Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 2:18 pm

Witam.

Dziś rano z wielkich nudów wymyśliłem bardzo zabawny Deck na nieskończoność życia.Jak już wspomniałem deck jest zabawny więc śmiech jest mile widziany.
Co do gry tym deckiem, raczej wątpię żeby dało się nim coś ugrać, szczególnie poza grą towarzyską. ^^
Ale koniec pitolenia, oto decklist:

61 kart

<24>
8x Mountain
8x Swamp
4x Plains
4x Dragonskull Summit

<14>
4x Palladium Myr
4x Emrakul's Hatcher
3x Memnite
1x Platinum Emperion

2x Ajani Goldmane

<23>
4x Blaze lub Fireball
4x Swallowing Plague
4x Dark Ritual
4x Brood Birthing
3x Mox Lotus
2x Dreamstone Hedron
2x Diabolic Tutor

Obliczyłem, że przy odrobinie szczęścia w podejściu kart ("odrobinie" - haha) już w 6 turze można nabić sobie nieskończoność życia lub zabić przeciwnika zadając nieskończoność obrażeń. xD
Jak to zrobić? Oto odpowiedź:

Załóżmy że zaczynamy z taka ręką: 2x Swamp, 2x Mountain, 1x Dark Ritual, 1x Palladium Myr, 1x Emarkul's Hatcher

1 tura - wystawiamy swampa, płacimy nim za Dark Ritual, a ritualem płacimy za Palladium Myr
2 tura - (draw - Brood Birthing) wystawiamy mountain.
3 tura - (draw - Mox Lotus) wystawiamy swampa, płacimy 2x swamp 1x mountain i Palladium Myr'em za Emarkul's Hatcher i dostajemy 3x Eldrazi Spawn(kazdy spawn za poswiecenie go, daje nam 1 do many)
4 tura - (draw - Brood Birthing) płacimy 2x mountain i Palladium Myr'em i wystawiamy 2x Brood Birthing = dostajemy 6x Eldrazi Spawn(to samo co w turze nr.3)
5 tura - (draw - Swallowing Plague) płacimy 2x Mountain 2x Swamp iPalladium Myr'em oraz poświecamy 9x Eldrazi Spawn = mamy 15 many i wystawiamy długo oczekiwany Mox Lotus
6 tura - (draw - Blaze / Fireball),płacimy 2x Swamp + nieskończoność many Mox Lotusem używamy Swallowing Plague, targetujemy nasza lub creaturke wrogi i dostajemy nieskończoność życia, lub wykańczamy w ten sam sposób przeciwnika używając Blaze lub Fireball :)

Co wy na to? ^^
Wiem wiem... trzeba mieć mega farta żeby tak karty podeszły i żeby nam przeciwnik nie usuwał, kontrowal spelli lub wcześniej zjechał życie :)

Po co Ajani Goldmane? Jak nam się uda nabić loyality na 7, kładziemy Avatar tokena infinity/infinity na pole bitwy :)
Ostatnio zmieniony wt gru 21, 2010 2:22 pm przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 2:37 pm

Shadooch pisze:
3x Mox Lotus


Sety Un są setami fanowskimi i wątpię żeby ktokolwiek nawet w mega casualu zaakceptował ich obecność w talii.

Shadooch pisze:
targetujemy nasza lub creaturke wrogi i dostajemy nieskończoność życia


W MTG nie ma czegoś takiego jak nieskończoność. Jeśli płacisz :x: musisz dokładnie określić ile ono wynosi.

Deck kulawy. Opiera się na mechanice która nie jest akceptowalna nawet w casualu. To tak jak byś grał kartami z Ante,
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 2:43 pm

Sety Un są setami fanowskimi i wątpię żeby ktokolwiek nawet w mega casualu zaakceptował ich obecność w talii.


Ale mysle ze znajomi by zaakceptowali obecnosc tych kart, my gramy w 100% dla zabawy:)

W MTG nie ma czegoś takiego jak nieskończoność. Jeśli płacisz :x: musisz dokładnie określić ile ono wynosi.
.No ok zaluzmy ze X-em bedzie bilion many :)

To tak jak byś grał kartami z Ante,


Co to sa karty Ante? :D
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 4:00 pm

Shadooch pisze:
Co to sa karty Ante?


kiedyś, kiedyś kiedy żyły jeszcze dinozaury :P grało się o coś. Tym cosiem była losowa karta z talii, o którą się grało. To właśnie jest Ante. Były ponadto karty wpływające na pulę kart. Karty takie są nielegalne teraz w żadnym formacie, bo nie stosuje się Ante. Przykład - Amulet of Quoz. Cała karta nie robi nic poza działaniem z ante.

Shadooch pisze:
Ale mysle ze znajomi by zaakceptowali obecnosc tych kart, my gramy w 100% dla zabawy:)


Mimo wszystko są lepsze sposoby na zrobienie niewyobrażalnie dużej ilości hp w sposoby ogólnie przyjęte.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 4:11 pm

Mimo wszystko są lepsze sposoby na zrobienie niewyobrażalnie dużej ilości hp w sposoby ogólnie przyjęte.


Chcialem wymyslec cos nowego :D

Hmm a sa lepsze sposoby zeby zadac komus bilion dmg? :D
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 4:57 pm

Shadooch pisze:
Hmm a sa lepsze sposoby zeby zadac komus bilion dmg?


Ciężko, ale da się. Można też spowodować taką stratę życia.

Są też talie które mogą w pierwszej/drugiej/trzeciej turze (w zależności od podejścia) zabić dozwolą ilość graczy.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 21, 2010 8:02 pm

Shadooch pisze:
Hmm a sa lepsze sposoby zeby zadac komus bilion dmg?


Nomads En-kor + Daru Spiritualist. Atak Daru + target Nomadami gugol razy + Inside Out w Daru.

Lub

Nomads En-kor + Daru Spiritualist. Atak Daru + target Nomadami gugol razy + Doran, the Siege Tower.

Lub

Nomads En-kor + Daru Spiritualist. Target Nomadami gugol razy + Transmutation w Daru i poświęcenie dla Starlit Sanctum z czarnej many.


Zamiast Nomadów, można zastosować innego En-Kora, który targetuje za 0 Np. Shaman En-Kor. Lub equipoqać Shuko. Zamiast Daru można użyć Task Force. Ale lepiej nabić miliard życia i spokojnie zaciukać/przewinąć przeciwnika.

Kart jest naprawdę sporo. Podobnie jak wersji decku. Ja gram na WGB, ale znalazłem świetną wersją mono W:

http://www.deckcheck.org/?x=8QRflGWV2M4 ... iavdN4k9y8

Kombo całkiem sympatyczne, ale wymaga współdziałania przynajmniej trzech kart.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

sob gru 25, 2010 11:04 pm

Gizmoo deck fajny ale nie maco ukrywać karty pomimo tego że nie drogie to są u nas w Polsce nie osiągalne.
Life decki nie mają łatwo ale planuję już od dłuższego czasu coś sklecić sensownego.
Deck który złożyłeś (zephyel-owi) z tego co pamiętam jest bardzo dobry ale brakuje mi klasycznego pakowania życia.
Wiesz ja mam 50life ty masz 15life i kritki na stole 1/1 :mrgreen:

W legacy nie pograją ale na osiedlowym podwórku Life decki mają spore szanse. Tym bardziej że wyszła masa extra karcioszek do nich chociaż by Ajani Goldmane.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

sob gru 25, 2010 11:14 pm

avatar86 pisze:
W legacy nie pograją ale na osiedlowym podwórku Life decki mają spore szanse. Tym bardziej że wyszła masa extra karcioszek do nich chociaż by Ajani Goldmane.


W turniejówce mogą ugrać co nieco, ale nie przy jednym kolorze i raczej w nie wyszukanym meta (Treefolki z Mobilizacji :) ). Jako fun deck do gry casualowej jest po prostu niesamowicie mocny. Wiem, bo znajomy ma złożone w pełni kleryki i wiem jak potrafi te deck rzezać i ucinać głowy źle zbudowanym taliom.

Co do kart, to się zgodzę. Są często nieosiągalne. Dajmy na to Shaman en-Kor nie jest wiele warty (5-8zł), a po cenie rynkowej nikt go raczej nie sprzeda. Sam wolałbym go trzymać w klaserze niż sprzedać za pół-darmo
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

ndz gru 26, 2010 12:53 pm

Specu pisze:
W turniejówce mogą ugrać co nieco, ale nie przy jednym kolorze

Jaki proponujesz splash, bo ja mam :w: :u:(life/control) lub wersja gizma :w: :b:(life/discard)
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Re: [CAS] Infinite Life Deck - 4fun

pn gru 27, 2010 9:33 pm

Gizmoo pisze:
Shadooch pisze:
Hmm a sa lepsze sposoby zeby zadac komus bilion dmg?


Nomads En-kor + Daru Spiritualist. Atak Daru + target Nomadami gugol razy + Inside Out w Daru.


i niby jak w ten sposob zadac komus przykladowo 500 dmg? Oo
Albo nabic sobie milion zycia?
 
polopeg
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 11:59 am

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

pn gru 27, 2010 9:47 pm

Proste Nomadzi mają targetujący ability kosztujący 0 many, celujesz nim dowolną ilość razy w Daru, nabijając mu za każdy target +2 z tyłu, następnie zamieniasz IO powera z toughtnesem - uzyskując np Daru 500/1 (oczywiście po zamianie można go jeszcze dopakować z tyłu) i uderzesz Daru w przeciwnika.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

pn gru 27, 2010 11:46 pm

(oczywiście po zamianie można go jeszcze dopakować z tyłu)


613.3e Layer 7e: Effects that switch a creature’s power and toughness are applied. Such effects take the value of power and apply it to the creature’s toughness, and take the value of toughness and apply it to the creature’s power.
Example: A 1/3 creature is given +0/+1 by an effect. Then another effect switches the creature’s power and toughness. Its new power and toughness is 4/1. A new effect gives the creature +5/+0. Its “unswitched” power and toughness would be 6/4, so its actual power and toughness is 4/6.
Example: A 1/3 creature is given +0/+1 by an effect. Then another effect switches the creature’s power and toughness. Its new power and toughness is 4/1. If the +0/+1 effect ends before the switch effect ends, the creature becomes 3/1.


Krótko mówiąc: po switchu będziemy pakować (nowy) power Daru, a nie jego (nowy) toughness. A dlaczego tak się dzieje... Jest już trochę późnawo i szczerze nie chce mi się tego opisywać, odsyłam więc do rulesów*.
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2010 11:48 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: [CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 12:23 am

Krótko mówiąc chodzi o kolejność rozpatrywania warstw.

Urwałbym tutaj dyskusję na temat Continuous Effects i warstw, gdyż jest to dość trudy temat, a w niektórych przypadkach nawet sędziowie poziomu 4-5 mają problemy z interpretacją zasad (słynne Opalescence + Humility położone w tej samej chwili jednym efektem na stół, które było sednem sporu przez prawie 6 miesięcy)
Ostatnio zmieniony wt gru 28, 2010 12:24 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 11:04 am

Nomads en-Kor


:0: The next 1 damage that would be dealt to Nomads en-Kor this turn is dealt to target creature you control instead.

A ja to rozumiem tak:
Kazdy 1 zadany dmg zadany w Nomada w tej turze jest zadawany wybranej kreaturce, a koszt tego przekierowania to :0:.
A zeby przekierowac 500 000 dmg, trzeba tyle w niego zadac.
Ostatnio zmieniony wt gru 28, 2010 11:06 am przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 11:19 am

Shadooch, ty lepiej nic nie interpretuj proszę, bo przykład rulingu podany przez Filcia dotyczy kompletnie czego innego. Czytaj ze zrozumieniem.

Nomadem możesz targetować dowolną ilość razy, nawet ZANIM zostanie zadany jakikolwiek damage. Nie mąć ludziom w głowach, bo to combo działa od momentu wydrukowania tych kart, a talii na En-Korach jest mnóstwo - jak choćby Cephalid Breakfast.
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 11:21 am

Gatherer pisze:
10/4/2004 You can use this ability as much as you want prior to damage being dealt.


Używasz ile ci się podoba, ale zanim damage zostanie zadany. To ile zostanie zadane i czy zostanie zadane nie ma żadnego znaczenia (tak samo jak w przypadku wszelkich Circle of protection). Możesz odpalić to miliard razy nawet jeżeli jest zerowa szansa że jakiś damage w nich w danej turze pójdzie.
Wystarczy czytać Rulingi na Gathererze i większość rzeczy staje się jasna :wink:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 4:07 pm

Gizmoo pisze:
Nomadem możesz targetować dowolną ilość razy, nawet ZANIM zostanie zadany jakikolwiek damage. Nie mąć ludziom w głowach, bo to combo działa od momentu wydrukowania tych kart, a talii na En-Korach jest mnóstwo - jak choćby Cephalid Breakfast.

Wiem że tak jest ale chyba wizzardom cos nie poszło bo jest to niedorzeczne tez bym tak rozumiał jak Shadooch na chłopski rozum.

To tak jak Gizmoo słynny bolt i goyf :mrgreen: :-) wiesz o czym mówie

No jest w MTG parę takich niescisłości ale tak jest i kropa.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 7:36 pm

Są oficjalne rulingi - więc nie powinno być żadnych wątpliwości.

Ten deck jest skuteczny. Jeżeli przeciwnik nie ma kontr/removalu - to Milion życia można zrobić już w trzeciej turze. Grając na komplecie Chantów i Silenców - można powstrzymać spelle oponenta. A dla pewności można by spróbować wcisnąć Moxy i City of Solitude. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] Infinite Life Deck - 4fun

wt gru 28, 2010 9:48 pm

avatar86 pisze:
Wiem że tak jest ale chyba wizzardom cos nie poszło bo jest to niedorzeczne tez bym tak rozumiał jak Shadooch na chłopski rozum.


Nawet na chłopski rozum, wystarczy rozkmina nad słowem would be, czyli czas przyszły niedoszły, czyli warunek nie musi być spełniony żeby można było wykonać działanie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość