błędy, pomóżcie mi dopracować to :)

Wersja 0.1

Obrazek


Wersja tekstowa:
Hardwired Oak
Artifact Land, Uncommon
(~ isn't a spell.)
T: Put an artifact onto the battlefield, tapped, that has: “Sacrifice this artifact: Add G to your mana pool.”
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

Re: Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:23 pm

Po pierwsze skąd ma położyć tą kartę? po drugie czy ten artefakt ma tylką tą abilitka czy też jako dodatkową bo jeśli jako dodatkową to z miejsca staje się to erka legendary albo nawet i broken
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:27 pm

Kosa92 pisze:
Po pierwsze skąd ma położyć tą kartę? po drugie czy ten artefakt ma tylką tą abilitka czy też jako dodatkową bo jeśli jako dodatkową to z miejsca staje się to erka legendary albo nawet i broken

Znikąd, tworzy ten artefakt. Nie wiem czy to powinien być token bo tokeny są chyba zarezerwowane dla stworów.
Tworzenie 1-razowych artefaktów to jedyna zdolność, ląd sam z siebie nie daje many.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:32 pm

Tokeny nie są zarezerwowane dla krit ;)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:35 pm

Czyli mogę już wersję 0.2 zrobić

Hardwired Oak
Artifact Land, Uncommon
(~ isn't a spell.)
T: Put an artifact token onto the battlefield, tapped, that has: “Sacrifice this artifact: Add G to your mana pool.”
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Hardwired Oak

pt wrz 10, 2010 10:47 pm

Co do 'rezerwowania tokenów tylko dla krit: Imperial Mask
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Hardwired Oak

sob wrz 11, 2010 12:56 am

Fajne, oryginalne, dobrze zgrana nazwa, art i mechanika, ciekawe w grze, totalny broken.

Tree of Tales, Rushwood Grove, Fungal Reaches.
ToT - ban w standardzie. Hardwired Oak jest bezpośrednio lepsze, bo pozwala też na przechowywanie many wydajniejsze niż Rushwood Grove i Fungual Reaches, a w taliach na artefaktach daje dużo, dużo (dużo) więcej. Pierwszoturowe 2 mana z Mox Opalem bez użycia innych kart. Affinity prostsze niż kiedykolwiek. Gigantyczne Master of Etherium, prze-proste Metalcrafty, rany dziesiątki zastosowań.

Propozycje naprawy:
1. Tapnięcie w koszcie umiejętności tokenów. Właściwie no-brainer, gdyby nie brak tego kosztu na obu wersjach uznałbym to za literówkę.
2. Koszt mana przy produkcji tokenów. Bezpieczny - :2:, nadal ryzykowny - :1:. Przy bezpiecznej wersji pewnie nawet mogłoby się tapować dla :1:, ale wtedy by było ryzykownie dużo lepsze od grywalnego Darksteel Citadel.
Ostatnio zmieniony sob wrz 11, 2010 12:59 am przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Hardwired Oak

sob wrz 11, 2010 2:35 am

Rany że też przegapiłem. Tokeny oczywiście że trzeba zatapować żeby użyć, bo inaczej po co pisałem że wchodzą stapowane :D Zaraz poprawię.
Ten koszt 1 bezkolorowej many żeby wstawić token też mi się podoba, miałem trochę wątpliwości czy nie jest ląd za mocny. Z tym kosztem będzie w sam raz.

Wersja 0.3

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 11, 2010 2:39 am przez Szatany, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość