Zrodzony z fantastyki

 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Spis Klas

śr paź 20, 2010 11:14 pm

Szukam spisu klas do D&D (najlepiej Forgotten Relams) z krótkim opisem i źródłem.

Aktualnie zależy mi głównie na wszystkich klasach podstawowych jakie wystąpiły w D&D.
Możecie mi w tym pomóc?
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Spis Klas

śr paź 20, 2010 11:24 pm

 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Spis Klas

śr paź 20, 2010 11:58 pm

Widzę, że są to klasy typowo D&D. Dzięki.
Tyle, że mnie nieco bardziej interesuje Forgotten Realms. W tym spisie brak klas takich jak warlock, czy favored soul. Zatem pewnie nie ma i innych klas związanych z FR.
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

Spis Klas

czw paź 21, 2010 12:02 am

Od kiedy to Warlock lub Favorite Soul jest FR only? Coś ci się musiało pomieszać, albo masz na myśli inne klasy, bo z tego co kojarzę to FR nie ma swoich klas podstawowych. Jedynie prestiżówki.
Ostatnio zmieniony czw paź 21, 2010 12:04 am przez Anarchy_Kanya, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Spis Klas

czw paź 21, 2010 12:47 am

Kanya Skulls pisze:
Od kiedy to Warlock lub Favorite Soul jest FR only? Coś ci się musiało pomieszać, albo masz na myśli inne klasy, bo z tego co kojarzę to FR nie ma swoich klas podstawowych. Jedynie prestiżówki.


;) Wybacz, nie jestem znawcą tego systemu. Wiem tylko, że niektóre klasy D&D nie nadają się do FR. Np warianty paladyna nie istnieją w FR. Mimo wszystko w podanym źródle nie ma kilku klas.
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: Spis Klas

czw paź 21, 2010 1:29 am

Znów pudło. Paladin of freedom to idealny wybór dla elfów, mających defaultowo chaotyczny dobry charakter i których WSZYSTKIE bóstwa mają chaotyczny charakter (nawet te złe patronujące mrocznym elfom).

Jeśli słyszałeś o Zhentarimach i Martwej Trójce ( nie tak znów martwej;- Jeden z panów B. właśnie powrócił, drugi próbował, a główny bohater Sagi Baldurs Gate jest tego najlepszym dowodem, po trzecim, panu M. ostała się część osobowości umieszczona w netherijskim artefakcie), a także wliczając Cyrica który przyczynił się do ich śmierci i przez pewien czas posiadł nawet wszystkie ich moce, kilku Paladin of slaughter też by się znalazło.

Tak po prawdzie to tylko te klasy które są wyjątkowo mocno osadzone w innych settingach ( np taka, która jest związana z rasą Warforged - występującą właściwie tylko w Eberronie) nie pasują do ZK
Ostatnio zmieniony czw paź 21, 2010 1:33 am przez Zirnitra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Spis Klas

czw paź 21, 2010 2:03 am

Dobra... znalazłem.
Ehh sporo tego.
http://www.dandwiki.com/wiki/All_Base_Classes
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Spis Klas

czw paź 21, 2010 7:34 am

Nie, to tylko lista klas stworzonych przez użytkowników dandwiki. To, co ja linkowałem to indeks Crystalkeep, a to co naprawdę poszukujesz jest na stronie producenta.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości