Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Przygody w wieloświecie

pt wrz 24, 2010 4:46 pm

Tak się akurat złożyło że postanowiłem zainteresować się planescape. Od razu go polubiłem, chociaż nigdy nie przepadałem za gotowymi światami (fr bleee). Jako że jestem nowy to nie umiem sobie wyobrazić rozgrywki w wieloświecie a nie znalazłem żadnych gotowych przygód (po polsku) które by mi pomogły się wczuć w klimat (Sigilijska śpiewka jest świetna ale wolałbym coś gotowego by wczuć się w klimat a nie sam go wymyślać). Znacie coś takiego lub kiedyś widzieliście?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Przygody w wieloświecie

pt wrz 24, 2010 5:36 pm

Planescape nigdy nie został wydany po polsku, niestety.
W tym świecie mieści się natomiast miasto opisane w Księdze Planów...
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Przygody w wieloświecie

pt wrz 24, 2010 5:40 pm

To wiem, mam nadzieje tylko na jakąś nieoficjalną autorską przygodę po polsku.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przygody w wieloświecie

sob wrz 25, 2010 4:05 am

Z tego co wiem nie ma takowych. Możesz rzucić okiem na Sesje forumowe na Sfery.org. Jak mniemam czytałes, lecz jeśli nie - rzuć też okiem na ich tłumaczenia (2 rozdziały podręcznika i parę artykułów) i Sferopedię.

Zaś osobiście uważam, że tak świat, jak i mechanika D&D słabo się nadaje do gry w takich realiach. Zdecydowanie lepsza w mej ocenie jest narracja, ew. inna mechanika (i inny świat, najwyżej zbliżony do Planescape).
Ostatnio zmieniony sob wrz 25, 2010 4:07 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Przygody w wieloświecie

sob wrz 25, 2010 3:51 pm

Dzięki. Nie widziałem sesji forumowych ale resztę już przejrzałem/przeczytałem. Szkoda że nie ma przygód po polsku pozostaje mi czytanie tych z planeswalkera.

Mi świat przypadł do gustu. I nie wiem czemu nie pasowało mi dd do fr czy innego świata a do ps pasuje jak ulał. Add byłoby lepsze ale nie chce uczyć moich graczy następnego systemu już 3 ed bardzo źle zniesli :)

no nic jeśli nikt nie widział gotowych przygód osadzonych w ps to zacznę pisać coś własnego i potem zobacze czy mi pasuje do wyobrażeń o planach :)
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Przygody w wieloświecie

wt wrz 28, 2010 9:59 am

Cóż mogę powiedzieć... chyba tylko przytoczyć dość mądrą radę z podręcznika głównego, aby eksplorować sfery powoli i stopniowo. Planescape poraża rozmachem - tam można znaleźć wszystko. Wiadomo, że od przybytku niby głowa nie boli, ale tutaj - może :)
Więc skup się z przygodami na jakieś jednej lokacji, najlepiej Sigil, a potem, stopniowo dodawaj inne.

Sam prowadzę Planescape od niedawna i zamierzam podobnie zrobić. Dlaczego zamierzam? Bo drużyna, jaką prowadzę to "pierwszacy". Nie mają wiedzy o sferach, smaczki wieloświata dopiero poznają. Dzięki temu mogliśmy zacząć grać niemal z marszu, bez zgłębiania się w podręczniki dla graczy. Pierwsze przygody dla nich też dzieją się na światach pierwszej materialnej - mają do odwiedzenia 3 światy (no, już tylko 2 :) ), trzy zadania do wykonania które pozwolą im skompletować klucz do portalu wiodącego do Sigil.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość