Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 4:00 pm

Dzięki wszystkim moim współzawodnikom za grę, co prawda w TOP4 już tylko w dół, ale i tak jestem zadowolony - moja pierwsza internetowa liga i własny, kminiony deck - to sprawia satysfakcję :)

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 4:20 pm

Mam nadzieję, że ucieszycie się na wiadomość, że będzie następna Liga ;)

Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lis 16, 2010 4:35 pm

Panowie, błagam o decklisty!

Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:06 pm

White Weenie by Michax

22 Plains
4 Path to Exile
4 Brave the Elements
2 Harm's Way
4 Spectral Procession
4 Goldmeadow Stalwart
4 Knight of Meadowgrain
4 Wizened Cenn
4 Restless Apparition
4 Cloudgoat Ranger
4 Kor Aeronaut

Sideboard:
4 Burrenton Forge-Tender
2 Spirit Link
4 Celestial Purge
2 Pollen Lullaby
3 Aura of Silence

Parę uwag:
Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie ludzie mi zadawali: po kiego grzyba Restless Apparition? Nie lepsze Kitchen Finksy?
Okazało się, że nie. Naprawdę, przy 12 źródłach many na stole i powiedzmy na to 2x Cumber Stone po drugiej stronie stołu finks nie robi naprawdę nic. A odzyskiwanie życia po prostu niewiele daje - od tego jest tutaj Knight of the Meadowgrain.

Na pewno zamieniłbym Spirit Linki na dodatkowe Harm's Waye - świetnie sprawdziły się na elfy, a SL nie użyłem ni razu.
Burrenton - MVP na Firespouta. Tylko Firespout i Cumber Stone był mnie w stanie zatrzymać.

W Lidze przegrałem trzy mecze - dwa z deckami opartymi na Cumber Stone + Elixir of Immortality + point removal = przewijamy Cię hardkorowo, od 60 do zera. Ten trzeci mecz to Jund - i tak naprawdę nie wiem, czy mam z Jundem słabo, czy nie, bo dwa razy zfloodowałem strasznie. Po side powinno siadać jak złoto na Thrinaxy, Burki zatrzymują Rampy i staramy się szybko nad oppem przelecieć.

Tyle ode mnie, pozdr.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 9:08 pm przez Michax, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:18 pm

Decklisty będą ujawnione po rozegraniu finału - pojawią się też artykuły podsumowujące napisane przez SceNtriCa, a może i nawet Thoctara ;)

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:19 pm

Z Jundem masz teoretycznie spoko, gorzej jak przeciwnik mass removal (spouty i charmy) dobiera jak szalony.

Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:21 pm

Dewastator dobierał, albo to raczej mnie szczęścia brakło ;)

Jeśli nie można decklist ujawniać, to możesz mi skasować posta.

Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:36 pm

Zephyel pisze:
Decklisty będą ujawnione po rozegraniu finału

Eee? Myślałem, że finał już rozegrany? Z tego co się orientuję miał być rozegrany w ten weekend?

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt lis 16, 2010 9:57 pm

Miał, ale chłopaki zrobili bunt i grają jakoś... niedługo. Poganiać, poganiam, ale co - remis im wpiszę? ;)

@michax:
swoją możesz ujawnić, nie ujawnię natomiast list finalistów ;)

Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Liga Poltera - kometarze

śr lis 17, 2010 4:28 pm

Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie ludzie mi zadawali: po kiego grzyba Restless Apparition?

Heh, ja przez całą ligę zadawałem sobie pytanie, dlaczego ludzie Aparycją NIE grali... sam na początku miałem zamiar grać WW, ale bardziej agresywnym niż Twoje. Restless Apparition było MVP tego decku. A side - wiadomo, trudno było przewidzieć że te spirit linki się nie przydadzą, meta jakby nie patrzeć było nieznane.
Ogólnie - gz
A jund ma chyba niewielką przewagę nad tym deckiem, choć wiadomo - zależy od konstrukcji.

Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Liga Poltera - kometarze

pt lis 19, 2010 9:02 pm

I jak tam finał?

Ludzie, skończmy tą ligę oficjalnie..

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

pt lis 19, 2010 9:57 pm

Ja bardzo bym chciał to zakończyć, ale panowie stwierdzili, że im się nie spieszy. Mówię oficjalnie, że nie podoba mi się takie zachowanie.

Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Liga Poltera - kometarze

sob lis 20, 2010 11:33 am

Każdego chyba terminy obowiązują. Nie chcą grać - remis.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Liga Poltera - kometarze

sob lis 20, 2010 12:24 pm

Jest jeszcze jedna opcja: Dewastator i brzoza to ta sama osoba :)

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

sob lis 20, 2010 12:32 pm

@Specu:
Nie. Jestem tego pewny ;)

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Liga Poltera - kometarze

sob lis 20, 2010 8:25 pm

Dać im dropy, a mecz o 3 miejsce potraktować jako finał :spoko:

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

sob lis 20, 2010 9:01 pm

Póki co dostali czas do niedzieli do 23:59 ;)

Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lis 21, 2010 9:21 pm

Po pierwsze, chciałbym przeprosić wszystkich uczestników ligi za naszą zwłokę - na szczęście mecz finałowy doszedł do skutku. A teraz, dla ciekawskich przedstawię autorski spis zwycięskiego decku :

UW Manipulator :

1x Elixir of Immortality
3x Firespout
4x Path to Exile
4x Condemn
4x Wall of Omens
4x Cumber Stone
4x Everflowing Chalice
2x Voltaic Key
1x Crystal ball
3x Icy manipulator
1x Rod of ruin
3x Tidings
2x Dreamstone Hedron
6x plains
5x island
1x Mountain
3x tectonic Edge
1x vivid crag
4x vivid creek
4x vivid meadow

Side :
4x Dream Fracture
1x Treasure Hunter
1x Elixir of Immortality
2x Pyroclasm
2x Scattering stroke
2x Aura of Silence
2x Suffer the past
1x Firespout
Ostatnio zmieniony ndz lis 21, 2010 9:29 pm przez Brzoza, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

ndz lis 21, 2010 9:27 pm

Spisy wszystkich graczy zostaną opublikowane w odpowiednim temacie jakoś na dniach ;)

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

pn gru 13, 2010 8:49 pm

Przygotujcie sie do Drugiej Ligi!
Startujemy w styczniu :)

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 12:38 pm

Bez bloku Lorwyn i Shadowmoor, to już nie to samo :( Odjęcie Xth przeżyję, ale reszty szkoda.
Ostatnio zmieniony wt gru 14, 2010 12:39 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Liga Poltera - komentarze

wt gru 14, 2010 3:03 pm

Przynajmniej wymusza to kombinowanie, jak zastąpić "przestarzałe" karty, a co dodać ze Scarsów. Parę talii pozostanie prawie nienaruszonych, ale mogą też powstać nowe archetypy - widzę około trzy, do zaistnienia których może przyczynić się Scars of Mirrodin (na razie abstrahując od tego, czy byłyby mocne czy nie) :) A to wszystko powoduje, że pewne rzeczy trzeba przemyśleć na nowo, co cieszy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 14, 2010 3:05 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 3:21 pm

p4v pisze:
Bez bloku Lorwyn i Shadowmoor, to już nie to samo :( Odjęcie Xth przeżyję, ale reszty szkoda.

Szkoda, nie szkoda, chodziło o to, aby gracze musieli pokminić, a nie zagrać starą konstrukcją :)

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 3:41 pm

No nadal będzie działczyło UW Control, tyle że bez mass removalu. Ale ogólnie nieco mała pula kart. Aczkolwiek będę kombinował :)

Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 5:08 pm

a) czemu nie dorzucić jakiegoś losowego setu na rewitalizację formatu

b) jeśli Hamachi jest w konflikcie z moim routerem, jakie mam szansę na to, że MWS będzie platformą, na której będę rozgrywał swoje gry

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 8:32 pm

Alkioneus, od jakiegoś czasu nie ma problemu z Wizardem. A nie znalazł się jeszcze przeciwnik, który nie dał się namówić na MWSa jak nie miałem innej aplikacji :)

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

wt gru 14, 2010 10:38 pm

Alkioneus pisze:
czemu nie dorzucić jakiegoś losowego setu na rewitalizację formatu

Dobra myśl, moze następna ligę skombinować w starszych formatach? :)

Awatar użytkownika
Kurt Von Nissen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr gru 15, 2010 12:00 am

Zephyel pisze:
Dobra myśl, moze następna ligę skombinować w starszych formatach? :)

Saga Urzy! Saga Urzy! ^^

siepu
Użytkownik
Użytkownik

śr gru 15, 2010 4:41 am

Dobra, to ja ponarzekam.
Wiem, że to pierwszy post i w ogóle to nie wypada, ale jako weteran turniejów w formatach dziwnych (dawne forum the priests + trochę na k20):
a) oczywiście zapisuję się do udziału;
b) postaram się kulturalnie wyjaśnić, czemu imho format jest z d*** wyjęty;

Podstawowy problem z formatem jest taki, że w obecnym układzie nie spełnia podstawowej idei wszelkich formatów dziwnych: ciekawych ograniczeń wyzwalających niczym nieskrępowaną kreatywność (tak tutaj podkreślana niemożność netdeckowania wychodzi samoistnie). Przy tego typu ligach właściwie każdy gracz powinien mieć własny, dziwny i kompletnie unikalny deck, natomiast tutaj jest to niemożliwe. Format jest bardzo ograniczony i ściśle określony - Bloodbraid Elf i Bituminous Blast to dwie najlepsze karty i oparty na nich Jund kulturalnie niszczy wszystko co nie jest WW, które z kolei składa się przed Ux control. Jakiekolwiek próby zmiany tego stanu rzeczy są właściwie skazane na porażkę. Jeśli kogoś nie przekonują moje wynurzenia, polecam zajrzeć do wyników z poprzedniej ligi - aż tak wielu zmian nie ma, spadło głównie parę kart dla WW. Dodatkowym bólem jest brak sideboardu, który jednak jest obowiązkowy przy wszystkich ligach nie będących jakąś odmianą highlandera - uniwersalne odpowiedzi są mocno ograniczone, więc posiadanie paru bardziej szczegółowych w side ratuje życie. No i przy tym card poolu talie są straszliwie kulawe... Zazwyczaj wygrywa ten, komu mana będzie mniej nie działała... Gorzej niż w sealed, bo na epickie gry szanse są bardzo niewielkie.
Żeby nie było, że tylko narzekam - imho na zmianę formatu jeszcze nie jest za późno. Poniżej kilka propozycji rzeczy, które z doświadczenia wiem że działają + parę kolejnych opartych na opiniach innych ludzi.

a) Mój faworyt, czyli Artist Wars. Idea jest prosta - każda karta w decku (60 + 15 side) nie będąca basic landem musi mieć art autorstwa tego samego artysty. Wyrocznią jest tutaj gatherer (przy wizardzie trzeba używać findera, który jest niepraktyczny i - często - błędny), dozwolone są też wszelke arty popełnione do talii promocyjnych typu From the Vault. Bany z legacy + Umezawa's Jitte (format jak wszystkie tego typu jest rządzony przez crity, w połączeniu z faktem, że Moeller i tak jest jednym z najmocniejszych kolesi w formacie - zło) + Survival of the Fittest (podobnie jak Jitte - trudna do odpowiedzenia karta u mocnego artysty, która z miejsca wygrywa gry). Pomysłów przy składaniu decku jest mnóstwo, i gra się baaardzo przyjemnie. Jeszcze raz polecam.

b) Alphabet - mocno specyficzna odmiana highlandera. W talii (40, bez side) trzeba mieć dokładnie jedną kartę na każdą literę alfabetu, reszta uzupełniana basicami. Bany jak wyżej. Znowu warto głównie za mnóstwo kombinowania przy składaniu decka, no i jako że używane karty często są dosyć niecodzienne... Miodzio.

c) Peasant - format którym inspirowany jest ten obecny, ale działający (w commonach jest wszystko, w U - bywa różnie). Wadą może być to, że format żyje i jest grany na MODO, ale z drugiej strony - rzeczywiście działa.

Kilka innych sugestii, których nie testowałem, ale ludzie wyrażają się o nich pozytywnie: duelowy EDH, prismatic, tribal wars standard (to nawet grałem, ale imho działało i miało sens tylko przed zmianą przyznawania kritom typów).

Mam nadzieję, że liga wyjdzie naprawdę fajnie (no i że moje sugestie zostaną wzięte pod uwagę :P).

Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Liga Poltera - kometarze

śr gru 15, 2010 3:19 pm

@Siepu:
Pomysły jak najbardziej dobre, dzięki za odzew, ale... do zrealizowania dopiero od następnej Ligi - terminu nie chcę przesuwać, a 15 dni (w tym święta, gdzie mało osób ma dostęp do kompa, nie mówiąc o czasie na kminienie) to trochę mało.

Co do formatów, gdzie są dostępne praktycznie wszystkie dodatki - nie. Liga skonstruowana tak, żeby nie było za dużo kart do ogarnięcia, dzięki czemu i nowi gracze mogliby sobie pograć.

PS. Jedyną słuszną opcją wybrania następnego formatu będzie IMO ankieta, ale ona pojawi się dopiero za jakiś czas. :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14