Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Lisy-demony?

wt paź 05, 2010 4:44 pm

Hejka.
Poszukuję informacji na temat potwora będącego odpowiednikiem japońskiego potwora/demona/ducha o nazwie kitsune. Rozpiska w 3.5 edycji, jeśli taka jest. Jeśli jednak nic takiego nie ma to prosiłbym o wasze propozycje jak by takiego potworka rozpisać (temat przeniosę wtedy do działu twórczości własnej).
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Lisy-demony?

wt paź 05, 2010 5:24 pm

Zacznę od tego, że na naszej rodzimej wiki też jest notka o stworku.
Następnie jeśli jesteśmy przy lisach to boginią lisołaków jest Eshebala.

Jeśli chodzi o rozpiskę to znalazłem cztery fanowskie, oficjalnej brak.
Fanowskie rozpiski:
- Kitsune (3.5e Race)(LA+1);
- Sylasian Kitsune (3.5e Race)(LA+?);
- Yokai: Kitsune (3.5e Race)(LA+8+);
- Seishin Kitsune (4e Race);//Co prawda do 4e

Jeśli żadna nie pasuje służę pomocą w rozpisaniu :wink: .

Do czego ci potrzebny Lis?
Ostatnio zmieniony wt paź 05, 2010 5:54 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Lisy-demony?

wt paź 05, 2010 6:16 pm

Pierwszy fanowski Lis jest zbyt słaby, nie wspominając o tym, że jest humanoidem, a ja potrzebuję demona tudzież ogólnie przybysza.
Drugi Lis, z tego co widziałem, jest niedokończony i w dodatku w fazie początkowej tworzenia, więc też odpada.
Trzeci Lis jest nawet fajny. Po drobnych modyfikacjach będzie jak ulał.
Dagome pisze:
Do czego ci potrzebny Lis?

Do sesji, rzecz jasna.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Lisy-demony?

czw paź 07, 2010 4:50 pm

Kitsune są grywalną rasą z Rokuganu (w Krainach Wschodu), choć to pewnie cię nie zadowoli.
Tak, w D&D istnieją lisołaki.

Kitsune jako demon nie jest mi znany z opisania go, ale z pewnością występuje na jednej z boskich krain któregoś chińskiego bożka w Planescape, a być może jest nawet Gestorem (sługą bożym). Wiele potworów pojawia się w opisach boskich krain jedynie z nazwy (jak np. Tanuki u Lei Kunga na Acheronie).

Osobiście proponowałbym wykorzystać statystyki podobnego stworzenia jak np. sfinks. A dodatkowo podmieniając moce zainspirować się demonami Oni z Rodziny Wschodu.
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 4:51 pm przez Lunar190, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości