Zrodzony z fantastyki

 
kadaj
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 7:30 pm

Posąg?

pt lis 19, 2010 6:49 pm

Czy mogli byście mi pomóc (a właściwie mojemu koledze)? Zaczynamy niedługo nową kampanię i postanowił on, że zagra posągiem pilnującym grobu (niegdyś był on człowiekiem (znaczy posąg) i teraz pojawia się pewien problem, a konkrenie jaka by do niego pasowała rasa albo może jakiś szablon?

Pozdawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony pt lis 19, 2010 6:50 pm przez kadaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dordien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 16, 2010 12:29 pm

Re: Posąg?

pt lis 19, 2010 9:31 pm

Podaj trochę więcej szczegółów, bo nie za wiele da się zrozumieć z wypowiedzi powyżej a na pewno pomożemy :) .
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Posąg?

pt lis 19, 2010 9:42 pm

Nie jestem dedekowym ekspertem, ale najbardziej z posągami kojarzą mi się konstrukty (Odbieracz, golemy i mechaniczny strażnik wg Księgi Potworów 3.5), można też coś pokombinować z gargulcem i/lub sfinksem.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Posąg?

pt lis 19, 2010 11:04 pm

Ewentualnie warforged z Eberron Campaing Setting/Races of Eberron. Chyba jedyny grywalny konstrukt, wystarczy wprowadzić zmiany kosmetyczne a mechanikę można zostawić.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Posąg?

pt lis 19, 2010 11:32 pm

Nadać może się też kariatyda z "Czarciego Foliału", która jest chyba najbliżej koncepcji ożywionego posągu. Ma jednak ten sam problem co golemy - trzeba ją mechanicznie dostosować do pełnienia funkcji rasy dla gracza.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Posąg?

sob lis 20, 2010 7:05 pm

* Pół-golem kamienny z Monster Manual 2, przy założeniu że postaci udały się wszystkie rzuty obronne (inaczej stałaby się niegrywalnym konstruktem).

* Warforged lub Warforged Jaggernaut (Eberron) lub z twórczości forumowej mój Mechaniczny, opcja Wykuty W Żywiole (Ziemia).

* Pół-Żywiołak Ziemi (Manual of the Planes) lub Genasi Ziemi (Monsters of Faerun) lub ich wersja podana przez Zirael tutaj.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Posąg?

sob lis 20, 2010 7:50 pm

Jeżeli gracz zechce "poczekać" na swoją "posągowość", to może klasa Green Star Adept (CArc)? Na 10. poziomie postać staje się czymś w stylu ożywionego konstruktu...
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Posąg?

sob lis 20, 2010 11:22 pm

Właśnie problem w tym, że nieożywionego. Stajemy się konstruktem, tracimy budowę, mamy przez dziesięć poziomów 3/4 BPA i jeszcze tylko 5 poziomów czarującego... Kiepsko to wygląda.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Posąg?

ndz lis 21, 2010 9:03 am

Lord Xan pisze:
Właśnie problem w tym, że nieożywionego. Stajemy się konstruktem, tracimy budowę, mamy przez dziesięć poziomów 3/4 BPA i jeszcze tylko 5 poziomów czarującego... Kiepsko to wygląda.

Chodziło mi o to, że umysł pozostaje ten sam, zmienia się tylko ciało; napisałem : "czymś w stylu". Że stajemy się konstruktem to chyba nie problem, skoro jest plan grania golemem, który budowy i tak, z tego, co pamiętam, nie posiada. A, i poziomów czarującego mamy 10 - doczytaj, proszę, akapit o czarach - na 10. poziomie będą czary jak magik z pięcioma dodatkowymi poziomami, ale poziom czarującego będzie równy uprzedniemu poziomowi magika plus poziomy w tej klasie; jest to ładnie rozpisane w przykładzie. No chyba że wyszła errata, która to zmienia...
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Posąg?

ndz lis 21, 2010 11:06 am

No, efektywny poziom czarującego równa się poziomie w klasie czarującej = w tej prestiżówce, ale czary i tak rzucamy jak poziom klasy czarującej + 1/2 poziomów prestiżówki.
Nie mówię, że green star adept jest jakiś straszny - ot fajny fabularnie i przeciętny mechanicznie.
Jeśli gra zaczyna się na wyższym poziomie, to taka postać nawet dobrze wpisałaby się w fabularny zarys (niegdyś był on człowiekiem).
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Posąg?

ndz lis 21, 2010 1:33 pm

Lord Xan pisze:
Nie mówię, że green star adept jest jakiś straszny - ot fajny fabularnie i przeciętny mechanicznie.
Jeśli gra zaczyna się na wyższym poziomie, to taka postać nawet dobrze wpisałaby się w fabularny zarys (niegdyś był on człowiekiem)

Zgoda, nie mówię, że to potężna klasa, niemniej jednak zawsze to jakiś pomysł. Jedyny problem to osiągnięcie bycia posągiem na wysokim poziomie...
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Posąg?

ndz lis 21, 2010 2:03 pm

A może po prostu jakiś golem/kariatyda? Tyle że przebudzony/a? Podobnie jak Vhailor na przykład?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości