Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

[CAS] Blightning Beatdown

śr paź 06, 2010 1:35 pm

Creatures:
4x Slavering Nulls
4x Hellspark Elemental
4x Shambling Remains
4x Vampire Nighthawk
2x Hellkite Charger

Spells:
4x Blightning
4x Lightning Bolt
4x Sign in Blood
4x Terminate
4x Burst Lightning

Landy:
4x Terramorphic Expanse
2x Rakdos Carnarium
1x Crumbling Necropolis
8x Mountain
7x Swamp

Sideboard:
2xDoom Blade
4x Skitter of Lizards
2x Disfigure
2x Staggershock

Co sądzicie o tym? Czy warto byłoby poświęcić Slavering Nulls na rzecz Skitter of Lizards?
Jakieś uwagi odnośnie manabase bardzo mile widziane (tylko nie erkowe duale, plis). Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: [CAS] Blightning Beatdown

czw paź 07, 2010 10:55 pm

Talia ciekawa.

Masz dobrze przemyślany rozwój na pierwsze 2-4 tury. Pod koniec brakuje nieco solidnej siły naporowej, ale nie to mnie martwi. Na pierwszą turę masz tylko spalenia. Z drugiej strony Chargerzy wyglądają dość syto, jednak grałbym na 3 sztukach. Umówmy się, Hellsparki, Nighthawki są dobre, ale to taki słomiany napór który może, ale nie musi. Charger z drugiej strony powinien być zagrany zawsze z tą 6 turą zmuszając przeciwnika do stanowczego ruchu (removal/kontra).

Shardsy wyrotowały, więc talia nie mieści się w T2. W takim przypadku grałbym na komplecie Sulfurous Springs. Bardzo dobrze wyfixuje ci manę. Z drugiej strony nie grałbym na bounce landach. niby fajne, bo dają kombinację kolorów, ale niestety wchodzą stapowane i cofają - tracisz na szybkości.
 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

Re: [CAS] Blightning Beatdown

ndz paź 10, 2010 12:35 pm

Więc może tak:
Skitter of Lizards w miejsce Burst Lightning
Ashenmoor Gouger w miejsce Vampire Nighthawk

Co do landów to może Savage Lands lub Crumbling Necropolis w komplecie?
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

[CAS] Blightning Beatdown

ndz paź 10, 2010 4:50 pm

Nie dawaj skiterów bo to strasznie miękka karta, skrajnie słaba.
Moim zdaniem deck jest całkiem dobra konstrukcją, trzeba jedynie przerobić trochę manabase.
Wydaje mi się, że można grać na dual landach z Zendikaru (chodzi mi o te uncommonowe, które dają ci 1 z 2 kolorów i wchodzą tapnięte i dają ci 1 life) bo jest jeden w twoich kolorach. do tego 1 triland (np.savage lands) i 4 sztuki RB filtrlandu z bloku lorwyn-shadowmoor. do tego 3-4 sztuki terramorphic expanse i można spokojnie grać bez obawy o colorscrew.
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2010 4:57 pm przez StaryHawaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS] Blightning Beatdown

ndz paź 10, 2010 9:10 pm

Nie można się do niczego przyczepić, poza
Kantares pisze:
4x Slavering Nulls

W to miejsce widziałbym dodatkowe spalenie lub inną kritę.
Może Ravenous Rats lub Liliana's Specter
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2010 9:11 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

Re: [CAS] Blightning Beatdown

ndz paź 10, 2010 9:55 pm

p4v pisze:
Nie można się do niczego przyczepić, poza
Kantares pisze:
4x Slavering Nulls

W to miejsce widziałbym dodatkowe spalenie lub inną kritę.
Może Ravenous Rats lub Liliana's Specter


Być może Nullsy są trochę sytuacyjne, ale z tego co grałem jeżeli w 2 turze przy swampie są dość przydatne przy tym to jedna z zabawniejszych kart którymi grałem :D (znaczy się denerwuje przeciwnika, no ile będą w stanie dojść do celu).

Specter Liliany mi się nie widzi bo trochę przeraża mnie dodatkowe BB w koszcie. Nighthawk przejdzie jeszcze, bo to kolejna z moich ulubionych kart. Nie mogę się oprzeć by przy splashowanie czarnego koloru nie dać go do talii.

Teraz kolejne pytanie: Czy przy zmianie sideboardu wywalając dałoby się z tego po mutacji zrobić choćby średni burn czy coś w tym stulu?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[CAS] Blightning Beatdown

ndz paź 10, 2010 10:48 pm

Kantares pisze:
Być może Nullsy są trochę sytuacyjne,


Są bardzo sytuacyjne, ale mogą siadać. Na pewno jest to karta, która zmusza przeciwnika do rozkminy - stracić kreaturę i zblokować, stracić removal - czy wpuścić i się zdsicardować. :spoko:


A z innych spraw:

1. Ja zamiast Nighthawków wrzuciłbym Hypnotic Specter - kolejna krita, która dziabie i robi mega disrupt.

2. Hellkite Charger kompletnie do mnie nie przemawia. Wolałbym wrzucić Steel Hellkite, który przy okazji może wyczyścić stół. A zawsze możesz go też dopakować. W ogóle to obecnie moja ulubiona krita ze Scarsów. Kocham miśka!

3. Sideboardu nie kminię w 100%. Nie wiem po co Ci więcej palenia. Na co to ma być odpowiedź? :shock: Zamiast tego celowany discard - np. Duress, Inkwizycja, coś na zdejmowanie toksów - Firespout, Volcanic Fallout i jakaś odpowiedź na kontry - np. Blue Elemental Blasty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości