Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr mar 19, 2008 12:49 am

W zasadzie Ence to nie pogadaliśmy za dużo na R-konie, damn.
Jakoś też się zmyłeś wcześniej w niedzielę i jechałem sam z Zebem pociągiem nach Krakau.
Szkoda, nawet wielka szkoda.
Jeśli pamiętasz nasza rozmowę i nie zmieniłeś zdania, to odezwij się do mnie na GG albo przez PW.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

sob cze 07, 2008 7:38 am

Witam, jakieś nowe wieści o Nemezis? Wiadomo coś o premierze, jakieś informacje z wydawnictwa?
 
Anonim_1

sob cze 07, 2008 7:44 am

Ivelio pisze:
Witam, jakieś nowe wieści o Nemezis?

Są trzy możliwości:
1) Wydawca dopiął wszystko na ostatni guzik bez mojej wiedzy i podręcznik czekają tylko ostatnie, kosmetyczne poprawki.
2) Wydawca ma gdzieś ładowanie pieniędzy w produkt, który jego zdaniem nie przyniesie zysków.
3) Wydawca zapomniał sobie, że w ogóle ma coś wydać a Nemezis leży w bliżej nieokreślonym stanie.

Niestety, na tą chwilę wygląda to nieciekawie. Bardzo żałuję, że podręcznika nie ma jeszcze na półkach - jak tylko się obronię i przeprowadzę postaram się powalczyć z Wydawcą o zakończenie (pozytywne!) sprawy, ale na tą chwilę nie mam możliwości aktywnego działania w tej sprawie.
 
Awatar użytkownika
sheol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw paź 05, 2006 2:01 pm

pt cze 13, 2008 10:24 am

Wydawca pewnie zgarnął kasę z smsów i zgrywa głupiego....

Albo jak to w Polsce bywa skończył mu się zapał, czas i chęci.
Więc nabrał wszystkich głosujących i wykorzystał pracę zespołów projektujących settingi.

Przynajmniej takie to wrażenia sprawia:)
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob lip 19, 2008 2:28 pm

Witajcie !
Czy wiadomo już co dzieje się z wydaniem Nemezisa lub jakie jest stanowisko samego wydawcy w tej sprawie ?
 
Nukereal

sob lip 19, 2008 2:47 pm

A czy będzie jakaś zmiana w Nemezis z powodu edycji 4.0? Takie pytanie skromne :D .
 
Awatar użytkownika
sheol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw paź 05, 2006 2:01 pm

śr sie 13, 2008 2:49 pm

po Nemezisie raczej:
oto jak wygląda strona wydawnictwa Alea i Megakonkursu:

http://megakonkurs.com/

Nie istnieje - znikła z sieci.
Świadczy to jedynie o tym że Pan organizator powinien sie zainteresować cała sprawą.

Ja che zwrotu kapusty za SMS-y!!!!
 
Anonim_1

pt sie 15, 2008 12:03 am

sheol pisze:
Świadczy to jedynie o tym że Pan organizator powinien sie zainteresować cała sprawą.

Organizator ma chyba już w nosi nie tylko "Nemezis" i fandom, ale i samo wydawnictwo (które pewnie już nie istnieje). Jedynym śladem aktywności Finna są licytacje na Allegro prowadzone przez tą osobę - nie mnie dochodzić, jaki jest stopień jej pokrewieństwa z Organizatorem, ale sądzę, że nie jest to tylko zbieg okoliczności.

W kwestii "Nemezis"... cóż, dla mnie sprawa jeszcze nie jest zakończona - najbardziej boli mnie kwestia okładki (Sławek Maniak odwalił kawał dobrej roboty), która raczej nie doczeka się druku. Cóż, może uda się ją wykorzystać przy jakimś innym projekcie?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt sie 15, 2008 12:20 am

W czasie ostatniego Constaru odbyła się rozmowa na temat Nemezis, w której padła propozycja, aby zrobić Nemezis na zasadzie druk na życzenie. Czy jest to możliwe?
 
Anonim_1

pt sie 15, 2008 12:23 am

W czasie ostatniego Constaru odbyła się rozmowa na temat Nemezis, w której padła propozycja, aby zrobić Nemezis na zasadzie druk na życzenie. Czy jest to możliwe?

Pytanie wypadałoby skierować do... no właśnie, nieobecnego.

Bardzo mi przykro, bo wychodzę na "wyrodnego ojca Nemezis", ale nie mam sił, środków, możliwości, czasu i chyba również chęci, żeby zajmować się walką o wydanie podręcznika - choćby na zasadzie druku na życzenie. Po studiach ma się jednak zbyt mało czasu, żeby inwestować większe siły w ogólnie pojętą działalność wydawniczą.
 
Awatar użytkownika
sheol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw paź 05, 2006 2:01 pm

wt sie 19, 2008 3:04 pm

A niema jakiejś metody na Wilekiego Nieobecnego, tzn. nie podpisywałeś z nim umowy Encu jakiejś na wydanie Nemezis.

Być może jest jakiś sposób by przynajmniej zmusić Fina do wyjaśnienia sprawy. Może jakiś prawny kruczek, przepis cokolwiek.

Sam byłem mocno zainteresowany Nemezis i jego wydaniem, mimo iż nie jestem fanem DnD. Sytuacja w której olbrzymia ilość pracy wielu ludzi (ekip startujących w konkursie) zostaje poprostu zmarnowana jest okrutnie wprost wkurzająca.
A fakt że sporo ludzi oddało swoje głosy w konkursie sprawia że nie wydanie podręcznika, który wygrał jest ze strony organizatora najnormalniej w świecie oszustwem.

Ja czuje się zniesmaczony, Encu - Ciebie zapewne szlag jasny trafił.

A zainwestowałem swoje złocisze i skontaktowałem się w sprawie Megakonkursu z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Opisalem rzeczowo cała sprawę i okazuje się że praktyki Alei maja znamiona wyłudzenia i mogą być ścigane z urzędu!!!!.

Przypomnijcie mi czy organizator zobowiązał się w regulaminie konkursu że wyda setting który wygrał.
No i pytanie Encu podpisałeś z nim umowę i czy zapłacił ci za podręcznik??

Bo jeśli zobowiązał się - to można go dojechać przez prokuraturę, jeśli zaś nie podpisał z Tobą Encu umowy - można również go zahaczyć. Kwestia tego czy ty jako "wyrodny ojciec Nemezis" :spoko: jesteś tym zainteresowany - no i czy ktokolwiek z fanów MegaKonkursu jest??
 
Anonim_1

wt sie 19, 2008 6:13 pm

sheol pisze:
nie podpisywałeś z nim umowy Encu jakiejś na wydanie Nemezis.

Podpisałem umowę, a jakże - tyle, że nie było w niej mowy o terminie wydania, zaś wynagrodzenie (% od sprzedaży) miałem otrzymać po jakimś czasie po publikacji. Z umowy się teoretycznie Finn wywiązał (no, przynajmniej w kwestii finansowej, bo dał ciała z kilkoma innymi sprawami, np. rozliczeniem PITów).

Kwestia ścigania Finna jest ciężka - zastanawiałem się nad tym, czy eskalować sprawę, ale nie jestem przekonany, że warto. Boli mnie, że Nemezis raczej nie ujrzy światła dziennego (przynajmniej jakiś czas), jednak z drugiej strony nie mam chyba na tyle chęci, sił, możliwości i determinacji, by ciągać organizatora konkursu po sądach.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

wt sie 19, 2008 8:01 pm

W sumie to racja, nie ma co zawracać sobie głowy. Poczekamy zobaczymy, a jak nie to zobaczy xD Zresztą Encu, daj sobie narazie spokój, masz studia na głowie a nie użeranie się z Finn'em i urzędasami...

Ale fakt faktem, szkoda że tak wyszło z tym wszystkim, już niedługo minie rok, co prawda za kilka miesiecy ale jednak :P Mam nadzieje że jakoś to jeszcze się ułoży...
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt sie 19, 2008 9:21 pm

Mnie najbardziej ciekawi, jak wygląda sprawa z prawami autorskimi. To, że prawo do treści podręcznika należą wyłącznie do Ciebie, Encu, nie ulega żadnym IMHO wątpliwościom (skoro Finn nie zdążył nawet przeprowadzić korekty podręcznika). Jednak czy przypadkiem umowa nie krępuje Twoich działań odnośnie zarządzaniem stroną ekonomiczną projektu, tj. czy jeśli np. zmienisz wydawcę, to z kolei on nie będzie mógł pozwać Cię do sądu?

Jeśli nie, to proponuję do końca wyczerpać wszystkie możliwości kontaktu z Finnnem, a w przypadku gdy to zawiedzie, wówczas rozważyć możliwość druku na życzenie.

W najgorszym razie można wrzucić tekst do sieci w formie PDF-a (nawet płatnego), bo skoro i tak nie miałby ujrzeć światła dziennego w postaci pełnoprawnego produktu komercyjnego, to nich chociaż praca nie pójdzie zupełnie na marne. Tym bardziej, iż nie opłaca się go kisić przez kilka lat na dysku komputera, gdyż za kilka lat fani już dawno będą wykruszeni, zaś o d20 będą pamiętali tylko starzy wyjadacze RPG-owi.
 
Anonim_1

wt sie 19, 2008 10:44 pm

Ivelio pisze:
masz studia na głowie

Studia szczęśliwie skończyłem. :)


M.S. pisze:
Jednak czy przypadkiem umowa nie krępuje Twoich działań odnośnie zarządzaniem stroną ekonomiczną projektu, tj. czy jeśli np. zmienisz wydawcę, to z kolei on nie będzie mógł pozwać Cię do sądu?

Myślę, że będzie mógł. Zapłacił połowę, reszta miała być przekazana po publikacji podręcznika. Tyle, że Nemezis się nie ukaże... Nic, w najgorszym wypadku będzie trzeba poczekać na system jeszcze "tylko" ;) cztery lata - jak tylko prawa autorskie wrócą do mnie, zajmę się systemem (nowa mechanika, nowe pomysły fabularne, nowa jakość, itd. :papieros:). Tyle, że jak sam piszesz - do tego czasu mało kto o Nemezis będzie pamiętał.

Z drugiej strony, Cthulhutech wychodziło bodajże z pięć lat. Anima też już czeka kilka lat na wydanie, że o Wolsungu nie wspomnę...
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr sie 20, 2008 9:09 pm

Po czterech latach trzeba będzie robić kolejną kampanię reklamową, bo o systemie pewnie tylko fanatycy kostki dwódzistościennej pamiętać, jak mniemam.

ShadEnc pisze:
jak tylko prawa autorskie wrócą do mnie, zajmę się systemem (nowa mechanika, nowe pomysły fabularne, nowa jakość,


Zwłaszcza to pierwsze będzie konieczne, bo za kilka lat pewnie tylko nie nazbyt liczni fani będą mieć do czynienia z mechaniką d20...

ShadEnc pisze:
Z drugiej strony, Cthulhutech wychodziło bodajże z pięć lat. Anima też już czeka kilka lat na wydanie, że o Wolsungu nie wspomnę...


Dlatego trzymam się nadziei, że choć późno, to i Nemezis w końcu ujrzy światło dzienne. ;)
 
Ejdżej
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 10, 2008 10:23 am

śr gru 24, 2008 5:19 pm

Kurcze - grzebalem w sieci bardzo dlugo, zeby sprawdzic co sie stalo ze zwycieskim settingiem Megakonkursu, a tu taki klops. Nie zazdrosze autorom...

Ale nie o tym chcialem napisac - przesledzilem watki w miare dokladnie i o ile dobrze zrozumialem "druga strona" nie wywiazuje sie z niepodpisanej umowy. Pisze "niepodpisanej", bo jesli Wy - jako autorzy czy tez ilustratorzy - nie otrzymaliscie swojej kopii umowy, to w zasadzie jest ona niewazna. Po pierwsze - praktycznie kazda umowa ma klauzule, ktorej nieprzestrzeganie wiaze sie z rygorem niewaznosci: "umowe sporzadzono w dwoch jednobrzmiacych egzemplarzach, po jednym dla kazdej ze stron". W wypadku, gdy "druga strona" miala odeslac Wam umowy poczta powinna to zrobic za potwierdzeniem doreczenia. W innym wypadku nie sposob byloby udowodnic, ze umowa istotnie zostala Wam przekazana.
Po drugie - przekazanie praw autorskich nastapiloby w momencie podpisania umowy. Jednoczesnie jednak wraz z podpisaniem umowy Wydawca (badz tez osoba, z ktora podpisywalo sie umowe) zobowiazuje sie do wydania podrecznika. Jesli umowa nie zostala podpisana, prawa autorskie pozostaja przy autorach podrecznika, a Nemezis mogloby ukazac sie nakladem innego wydawnictwa, badz tez jako darmowy setting elektroniczny.

Moim zdaniem to kwestia do obgadania z radca prawnym, ale w roznych przypadkach pozew o naruszenie praw autorskich ze strony Wydawnictwa wiazalby sie dla nich z przykrymi konksekwencjami. Byc moze czegos nie wiem albo nie rozumiem, ale w oczach postronnego obserwatora sprawa wyglada wlasnie tak.

Pozdrawiam!
 
Anonim_1

śr gru 24, 2008 11:43 pm

Ejdżej, zdaję sobie sprawę z tego, że gdyby mi naprawdę zależało, mógłbym wytoczyć działa i porozmawiać z Wydawnictwem inaczej. Problemy są dwa: niewielkie korzyści i brak chęci do wojowania w obronie Nemezis. Zanim jednak ktokolwiek oskarży mnie, że łamię obietnice wyborcze ;) - pozwólcie, że wyjaśnię.

Nemezis miał być settingiem ukierunkowanym wyłącznie na komercyjny sukces, futurystyczną odpowiedzią na FR, czy Warhammera. Nie twierdzę, że nie włożyłem w Nemezis serca - ale powstrzymałem na wodze swoje gusta, by wygładzić świat i dopracować mechanikę. Gra miała być mainstreamem pełną gębą. Problem polega jednak na tym, że d20 - w wersji 3.5 raczej zdycha i nie wierzę, że obecnie setting mógłby odnieść komercyjny sukces. Kontaktowałem się na jesieni z Wydawcą - sądziłem, że może jest szansa na ekspresowe dokończenie procesu wydawniczego i wypuszczenie Nemezis w ciągu kilku miesięcy. Niestety, byłem w błędzie - teraz, w obliczu Exalted, Midnighta, Klanarchii, Wolsunga i X innych gier wydawanie settingu d20, nawet w nieobecnej dotychczas konwencji, nie ma większego sensu.

Kwestia druga zahacza o moje zajęcia pozaerpegowe, o których wspominać nie chcę. Napiszę więc jedynie tyle: nie mam ochoty poświęcać pieniędzy, czasu i zapału na coś, co nie przyniesie mi satysfakcji ani zysku. Ważniejsza jest praca i inne obowiązki, hobby niestety musi odejść na drugi albo trzeci plan.

Trzeba spojrzeć na to od jaśniejszej strony: prawa autorskie wrócą do mnie najpóźniej w ciągu czterech lat (sądzę, że dogadam się z Wydawcą wcześniej). Czy nie byłoby lepiej, gdyby Nemezis ukazało się na własnej mechanice, z napakowanym fabularnymi pomysłami światem, jednym słowem podręcznikiem, na którego napisanie miałbym więcej czasu, a testerzy jeszcze więcej na wyłapanie moich błędów?
 
Ejdżej
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 10, 2008 10:23 am

czw gru 25, 2008 2:53 pm

To jest jasna sprawa - w szczegolnosci przekonuje mnie akapit o braku zainteresowania sprawami, ktore nie przynosza zyskow. Te czesc rozumiem doskonale, bo sam w pewnym momencie w zrezygnowalem w duzej mierze z dzialalnosci hobbystycznej na rzecz pracy. Poza tym - Nemezis nalezy do Ciebie i Twoja jest rzecza, czy i kiedy postanowisz cos z settingiem uczynic.

Moj post byl glownie nakierowany na fakt, iz istnieje pewne prawdopodobienstwo, ze prawa autorskie wciaz pozostaja przy Tobie. Ale jak juz wczesniej wspomnialem - jest to kwestia prawna i ewentualnie nalezaloby ja obgadac z osoba bardziej ode mnie kompetenta.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Temat ogólny - pytania i odpowiedzi

śr gru 22, 2010 12:25 pm

Nemezis będzie do kupienia już w styczniu najpewniej, jak napisał dziś w aktualizacji Ramel, jeśli nie wyrobią się z drukiem to pdf - z limitki będzie do ściągnięcia w styczniu, a drukiem w lutym.
Ostatnio zmieniony śr gru 22, 2010 2:03 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

Temat ogólny - pytania i odpowiedzi

śr gru 22, 2010 3:49 pm

Ale to zalozenie optymistyczne :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość