Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

Deadlands:Reloaded na Skype

pn lis 22, 2010 4:31 pm

Chciałbym zacząć prowadzenie sesji w grę Deadlands:Reloaded (tylko podręcznik gracza i szeryfa, najnowsze wydanie). Jest to konwersja starych i poczciwych Deadlandów na mechanikę Savage Worlds. Fabularnie nie ma prawie żadnych różnic między oryginalnymi Deadlands a skonwertowanymi, więc możecie łatwo wygooglować informacje o grze. Mam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu. Prowadziłem głównie DnD 3 ed. z westernowym dodatkiem Spellslinger, WFRP 2 ed., In a Wicked Age, Neuroshimę.

Szukam 2-4 graczy mających ochotę na przeczytanie wybranych fragmentów podręcznika, nie unikających stosowania mechaniki i mających jeden wieczór w tygodniu wolny na grę.


Co jest wymagane do gry:


Absolutne minimum(wystarczy na pierwsze 2-3 sesje)

Dobra znajomość jazdy próbnej do Savage Worlds (na stronie wydawnictwa Gramel) + przeczytanie zmian w mechanice w podręczniku Deadlands Reloaded Player's Guide: strony 59-68(raptem 10 stron tekstu po angielsku; jeśli ktoś *naprawdę* ich nie rozumie, mogę mu później przetłumaczyć lub wytłumaczyć, co zmieniają w mechanice Savage Worlds).

Znajomość podstawowych założeń settingu gry. Albo Deadlands Martwe Ziemie Podręcznik Gracza wydany przez Maga str. 5-20 albo Deadlands Reloaded Player's Guide strony 1-22.

Warto przejrzeć archetypy z Deadlands Martwe Ziemie Podręcznik Gracza, są na stronach 81 - 102. Rzućcie okiem na tabelkę z brońmi w Deadlands Reloaded Player's Guide, str. 55-57.

Przyzwoity poziom(można już normalnie i płynnie grać)

Przeczytanie gry Savage Worlds Edycja Polska do strony 76 włącznie. Na tym kończą się podstawowe i niezbędne w każdej grze zasady, wchodzi w to też rozdział o sprzęcie (14 stron) i długie listy zawad/przewag (22 strony) do przejrzenia pod kątem swojej postaci. Nie jest tak strasznie, da się szybko i miło przeczytać.

+ to, co wyżej (w minimalnych wymaganiach)
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 2:34 pm przez Drejfus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

Re: Deadlands:Reloaded na Skype

pt gru 03, 2010 12:24 am

Podbijam temat. Znalazłem już 2. graczy i zagraliśmy pierwszą sesję. Następną gramy po weekendzie. Czy ktoś ma ochotę się do nas dołączyć? Mamy jeszcze do 2. miejsc wolnych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości