Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Corax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 06, 2005 5:39 pm

Dziwne archetypy.

wt lip 05, 2005 9:30 pm

Pomine tu kwestie dość luźnie stwożonych archetypów w podręczniku ale gdy zobaczyłem desperado w Strurzach Prawa padłem.Może czegoś nie rozumiem ale wydaje mi się że jego przewagi są punktowo więcej wartę od zawad a strzelanie ma różne poziomy w zalerzności od specjalizacji.Niestety jeden gracz uparł się właśnie na niego.Pomóżcie.Kruk.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

wt lip 05, 2005 10:33 pm

Dobra, pierwsze primo - zawady nie muszą być tyle warte ile przewagi. Zawad może być max 10 punktów, przewag - ile punktów w nie władujesz, tyle masz. Więc tu nie ma niestyków.
Problemem jest to, ze desperado faktycznie jest według zasad pierwszej edycji. Ja bym zrobił tak, że zrównałbym mu wartości strzelań z poszczególnych gnatów (oba na trójkę), wywaliłbym umiejętność siekania (bo w tej edycji już jej nie ma) i wtedy gościowi zostają dwa wolne punkty do rozdysponowania. I tyle.

PS. Dlaczego w podręczniku głównym archetypy są luźno potraktowane?
 
Ramel

Re: Dziwne archetypy.

śr lip 06, 2005 6:12 pm

Corax pisze:
Niestety jeden gracz uparł się właśnie na niego.Pomóżcie.Kruk.


Co do archetypów - niech sobie zrobi normalną postać - archetypy są:
1. Dla klimatu.
2. Jak potrzebujesz na szybko postaci.
I ciesz się, że gracz nie uparł się na Undead Bounty Hunter z Book of the Dead. BARDZO się ciesz :) :evil:
Drachu - wydaje mi się, że w podręczniku do revised są stare z dwóch podręczników i chyba nie najlepiej im poszło z konwersją. No i afair, to GWG zawsze robił archetypy dość specyficznie.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

śr lip 06, 2005 9:36 pm

Hmmmm. Ja często korzystam z archetypów. To znaczy inaczej. Przeglądam np. Płacz i Zgrzytanie i widzę tam świętobliwego łowcę czarownic. I myślę sobie - ale klawy patent, nie wpadłem na to, taki inkwizytor, tylko, ze dobry. Hmmmm.

No i ciągnę karty i korzystając z tego pomysłu tworzę własą postać.
Taki archetyp to fajny pomysł potrafi być.
 
Ramel

śr lip 06, 2005 9:47 pm

Drachu pisze:
Hmmmm. Ja często korzystam z archetypów. To znaczy inaczej. Przeglądam np. Płacz i Zgrzytanie i widzę tam świętobliwego łowcę czarownic. I myślę sobie - ale klawy patent, nie wpadłem na to, taki inkwizytor, tylko, ze dobry. Hmmmm.

No i ciągnę karty i korzystając z tego pomysłu tworzę własą postać.
Taki archetyp to fajny pomysł potrafi być.


Bo o to własnie chodzi z archetypami, nie żeby brać te z podręcznika, tylko na ich podstawie robić swoje. Ja sobie zrobilem wydruk z wszystkich dodatków i dorobiłem właśnie w celu takim jak twój "Big Book of Archetypes"
 
Awatar użytkownika
Corax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 06, 2005 5:39 pm

czw lip 07, 2005 9:51 pm

Moi gracze są koszmarnie leniwi.Potrafią nieźle odegrać archetyp i go zmodyfikować psychicznie podczas odgrywania ale nie chce im się tworzyć ich od zera.Mam nadzieje że ich w końcu tego oducze.Ale na razie mam taką drórzynę.
 
Awatar użytkownika
whitlow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 14, 2008 10:09 pm

śr mar 05, 2008 2:05 am

Ja tam sądzę, że właśnie te archetypy są po to coby wiedzieć ze taki bandito, czy łowca czarownic ma taką czy inną umiejętność wyższą od innej i ogólnie jakie cechy powinny być najważniejsze dla danego dziwaka, ale nigdzie nie jest napisane ze trzeba się ich trzymać całkowicie, to tylko wskazówka. Co do bounty huntera, to w póżniejszych dodatkach można już być nawet wilkołakami, cyborgami i wieloma innymi, ale za to lubię deadlanda ze tu naprawdę moc ma swoją cenę i jeśli więcej możesz to masz też więcej zmartwień...
 
Awatar użytkownika
Ragadyjczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 30, 2009 5:45 pm

Dziwne archetypy.

pt gru 03, 2010 1:12 am

Jak za mocne to popraw nnp. odejmij przewage.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości