Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przywoływanie/Wywoływanie poprzez cienie PL

wt lis 16, 2010 3:41 pm

Zakładam, że podpada pod ten dział, bo dotyczy optymalnego zastosowania. Jak się mylę, to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.

Jakie według Was są najprzydatniejsze/najbardziej pomysłowe (a przynoszące dobry efekt) zastosowania zaklęć iluzji pozwalających rzucać wpół realne zaklęcia (wywołanie poprzez cienie, przywołanie poprzez cienie, cienie itp.) w połączeniu z czarami z polskich podręczników (podpowiadam, że nie mam KPM, więc jak dla mnie te zastosowania odpadają, ale dla wyczerpania tematu też mogą być).

Pytanie dotyczy obu edycji (sam prowadzę w 3.25, jak jeden z moich graczy to nazywa), więc proszę o informację, której wersji dotyczą Wasze odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 3:42 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Przywoływanie/Wywoływanie poprzez cienie PL

wt lis 16, 2010 7:19 pm

Trzy rzeczy do zapamiętania:
* nie płacisz kosztów komponentów materialnych emulowanego zaklęcia
* nie wszystkie zaklęcia mają efekt który da się wyrazić procentowo: 20% realny Mur Mocy jest nadal niezniszczalny
* czas rzucania to akcja standardowa niezależnie od emulowanego czaru

Zatem szukamy czarów z kosztownymi komponentami, długim czasem rzucania i dzałających niezależnie od procentowej realności.

Na przykład z SRD (3.5) będą to:

Wywołanie poprzez cienie:
Um, Nienaruszalna sfera, może? Strzały nie robią chyba rzutów na wolę więc pewnie Mur wiatru też, ale zależy od prawdziwości powyższego stwierdzenia.

Przywoływanie przez cienie:
Widmowy rumak, Zygzak atramentowego węża, Pomniejsze tworzenie

Większe wywołanie poprzez cienie:
Klatka mocy, Uwarunkowanie, Ściana mocy

Większe przywanie przez cienie:
Ściana żelaza, Zaawansowane tworzenie, Sekretny kufer

Cienie:
Uwięzienie duszy, Natychmiastowe przyzwanie, Imponująca posiadłość maga
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 8:06 pm przez Schpeelah#144, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Przywoływanie/Wywoływanie poprzez cienie PL

wt lis 16, 2010 7:37 pm

Trzy rzeczy do zapamiętania:
* nie płacisz kosztów komponentów materialnych emulowanego zaklęcia
* nie wszystkie zaklęcia mają efekt który da się wyrazić procentowo: 20% realny Mur Mocy jest nadal niezniszczalny
* czas rzucania to akcja standardowa niezależnie od emulowanego czaru


Efekty, których nie da wyrazić się procentowo, mają tylko 20% szans na działanie. Czyli jeżeli ktoś dotknie muru i uda mi się RO na wolę, to mur ma 20% szans na istnienie i 80% szans, że go po prostu nie ma.

SRD:
"If the disbelieved attack has a special effect other than damage, that effect is one-fifth as strong (if applicable) or only 20% likely to occur"
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Przywoływanie/Wywoływanie poprzez cienie PL

wt lis 16, 2010 8:07 pm

Prawda, zapomniałem o tym. Usunąłem czary które nie mają innej korzyści, nie są niebojowe lub nie mają dużej szansy, że NPC nie wejdą z nimi w interakcję (ilu ludzi wali głową w mury mocy żeby sprawdzić czy są prawdziwe?)

BTW, jak ja wcześniej nie zauważyłem że do rzucania Nienaruszalnej sfery komponentam jest zrobiony z gumy i kryształu pokeball?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości