Zrodzony z fantastyki

 
Sir Vodalin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 19, 2008 3:54 pm

Warlock czyli czarnoksiężnik-problem z przetłumaczeniem

pn lis 15, 2010 2:58 pm

Mam kilka pytań o postać dość rzadko pojawiającą się na forum więc chciałbym zadać wszystkie pytania w jednym temacie i ten dział najbardziej mi pasuje.

1) Mam problem z przetłumaczeniem terminu : The save DC for an invocation (if it allows a save) is 10 + equivalent spell level + warlock's Charisma modifier. w skrócie wiem że ST jest równe 10 + premia z charyzmy czarnoksiężnika+ i właśnie tego nie potrafię przetłumaczyć (odpowiednik poziomu zaklęcia, ale nie we wszystkich inwokacjach są napisane odpowiedniki w zaklęciach )

Odp. Przy każdej inwokacji jest napisany jej poziom, i tą wartość dodajemy.

2) Czy redukcja Czarnoksiężnika na zimne żelazo działa na srebro tzn. czy przedmioty wykonane ze srebra ranią czarnoksiężnika normalnie.

Odp. Z 3.5 są specjalnie nie miałem styczności, ale jak poszukałem okazało się że między 3.5 a 3.0 są straszne różnice w redukcji obrażeń.

3) Na jakiej zasadzie Bloodlines zwiększają umiejętności czarnoksiężnika piekielnego ognia (Hellfire Warlock), wiem że nie dostajemy premii do ataku ani żadnej kości wytrzymałości, ale czy otrzymujemy premię z budowy za poziom?

4) Jak wykonuje się test koncentracji w przypadku czarnoksiężnika? ST 10 + zadane obrażenia + co?

Odp. Patrz punkt 1

5) Na czym polegają kary do doświadczenia w Bloodlines? Kiedy one nie występują?

6) Czy na 20 poziomie czarnoksiężnik zna 3 najmniejsze, 3 mniejsze, 3 większe i 3 mroczne inwokacje? Czy może je zmieniać?

Odp. Tylko na poszczególnych poziomach.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:

ad.3 Hellfire Warlock ma 3 poziomy, w których ma 6k6 od piekielnego ognia, więc na jakiej zasadzie można wyciągnąć 12k6 w różnych buildach? Czy to czasami nie jest trochę umowne że skoro na każdy dostaje 2k6 obrażeń od piekielnego to pewnie dostawałby na kolejnych?
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 9:31 pm przez Sir Vodalin, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Warlock czyli czarnoksiężnik-problem z przetłumaczeniem

pn lis 15, 2010 4:47 pm

Sir Vodalin pisze:
2) Czy redukcja Czarnoksiężnika na zimne żelazo działa na srebro tzn. czy przedmioty wykonane ze srebra ranią czarnoksiężnika normalnie.

Cold Iron to co innego niż Silver.
Sir Vodalin pisze:
3) Na jakiej zasadzie Bloodlines zwiększają umiejętności czarnoksiężnika piekielnego ognia (Hellfire Warlock), wiem że nie dostajemy premii do ataku ani żadnej kości wytrzymałości, ale czy otrzymujemy premię z budowy za poziom?

Dodają mu +2k6 Hellfire blast na level, oraz zwiększają Invoking Level (ale nie liczbę invocations). A co ma ten HellWarlock do Budowy? Chodzi o hp? Jeśli tak to nie - bo nie dostajesz KW.
Sir Vodalin pisze:
4) Jak wykonuje się test koncentracji w przypadku czarnoksiężnika? ST 10 + zadane obrażenia + co?

+ equivalent spell level

Odp na resztę napiszę później, bo nie pamiętam obecnie, muszę do podów zerknąć. O ile nikt mnie nie uprzedzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości