Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
symbiot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 01, 2006 6:54 pm

Re: Pytania początkujących

wt lis 17, 2009 2:45 pm

Teraz jasne jak słońce :)
Dzięki. Morrrdercze draby buhahaha :evil: zobaczymy, potestujemy.

Mam jeszcze pytanie:
Podręcznik gracza,
Przy wyborze że chce się zostać szermierzem są opisane profity. Jednym z nich, jest cytuje: "dostajesz jeden poziom we wszystkich biegłościach szermierczych" str. 121 polski podręcznik.
Po czym na str. 171 przy przykładowych szermierzach posiadają oni odpowiednio 1/1/3 biegłości szermiercze.
I stąd moje pytanie jak to jest wreszcie z tymi biegłościami.
 
shredek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 15, 2008 3:38 pm

Re: Pytania początkujących

wt lis 17, 2009 7:35 pm

Cieszę sie, że mogłem pomóc :)
Morderczy to oni nie są, ale już jakiś tam szcunek zaczynają budzić nawet pojedynczo (a napewno w grupie) przy wysokiej Zajadłości i Biegłości ataku ;)

Jesli chodzi o Biegłości Szermiercze.
Wykupując Szkołę dostajesz po jednym punkcie w każdej Biegłości, plus darmowo Zaletę Członkostwo: Gildia Szermierzy. Jeśli Szkoła nie jest Szkołą uznawaną przez Gildię (wszystkie z Przewodnika Gracza są uznawane), wtedy zamiast owej Zalety dostajesz za darmo jeden dodatkowy punkt Biegłości (który możesz rozdysponować wedle uznania). Ponadto Biegłości możesz normalnie dokupywać podczas tworzenia Bohatera za Punkty Bohatera płacąc jak za Biegłości Zaawansowane.
Jeśli zaś chodzi o owych przykładowych Szermierzy, nie sugeruj sie nimi w 100%. Większość szablonów postaci w podręcznikach jest w jakiś sposób niekompletna, gdyby przeliczyć ich punkty. To tylko przykłady. Rzeczoni Szermierze winni mieć po przynajmniej 1 Poziomie w każdej Biegłości Szermierczej.

Mam nadzieję, że co nieco pomogłem, a jakby co (w miarę moich możliwości i wiedzy) jestem do dyspozycji ;)
 
shredek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 15, 2008 3:38 pm

Re: Pytania początkujących

ndz paź 31, 2010 10:15 am

Witam

Zapewne nikogo to już zbytnio nie zainteresuje gdyż jak widzę dział 7th sea jest martwy ale dokonując tłumaczenia tekstu Vademecum worzenia postaci znalazłem kolejną nieścisłość wydania polskiego w stosunku do angielskiego i to wydaje mi sie dość znaczną, która jednak nie została poprawiona w erracie. Osoby, które korzystają z angielskiego wydania Przewodnika Gracza zapewne o tym wiedzą, ale te korzystajace z polskiego (o ile jeszcze w ogóle ktoś interesuje sie tym systemem :() nie, gdyż w polskim wydaniu nie ma o tym ani słowa. Chodzi mianowicie o Czarnoksiestwo.

Postacie wykupujące Czarnoksięstwo otrzymują punkty na Biegłości Czarnoksięskie (7 dla pełnej krwi i 3 dla pół-krwi) i tu ważna uwaga: Nie można wykupywać dodatkowych punktów Biegłości Czarnoksięskich za PB podczas tworzenia postaci. Mogą one być wykupywane dopiero podczas grania za PD.

W podręczniku oryginalnym jest to wyraźnie napisane. W polskim całkowicie to pominięto.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość