Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 4:15 pm

Zakładam temat z linkami do opisów ciekawych decków casualowych. Oto pierwsze ciekawe linki:

Decki:
* Mono U Control
* Reanimator
* Zombies!
* Elves!
* Dragons
* Angels
* Turbo-Flare
* Budżetowy Bant
* Budżetowy przewodnik po Standardzie!

Strony:
* Magic Deck Vortex

Ciekawostki:
* MtG: RPG

Otoczka fabularna:
* Goblińska Sałatka Owocowa!
* Komiksy
* Historie Wędrowców
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 7:30 pm przez 27383, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 4:58 pm

To ja polecam całą stronę:

http://www.magicdeckvortex.com/decks.htm

Są podziały na poszczególne kategorie. Decki są posortowane i ocenione. Każdy może wybrać coś dla siebie. Do przejrzenia - ponad 1000 rozmaitych konstrukcji.

Wiem, że Specu nie przepada za Magic Deck Vortex, ale to największa baza danych casualowych decków i do tego - świetna baza całego MTG! Jest znakomity dział związany z combami i synergią kart poszczególnych edycji, są visual spoilery WSZYSTKICH wydrukowanych kart i ostatnie - bardzo przyjemne urządzenie do sortowania lądów (z którego najczęściej korzystam) Podsumowując - jak znasz język angielski, nie obchodzą cię topowe rozpiski - ta strona jest dla ciebie.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 5:12 pm

Dodałem do spisu Magic Deck Vortex. Jeśli widzisz jakieś szczególnie ciekawe decki to możesz dodać je u nas w dziale Ciekawe talie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 5:24 pm

Gizmoo pisze:
Wiem, że Specu nie przepada za Magic Deck Vortex, ale to największa baza danych casualowych decków i do tego - świetna baza całego MTG!


Tia... co tu dużo mówić. Decki z MDV są tak lipne że bardziej sie chyba nie da. Może z 10 talii tam zamieszczonych sie do czegoś nadaje, ale cała reszta? kombodeck w którym do odpalenia komba potrzebne są 4 karty na stole... nie za dużo? pokazywane są tam mechaniki które nie mają racji bytu przy staciu z dowolna kontrą removallem itp.

Strona ta powstała tylko dla ludzi którzy przy najmniejszym mozliwym wydatku kasy chcą złożyć coś do pogrania, ale niekoniecznie wygrywania....
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 5:29 pm

I tu Specu się mylisz ;) Dwóch moich znajomych (obecnie w pierwszej piątce 2HG w Polsce) szukali tam techów różnych smiesznych i jeśli chodzi o ten formar to są dotychczas niepokonani, turniejowo nie przegrali ani jednego meczu. Dostosowali swoje talie (Jund i Boros) do specyfiki tego formatu i wygrywają dzięki różnym dzikim kartą tam znalezionym.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 5:54 pm

Słuchaj... nie o to chodzi.

Szukać techów na grę i tworzenie talii można dosłownie wszedzie. Moja wypowiedź tyczyła się tego że żywcem wziety deck z tejże strony nie gra wogóle. Pomysł czasem niezły, ale cała reszta - dno totalne. Oceniam ogól strony, a nie ciekazy dobór kart... to jest róznica.

BTW wypowiedź była kierowana w kierunku Kuby, który zrozumie kontekst wypowiedzi.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 6:00 pm

Ale Kuba przecież zawsze pokazuje spis na forum i wtedy jest on dopracowywany i staje się lepszy ;)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Linki dla Casuali

czw gru 10, 2009 9:01 pm

Specu ma absolutną rację - większość z reprezentowanych tam decków to konstrukcje łagodnie ujmując - słabe.

Ale od "wymiatających" rozpisek turniejowych jest deckcheck.

Na Vorteksie - większość konstrukcji tworzona jest przez amatorów (nie graczy pro) i robiona jest zwykle w 100% for fun. Nie ma więc tam (albo rzadko się trafiają) decki z kompletem Tarmogoyfów. Większość ludzi - wyciąga szufladę z crapem. Nagle okazuje się, że jakaś karta z Tempesta śmiesznie kombi się z nowo wydrukowanym kartonikiem z Zendikaru! No i siu - składamy deck pod te combo.

Mamy tam np. dużo decków tribalowych, które jak każdy gracz sobie doskonale zdaje sprawę - nie mają szans na turniejach. Są zrobione dla JAJ. Dla ZABAWY. Mnie na przykład bawi złożenie tribalowej talii np z Małpek, Chimer, Dżinów, czy krasnoludów. Moja kobieta - która nie gra w magica (nad czym ubolewam, ale nie da rady nauczyć :cry: ) - poprosiła mnie żebym złożył jej talie na kotach (które uwielbia). I właśnie po to jest MDV! Dla [ciach!] takich jak ja, którzy lubują masochistycznie budować niedziałające konstrukcje :razz:

MDV ma jeszcze jedną zaletę dla casualowca/początkującego. Część talii - jej działanie, taktyka, sugestie zmian - jest dokładnie opisanych. Nie jest tak, jak mam na deckchecku - surowy spis kart. Później przez pół godziny usiłuję skminić o co kaman w danej rozpisce.

I na koniec - mamy bardzo potrzebne spisy kart! Np, wszystkich landów w historii magica, artefaktów za 0 mana, manodajek - dzięki czemu wiemy np, że do naszej trójkolorowej talii na elfach zamiast przydrogiego Noble Hierarch, możemy wrzucić sobie Urborg Elf - karta która kosztuje niecałą złotówkę (albo i mniej)

I w tej, ostatniej kwestii - pokazywanie, że można się bawić w MTG nie wydając kapusty na komplet Benków - MDV jest niezastąpione! A wszystkich pro z kapustą - zapraszam na deckchecka.

Uważaj na słownictwo - Zeph

Moje słownictwo rzeczywiście może wstrząsnąć psychiką nastoletnich graczy M:tg! Pewnie po tej cenzorskiej wstawce od następnej gry będą pachnieć fiołkami, a po każdym mass removalu powiedzą grzecznie - "dziękuję", :mniam:
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 12:24 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Linki dla Casuali

czw gru 17, 2009 3:41 pm

Dodałem kilka fajnych linków do strony Wizardów - dwóch budżetowych decków oraz odnośniki do stron związanych z flavorem Magica.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Linki dla Casuali

ndz paź 03, 2010 1:43 pm

ostatni post rok temu nie ladnie :?
dadam jeszcze ze kiedy nie mam pomyslu na jakis nowy fun deck to zagladam najczesciej wlasnie na vortexa ale takze na deckcheck a stron z deckami pomyslami jest naprawde mnustwo wystarczy wklepac na google. ale chce powiedziec jeszcze jedno z czym coraz czesciej sie spotykam nie sztuka jast wejsc na stronke wizzarda podpatrzec decki gosci z pro wydac kase i grac . sztuka jest stworzyc cos nowego wlasnego lub dodac cos od siebie (bez skojazen :D ) do aktualnych top deckow. sam tak robie i granie takowym deckiem daje wiele wiecej frajdy i podnosi nasze JA ,ego czy jakos tak. a co najwazniejsze to ze powoduje ze myslimy i kombinujemy czy to co wsadzilem jest dobre czy pasuje a moze jednak dam to ....itd to jest wlanie magia magica. tak wiec badzcie kreatywni i sorry za blady tak juz mam :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Linki dla Casuali

ndz paź 03, 2010 3:05 pm

Ktoś kiedyś powiedział, że Internetowe rozpiski zabiły Magica - ludzie przestali myśleć. A fakt faktem, że warto przejrzeć dostępne karty i popatrzeć na jakieś, chociażby delikatne synergie między nimi, po czym zbudować na nich deck. To jest Magiczne ;)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Linki dla Casuali

ndz paź 03, 2010 5:55 pm

Zephyel pisze:
Ktoś kiedyś powiedział, że Internetowe rozpiski zabiły Magica - ludzie przestali myśleć.


Nie ktoś tylko ja i jest to całkowita prawda. Paru ludzi którzy żyją z mtg wymyśla decki, które reportowane w sieci stająsię podstawą do netdeckingu. Netdecking po prostu zabił deck building, bo ten pierwszy jest prostszy i szybszy w osiągnięciu sukcesu.

Vortexa nie lubię bo zazwyczaj jest tam opisany chłam. Przeglądając randomowo karty szybko wpadniesz na pomysł lepszej i skuteczniejszej talii. Deckcheck mimo że ostatnio podupadł, jest tylko stroną dla netdeckerów.

Osobiście najczęściej korzystam z The Source. Jest to typowe forum traktujące o legacy, ale często zamieszczane są tam talie do oceny i poprawy. Istna kopalnia wiedzy i pomysłów.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Linki dla Casuali

pn paź 04, 2010 7:48 am

to prawda ludki ida dzis na latwizne pare stronek szybka kasa i deck skopiowany :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości